Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sok magyar miért hiszi azt...

Uránoszi farkas kérdése:

Sok magyar miért hiszi azt hogy Orbán Viktor szabályozza a magyar fizetéseket, miközben a kapitalizmus teszi azt?

Figyelt kérdés

Ha kevés a fizetésed, a főnököddel kell elszámolnod..vagy keresni másik munkahelyet, képezni magadat.


Nem pedig Orbántól várni hogy majd "felemelje" a fizetésedet. Ő ugyanis nem tudja, nincs hatással rá.


2018. nov. 2. 11:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%

"Jujj... Semmi köze az államnak ahhoz, hogy a gazdag országokban valamiért sokkal magasabbak a fizetések, a szegényekben meg sokkal alacsonyabbak..."


Ez a mondat b+... elképesztően értelmes. A gazdag országok attól gazdagabbak, hogy magasabbak a fizetések.


Az hogy egy ország mennyire gazdag vagy szegény annak 1000 oka van, az egyik legfontosabb a földrajzi helyzet, amiben valljuk meg Mo nem éppen erős.


Természetesen egy állam működhet (viszonylag) jól, meg (viszonylag) rosszul és ez természetesen befolyásolja az állampolgárok fizetését. Egy embert felelőssé tenni ezért viszont proli dolog, szimpla bűnbakképzés.


Magyarországon lehet jól keresni. Igen, jóval nehezebb elérni ezt mint pl Németországban, Angliában vagy az USA-ban, de azzal, hogy "Orbán a hibás" senki sem megy semmire.

2018. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Miért ne hinné? OV azt elhitette, hogy ö védi meg MO-ot/magyarokat mindenféle aljas támadástol, migráncsoktol, EUtol, stb. pedig az egész világ támadja. Akikkel ezt beszopatta, miért ne hinné, hogy a fizetéseket is ö határozza meg?
2018. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%

11, ha fájna az ostobaság... Alapvető közgazdasági ismeretek hiányoznak itt. A gazdag országok úgy lettek gazdagok, hogy valami történt, leginkább ők tettek érte, hogy azok legyenek. Mivel pedig gazdagok, így a fizetések is magasak. Néhány évtized vagy egy fél évszázad alatt bőven el lehet érni, hogy egy ország gazdaggá váljon. Olaszország, Görögország, Finnország, az északi államok, Portugália, az NDK, Dél-Korea, Hongkong, Szingapúr, Malajzia, Ausztrália, Írország, USA, Kanada, Spanyolország, stb. egykor olyan szegény vagy szegényebb volt, mint most Magyarország.

Orbán ebben a 12-20 évben, amíg előreláthatóan vezeti az országot, jelentős változást érhetett volna el (nem fog), ha elsősorban az ország érdekében vezetné, és ráállíthatná az országot a helyes pályára politikailag, gazdaságilag, amelyen talán még egy ballib kormány sem tudna sokat rontani a jövőben, és mától kezdve 10-20 éven belül elérnénk a nyugati béreket.

Amúgy Lengyelország most először gazdagabb Magyarországnál a történelemben. Ott csak jobboldali pártok maradtak, igazi hazafiak, nem hazaárulók. Azon vitatkoznak, teljesen betiltsák-e az abortuszt, vagy csak az esetek 99%-ban... (a magzat ugyanis emberi lény a balliberális véleménnyel ellentétben). Ők picit előrébb járnak nálunk erkölcsileg.

2018. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
7%

...akkor te visonganál. Mégis milyen közgazdasági ismeretekről beszélsz, mert egyet sem írtál le. Az összes ország amit felsorolsz:


1. Van tengere!!!!!!!! (nem tudom dereng-e, hogy ez mennyire fontos)

2. Nem a katonai érdekszférák határán helyezkedik el.


Abban egyetértek, hogy sokkal többet lehetett volna és lehetne tenni, mert az utóbbi 30 év elég vékonyra sikerült. Ettől függetlenül a kérdés arra irányult, hogy Orbántól szabályozza-e a magyar fizetéseket: nem.


Hogy az abortusz hogy jön ide azt szerintem már senki sem érti, mintha ennek bármi köze lenne a gazdasági felemelkedéshez.


Egyébként írd már meg, hogy a felsorolt országok mikor voltak szegényebbek mint Magyarország. És az nem ér, hogy mondjuk görögország ie 458-ban szegényebb volt mint Magyarország 1915-ben.

2018. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

100 éve például Magyarország még sokkal gazdagabb volt Görögországnál.

Az abortusz úgy jön ide, hogy a hazafias politikával összefügg, ahogy a gazdaság is. Szingapúrban pl. egy mérhetetlenül hazafias, az ország érdekét néző diktátor került hatalomra anno, és pár évtized alatt dúsgazdag országgá tette azt a szegény országot.

Mivel egy ország gazdasága alapvetően a gazdaságpolitikától függ, ezért bizony részben Orbán szabályozza a fizetéseket. Részben Gyurcsány, Medgyessy, Horn, Kádár, stb. tevékenysége. Ahogy azt reklámozza is 8 éve a magyar reformok működnek, 1%-kal dübörgő gazdaság címszó alatt. Elképesztő ez a szellemi sötétség.

2018. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
8%

Az abortusz tiltása mellett esetleg felhozhatnád még a ria-ria-hungária jelszó kiabálását és a magyar zászló lengetését is vagy azt, hogy elmész-e húsvétkor locsolkodni. Mind nagyon hazafias, de a GDP-hez nincs sok közük.


Lassan mondom, hátha sikerül megértened: földrajzi helyzet!!! Ezt az országot legalább 3x-4x porig rombolták és mindenki úgy tekintett rá, hogy a saját érdekszférájának az ütközőzónája. Így nem nehéz szívóágra kerülni, ebben nem hibás sem Orbán, sem Gyurcsány.


Természetesen a politika implicit módon befolyásolja a fizetéseket. De ugye nem gondolod, hogy a kérdés erre irányult?


A gazdaság nem 1%-kal nőtt, ez teljesen nyilvánvaló. Ez nem pártszimpátia kérdése hanem a számoké. Hogy a fidesz miatt, vagy épp a fidesz ellenére növekedett a gazdaság az elmúlt években, na annak a megítélése már pártszimpátia.

2018. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A kérdés arra irányult, hogy egy ország vezetése gazdaságpolitikával hosszú távon befolyásolja-e a fizetésekete a versenyszférában. Az a helyzet, hogy jelentős mértékben igen. Persze jól jön a jó földrajzi fekvés, a természeti kincsek, hogy alapból milyen szintről indul az ország, de Magyarország lehetne akár a világ leggazdagabb országa is zseniális gazdaságpolitikával (amilyen most Luxemburg és társai), de az biztos, hogy reálisan jelentősen befolyásolhatja hosszú távon saját gazdaságát. Ahogy Finnország is meggazdagodott pár évtized alatt, vagy Írország. De ha annyit fejlődtünk volna, mint Lengyelország, még az is jelentős változás lenne.
2018. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Folyt. igen külső tényezők és adottságok is befolyásol(hat)ják valamennyire a gazdaságot. Bár nézzük meg Izraelt, egy sivatag az egész, mégis egész gazdag ország lett ilyen-olyan okokból. Nem kellett volna kiárusítanunk az országot 90-ben, a haveroknak ellopniuk az állami vagyont (és abból folyamatosan tovább lopni az államot), eladni külföldi cégeknek magyar vállalatokat, nem kellett volna folyamatosan eladósítani az országot 90 óta, olyan oktatáspolitikát vinni, hogy a közoktatás is majdnem összeomoljon, nem kellett volna osztogatni, kiszámíthatatlan gazdasági állapotokat teremteni, sorosozni, Brüsszelt, a bankokat támadni otrombán - de ha igen, akkor legalább nem a gázszerelő haverokkal kellett volna pályázatokat nyeretni, nem kellene több ezer milliárd EU-s pénzt hülyeségekre elherdálni és ellopni, ahelyett, hogy az egészségügyet, oktatást, kisvállalatokat támogatnák, stb.
2018. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

#17

"Sok magyar miért hiszi azt hogy Orbán Viktor szabályozza a magyar fizetéseket, miközben a kapitalizmus teszi azt?"

EZ volt a kérdés.

Ez nem arra irányult, hogy hosszú távon van-e hatása rá a kormányoknak. Konkrétan az volt a kérdést, hogy miért hiszik sokan, hogy Orbán tehet a fizetések nagyságáról. Nem a kormány, nem hosszú idő alatt és nem hatással lehet rá, hanem konkrétan ez volt a kérdés.

2018. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen a fizetések a gazdaságtól függnek, a gazdasági fejlődés pedig egy hosszú folyamat. Ennyi erővel senki, a kapitalizmus sem befolyásolja a fizetéseket, csak az, hogy aznap mennyit fizetnek a munkavállalónak.
2018. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!