Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi bevétele van az államna...

Mennyi bevétele van az államnak a munkabéreket érintő levonásokból?

Figyelt kérdés
Csak mert szeretném tudni hogy komolyan szüksége van rá a költségvetésnek vagy csak megszokásból nyomorítják meg a munkavállalókat?
2018. okt. 11. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A magyar büdzsé nyilvános, tehát vedd a fáradtságot és keress rá, a gugli a barátod!
2018. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem a költségvetésnek....
2018. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-es, tudom hogy nyilvános de én nem szeretném venni a fáradtságot hogy rákeressek a google-ban, ehelyett én arra vettem a fáradtságot hogy a gyakori kerdesek oldalon kiírjak egy kérdést mert így nem csak hogy megkímélem magam a bonyolult és kiismerhetetlen statisztikák böngszésétől hanem alkalmat is nyújtok más embereknek arra, hogy együtt vitassunk meg egy mindannyiunk számára fontos témát. Minden esetre köszönöm hogy felhívtad figyelmemet a google létezésére, bár tudtam róla eddig is de nem számít...
2018. okt. 11. 11:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Te tényleg ennyire hülye vagy?


Átlagfizetés munkaadó által fizetett + munkavállaló által fizetett költség * dolgozók száma = Br. bevétel.

Ami 4 részre bontódik, mint ahogy 4 részbe van a levonás is.


5 elemivel nem csoda ha nem megy a matek.

a másik a ksh oldalán nem is kell számolgatnod mert fenn van.

-idióta.

2018. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Kell adót fizetni?

-Kell

-Nem kell

-De hát ebből fizetjük az utakat, egészségügyet, hivatalokat, lényegében a teljes állami működést

-Na jó, akkor mégis kell


Ezt jól megvitattuk. Vagy másra számítottál?

2018. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van ez kérdező. Az ember nem veszi a fáradságot, nem tud semmit, de meg fogja vitatni. Ezért tartunk itt.


Egyébként annyit megemlítenék okulásodra, hogy a munkabéredből több célra vonnak le. Egyfelől adót, amit évente bevallasz. Másfelől TB járulékot, ezért kapsz ingyenes orvosi ellátást (még egy darabig). Harmadrészt nyugdíj-járulékot, ezért fogsz kapni majd nyugellátást (talán, bár nem biztos).

De folytatom: komolyan szüksége volna rá a költségvetésnek, sőt, most már még többre is. Azonban a nagyobb részét elkótyavetyélik (értsd: zsebre teszik, csak másképp nevezik).

És folytatom tovább. Ezen nincs mit megvitatni. Megváltoztatni kell. És ahhoz kell csak igazán venni a fáradságot. Mert vitából, bármilyen épületes is, tett soha nem lesz. Tett nélkül meg minden folytatódik tovább.

2018. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4,5,6-os! Igen, tudom hogy a béreket többféle adó és járulék is terheli, láttam mostanában bruttó bér kalkulátort! Azt szerettem volna tudni hogy az államnak mennyi bevétele van ebből éves szinten! Mert ha nem olyan sok akkor nem lenne rá szükség!
2018. okt. 11. 13:08
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

"Azt szerettem volna tudni hogy az államnak mennyi bevétele van ebből éves szinten!"


-Tehát akkor mégse megy a matek.

De még a ksh oldalát se tudod felkeresni.

-Nos, ha ennyire lusta, szerencsétlen életképtelen vagy, akkor dögölj meg hülyén.

2018. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as, matematikailag nem lehet kiszámolni mivel nem tudhatom hogy ki mennyit keres.

Valóban lusta és szerencsétlen vagyok mert a ksh oldalát tényleg nem szeretném felkeresni de van ez a gyakori kérdések oldal és itt lehet ilyen kérdéseket feltenni. Ehhez szóltál most te is hozzá!

2018. okt. 11. 14:31
 10/12 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy ez nem csak a munkavállalókat érinti hátrányosan hanem a munkáltatókat is. Egy kezdő kisvállalkozó sokáig nem tud alkalmazottat felvenni mert nettó 150 -et 8 órában adnia kéne de az neki összese 290 ezerbe fog kerülni havonta! Túl nagy szakadék van emiatt a kis- és a középvállalkozások között!
2018. okt. 11. 17:09
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!