Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a HR munkatárs?

Mi az a HR munkatárs?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat hallani, de nem tudom minek a rövidítése, és azt sem tudom, hogy mik is a feladatkörei.
2018. okt. 4. 10:49
 1/8 anonim válasza:
100%
HR= Human Resource, azaz emberi eröforras. A HR munkatars foglalkozik a dolgozok felvetelevel, munkaidö nyilvantartasaival, stb.
2018. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen úgy hívták, hogy személyzetis.
2018. okt. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég sok feladatköre lehet:

- toborzás

- beléptetés

- kiléptetés

- bérelszámolás

- bérhez kapcsolódó adatszolgáltatások (munkáltatói, letiltások)

- adóbevallások (bár ezt úgy tudom, már nem kötelező a munkáltatónak)

- cafetéria

2018. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"- cafetéria"


A cafetériát nem szüntették meg? Itt a politikában az egyik felhasználó folyamatosan azzal jön, hogy a fidesz megszüntette a kafetériát.

2018. okt. 4. 13:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 4. 13:46
 6/8 anonim válasza:
4-es! En fel eve meg kaptam, azota mashol dolgozom.
2018. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmilyen juttatást nem szüntettek meg, csak van aminek megszüntették a kedvezményes adózását, így nincs már az a hülye munkáltató és munkavállaló, aki ezeket választaná. Csak példának írom: mondjuk ahhoz, hogy 10.000 Ft utalványt kapj kézhez, 19000 Ft-ot kellene lekötni a cafetéria keretből.

De sok minden maradt, pl. Szép kártya, Erzsébet utalvány, vissza nem térítendő lakáscélú és hiteltámogatás, kultúra (ez pl. 0 szorzós) stb.

A munkáltató a belátása szerint adhatja ezeket.

2018. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elméletben nem szüntette meg a Cafeteria-t a kúrmány, gyakorlatilag azonban kinyírta.

Eddig pl. adómentes volt a lakáshitel támogatás (örültem is neki), kedvezményes adózású volt a pénzjuttatás, a bérlet és még sok más.

Jövőre csak a SZÉP kártya marad kedvezményes, a többinek (az eddig adómenteseknek is) meg úgy megemelik az adóját, hogy már nem fogja megérni.

Csak a munkáltatók töredéke fogja béremelésként adni az eddigi cafeteria összeget, a többinél vagy megszűntetik az egészet vagy csak a SZÉP kártya marad.

Így vagy úgy, a dolgozó csak rosszul járhat. Köszönjük mindannak a sok agyatlannak, akik harmadjára is megszavazták Orbánt.

2018. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!