Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy nem adomány...

Jól gondolom, hogy nem adományozni kéne a szegényeket, hanem helyette egy erős szociális állam kéne, ami drasztikusan csökkenti az egyenlőtlenségeket?

Figyelt kérdés

Engem sose hat meg az, ha egy gazdag ember szegényeknek adományoz, olyan mintha csak egy kis alamizsnát adna nekik.

Inkább a kapitalizmussal kéne szembeszállni, hogy az emberi lét fontosabb legyen az anyagiaknál. Senkit ne lakoltassanak ki, inkább megsegítse az állam. Alapjövedelmet bevezessék. Könnyen lelehetne számolni a szegénységgel vissza lehetne szorítani a gazdagabbakat, hogyha nem méltatnák annyira a versengéseket. Úgy is kilehetne építeni egy normálus gazdaságot, hogyha nincs versengés és nem lenne ilyen nagy a felhalmozás. A sok felhalmozás miatt van globális felmelegedés. Erről nem az emberi természet tehet, hanem a kapitalizmus.


2018. szept. 23. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Akárhányszor kipróbálták a szocializmust, egyszer se működött.
2018. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Az én adómból ne segélyezzék a dzsippókat.


Ha valaki nem fizeti az albérleti díjat azt ne lakoltassák ki?Hol élsz te?


Azt pedig jegyezd meg,hogy mindig a verseny vitte előre a világot.

2018. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hülye duma az, hogy mindig a verseny vitte előre a világot. A verseny elidegeníti az embert olyat tesz amit nem szeret. Nem akarom visszaállítani a régi keleti államszocializmust, hanem egy jobb alternatívát. Kezdetben egy szociáldemokrata politika is jobb lenne, mint ez a mostani, ahol igazságos adórendszer van és nem beképzelt önző, f..zakalapok, mint a kettes válaszoló.
2018. szept. 23. 11:03
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Tegyük fel hogy nem csókos vagyok, hanem jobban sokat tanultam és sokat dolgozok. Miért akarnál engem büntetni, és a megkeresett pénzemet Pistikének adni aki az iskola mellé járt és dolgozni se szeret?
2018. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

"Pistikének adni aki az iskola mellé járt és dolgozni se szeret?"


Mert a kérdező egyenlő Pistikével.

Neki bejönne, hogy amíg te kockáztatsz, tanulsz, dolgozol, addig ő henyél, a pénzből meg egyformán jut.

Ezért nem szavazok soha baloldali pártra, semmirekellők.

2018. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ba..meg miért gondoljátok ezt büntetésnek? Egy normális világban az ember nem azért tanul, mert pénzből még több pénzt akar csinálni, hanem szereti csinálni. Ellenben sokan olyat tanulnak, amit nem szeretnek. Miért jó ez nektek? Már az általános iskolák is csak arra nevelik a gyerekeket hogyan legyenek jó kapitalisták, butít az iskola, elveszi a gyerekektől a kreativitást nem fejleszt készséget csak szolgaságra tanít.

Hidd el nekem is elegem van az ilyen mszp-dk féle álbaloldali pártokból és, hogy nincs egy normális rendszerkritikus, antikapitalista baloldali párt, ami ráadásul nem bolsevista. Keleten a szovjet blokkban államkapitalizmus volt, ami rosszabb volt, mint a nyugati. Ezen a rosszul működött "kommunizmuson" túl kéne már lépni.

2018. szept. 23. 11:24
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg mindenki dolgozzon és tanuljon a saját pénzéért.

Mi jól élünk, mert a szüleim rendesen dolgoznak, és nem költünk mindenféle butaságra.

A romák nagyrésze meg rosszul él, mert dolgozni egyik se megy, csak a segély kell nekik.

Mindenki a saját élete kovácsa. Annak fogok segíteni, akinek szeretnék.


17/L

2018. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Értem, tehát mivel téged semmi nem érdekel, ezért automatikusan következik, hogy téged tartsanak el azok, akik tegnap is lehet bent voltak túlórában, mert ugye annyira szeretik csinálni, mert a munka az csak szép és jó.

Te tényleg ennyire hülye vagy? :D

2018. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Emberi természet, enyém, enyém, enyém. Másrészt a kiugró teljesitményeket is valahol a pénz motiválja, csak a dicsőségért kevesen tennék magukat oda. Mint a történelem mutatja, majd ha túl sok és túlságosan kizsákmányolt ember lesz, kitör a balhé, újrafelosztás és kezdődik előről.
2018. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

#7


Nem akarok morális beszédet tartani, de egyelőre csak arra lehetsz büszke amit a szüleid értek el, te meg legyél rohadtul hálás hogy jó körülmények közé születtél, jó mintákat látsz otthon, és feltételezem jó iskolába írattak.

Képzeld el hogy te mondjuk egy ilyen családba születsz: Egy zsákfalu széli omladozó bodega az otthonod. Az apa a kocsmában dobálja az aprót a félkarú rablóba, az anya az Izaura TV-t nézi napi 8 órában és nyugtatókon él, a bátyó herbálozik amire betörésekből szerzi a pénzt, a nővér meg 18 évesen egyedül neveli a gyermekét mert olyan férfitól van a gyerek aki lesz@rja őket...

Ha van is valami ambíciód, találkozol a potenciális főnököddel, azt fogja látni rajtad hogy nem úgy beszélsz, nem úgy öltözködsz, nem úgy viselkedsz mint egy "normális" ember, hanem úgy mint amit otthon láttál. Így pedig nem fog alkalmazni. A kör ezzel be is zárult.

Még ha az átlagnál magasabb is az IQ-d, gondolod agysebész lenne belőled felnőtt korodban? Van kivétel akinek sikerül kitörni, de sajnos ritka.

2018. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!