Mikor omlik össze a modern világ? Ha nem omlik össze, mi menti meg?
Kérlek szépen, ne azt kérdezzétek, hogy én miért agyalok ezen /// ne azt írjátok, hogy Ti ilyeneken nem gondolkoztok.
Kérlek, akit ez a téma nem érdekel, ugorjon!
Szerintem ami aggasztó:
- túlnépesedés
- túlfogyasztás, ami megállíthatatlan, például munkahelyek megszűnését okozná a lassítása
- népességvándorlás
- népi hagyományok feledésbe merülése / túlzott globalizáció
- romló közbiztonság
- egyre enyhébb szigor a nevelésben, a szülők nem törődenek a gyerekeikkel vagy szimplán túl engedékenyek velük
- globális felmelegedés ember okozta része
- egyre egészségtelenebb életmód, pl. fejlett országokban kevesebb a mennyiségi éhezés, de van minőségi, vagy a testmozgás már nem része napi rutinunknak a gépek miatt, így szabadidő terhére kielégítendő szükségletté vált
- urbanizáció: városokba tömörödünk, ahol szürke minden, magas házak, napfény le se jut, zöld alig, ember-ember hátán és még több ember
- az élelmiszertermelés központosítása: én rengeteg gondolkozom azon, hogy az is teher, hogy kertvárosi, falusias részeken, falvakban már nincs (RÉSZBEN SEM!) önellátás, pedig ha ott termelnének NÉMI terményt és tartanának PÁR állatot, kevesebb élelmiszert kellene központilag előállítani. Ha értitek.
- Biológiai fegyverek használatának esélye
- Kibertámadások
- Minden elektronikusan intéződik, működik: mi lesz, ha elvágják az áramellátást?
Kedves 9-es, ha a kőolajat ki lehet bányászni, még a tenger feneke alól is, akkor a vízhez hozzájutás sem lenne probléma.
Csakhogy ebben a mai több mint "érdekes" világban vannak népek mesterségesen nyomorban, éhezésben, tudatlanságban tartva, felsőbb, pénzügyi célok érdekében.
Pl.megfelelő időben, csettintésre el lehet indítani őket Európa nyakára, ezzel azt gazdaságilag gyengíteni és máris az elindító profitál. Csak megfelelő ideológiával kell nyakon önteni a tevékenységet, amit egy része beszop, a másik része nem és máris megvan a megosztottság, ami szintén kész nyereség, mert a zavarosban lehet igazán halászni.
Reménytelen,... hagyjuk is ennek a boncolgatását! A világ tényleg megérett a pusztulásra.
Elsősorban a Száhel-övezetre és a Közel-keletre, de a világ számos pontján komoly problémák vannak már ma is. Gondoljunk Fokváros esetére, vagy Kalifornia, mely folyamatosan sivatagosodik.
Az összefogás való igaz jó lenne, csak a gyakorlati része az ami nem nagyon működik. Egyes elemzők szerint a Közép-ázsiai országok között nagy esély van egy komoly (akár fegyveres) konfliktusra a nem is távoli jövőben. Mert amíg Tádzsikisztán és Kirgizisztán folyóinak felsőszakaszán a vízkészletek hatalmasak, addig Kazahsztánban, Türkmenisztánban és Üzbegisztánban komoly vízhiány van. Volt is talán pár éve egy olyan gondolat miszerint ha jól emlékszem a tádzsikok tervezték, hogy építenek egy duzzasztógátat az egyik folyóra, mire valamelyik vízhiányban szenvedő szomszéd jelezte, ha ezt megteszik akkor vegyék úgy, hogy hadban állnak a felek. Szóval nagyon komoly ügy ez. Vagy ha már a térség szóba jött, ott van az Aral-tó esete, ami egyértelműen az emberi gondatlanság eredménye.
Igen, akik felszín alatti vizekben "gazdagok" jobb helyzetben vannak, mint mi is. Felszíni vizeket illetően viszont azok vannak jobb helyzetben akiktől ered az adott vízfolyás. Ez esetben mi sem állunk túl jól, mert a felszíni vizeink 96 %-ban határon túlról származnak.
Ja, és egyet ki is felejtettem (bevallom, a 444 cikk olvasásakor jutott eszembe):
- információs válság (beláthatatlan mennyiségű információ gyűlik rólunk nap mint nap a tudtunk vagy az engedélyünk nélkül; az AI rohamos fejlőésével ma már ennek a rengeteg adatnak a feldolgozásra sem jelent gondot).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!