Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van jogunk szavazni más...

Miért van jogunk szavazni más tulajdonáról és szabadságáról? Miért nem csak arról szól az állam, hogy senki ne árthasson másnak és ne kényszeríthessen másokat erőszakkal?

Figyelt kérdés

Miért válik helyessé valami onnantól, hogy demokratikusan döntünk róla?


Pl ha elveszem valakinek a pénzét erőszakkal, akkor az bűn. Ha 10 ember elveszi valaki pénzét erőszakkal az bűn.

Ha 5 millió plusz 1 ember elveszi valaki pénzét erőszakkal az bűn.

Ha 5 millió plusz 1 ember megválaszt egy képviselőt, aki bevezet egy szociális programot és elveszi mások pénzét és odaadja a szavazóinak az nem bűn.


Ilyenkor ugye minden elvtelen ember közérdekre hivatkozik, ami ugye redundáns, mert pont attól lesz közérdek, hogy a többség lop és onnantól teljesen mindegy, hogy a kisebbség nem ért vele egyet.


2018. szept. 5. 09:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Az, hogy te nem mész orvoshoz az állami egészségügyben attól bizony még igénybevetted. A születésed pillanata volt az első, amikor édesanyád egy kórházban hozott világra, több hónapos egészségügyi ellátás"


Az nem a gyerek felelőssége,hanem a szülőé,tehát nem a gyerek vette igénybe,ugyanis cselekvőképtelen volt...

2018. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11

Ez csak mellébeszélés. Ha mások is úgy gondolkodnának, mint ő, akkor bizony nem lenne egészségügyi rendszer és nem is tudta volna igénybe venni akár akarja, akár nem akarja. Olyan nincs, hogy amíg "cselekvőképtelen" addig legyen egészségügyi rendszer, de ha majd már ő is hozzá tud járulni ahhoz, hogy másoknak is legyen amikor cselekvőképtelenek, akkor már nem ér a neve és nem fizet, nem vállal részt a fenntartásából.

2018. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

De ha ezen is túlmegyünk,mennyire igazságos az,hogy ugyanannyi egészségügyi adót kell fizetni egy olyan embernek,aki nem dohányzik,sportol,és 50 év alatt jó ha 5ször volt házirovosnál,mint annak,aki már 40 évesen 10 fajta gyógyszert szed,mert nem figyel magára?


Persze ha mondjuk történik egy baleset,akkor még lehet le sem százalékolnak,rokkantan is járj dolgozni,bezzeg,aki a 6.gyereket szüli,annak odaadja mást pénzét az állam.

2018. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Ha mások is úgy gondolkodnának, mint ő, akkor bizony nem lenne egészségügyi rendszer és nem is tudta volna igénybe venni akár akarja, akár nem akarja."


Egy fontos részletet kifelejtettél. Ha mások is úgy gondolkodnának mint én akkor ÁLLAMI egészségügy nem lenne. És igen, az lenne a helyes és jó ha nem lenne. Mindenki gyógyíttassa magát a saját pénzén és olyan helyen ahol ő jónak látja. Még így is virágzik a magánszektor, hogy az állam mindenkitől elveszi az állami szektorra a lóvét, de ha nem szedné, akkor mindenki inkább a magánt használná.


"Olyan nincs, hogy amíg "cselekvőképtelen" addig legyen egészségügyi rendszer, de ha majd már ő is hozzá tud járulni ahhoz, hogy másoknak is legyen amikor cselekvőképtelenek, akkor már nem ér a neve és nem fizet, nem vállal részt a fenntartásából."


Nem nem és nem! Akkor se legyen ÁLLAMI egészségügy amikor cselekvőképtelen vagyok és akkor se amikor cselekvőképes! Semikor se tartok rá igényt és semikor se tartom erkölcsösnek és hasznosnak a működését.

2018. szept. 6. 13:40
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező

Mint már mondtam, megteheted, egyszerűen nem fizetsz egészségügyi járulékot és kész.Akkor nem leszel biztosított és nem kell igénybe venned az állami egészségügyi rendszert.

Most is van sok ember aki nem jogosult rá, mert nem fizette a TB járulékát. Az vagy megy a magán rendelésre vagy nem megy sehová. Ilyen egyszerű.

Azonban mielőtt kivonulsz belőle ajánlom nézd meg, hogy milyen árakkal fogsz utána találkozni! Ahogyan érdeklődj utána a hazai biztosítóknál mennyibe kerülne neked az ha minden ellátásodat fedezné egy magán biztosítás. Ugyanis amiket én találtam, azoknál van egy limit, kb. a vesekő eltávolítása és a hasonló szintű eljárásoknál, ami felett már az állami egészségügyi rendszert kell igénybe venned vagy fizetned a klinika árait zsebből.

Senki nem kötelez arra, hogy az egészségbiztosítási rendszer része legyél. Menj be az adóhatósághoz és intézd el, hogy vegyenek ki a jogosultak köréből. Megmarad havi pár ezer forintod, próbáld meg abból kigazdálkodni.

2018. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Egészségügyi hozzájárulást meg szociális hozzájárulást csomó esetben kötelező fizetni, nem választás kérdése.


Az árakkal tisztában vagyok, 4 éve csak magánorvoshoz járok.

2018. szept. 6. 16:15
 17/17 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy az emberek miért hiszik azt, hogyha az állam elveszi a pénzüket és ő költi el helyettük, akkor bármi olcsóbb lesz. Pláne úgy hogy a bürokrácia meg korrupció eleve eltünteti az elvett pénzek egy jelentős hányadát.
2018. szept. 6. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!