Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Anno Csehszlovákiában miért...

Anno Csehszlovákiában miért nem támogatta szinte senki a közös állam fennmaradását?

Figyelt kérdés

Csehszlovákia egy sokkal prosperálóbb és fejlettebb ország lett volna, ha ma is fennállna.

Miért volt az, hogy még maguk a csehek sem támogatták az állam fennmaradását, ami miatt Csehszlovákia kettészakadt Csehországra és Szlovákiára?


A szlovákoknak miért volt rossz Csehszlovákia? Jóval fejlettebbek lennének, és jelenleg is rengeteg szlovák Csehországba megy dolgozni meg lakni, mert a függetlenség óta ha fejlődtek is, de Csehországot nem képesek utolérni.


Valóban megérte a cseheknek és a szlovákoknak a szétválás?



2018. jan. 3. 17:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A második világháború után még mindenki támogatta Csehszlovákia újjáalakítását.
2018. jan. 3. 17:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A csehek úgy gondolták, hogy a gazdaságilag lemaradottabb szlovák területek nélkül könnyebben felzárkózhatnak a rendszerváltás után Nyugat-Európához. A szlovákok pedig önálló államot akartak.
2018. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mitől lenne prosperálóbb, mint Cseheroszág meg Szlovákia? Mindhárom pánszlávizmus ihlette állam a történelem szemétdombjára került (SZU, Jugoszlávia, Csehszlovákia.)
2018. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
A vezetés nem támogatta ott is főleg a szlovák. Akkoriban még sokakban élt ez a baromság hogy nemzetállamok kellenek. De a nép ellene volt, és ma is sokan kifogásolják hogy nem volt róla népszavazás ami szinte biztos lekaszálta volna a szétválást.
2018. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szlovikák azt hitték, hogy majd önállóan még a cseheket is túlszárnyalják, miegymás, a csehek meg igazából nem bánták a dolgot, meg vannak nélkülük is.
2018. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Azért nincsenek olyan messzire egymástól.

2018. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
A szocializmusban törekedtek a nemzetek közti békére és SIKERREL! Ennek részei voltak a laza nemzetállami kapcsolatok, mint Jugoszlávia, Csehszlovákia és maga a Szovjetunió. Miután ezeket az országokat a tőke szétverte, mesterséges nemzeti feszültséget kellett gerjeszteni, hogy egymás ellen ugorjon a munkásosztály, ne pedig a kizsákmányolóik ellen, akik közben lerabolták (privatizálták) az ottani gazdasági egységeket.
2018. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es köszi a kommunista propagandát.


Valóság az, hogy a pártvezetésen kívül SENKI nem akart Csehszlovákiát, nincs is hogy valaki csehszlovák, vagy cseh vagy szlovák.


Bőven megérte a csehek mégiscsak egy polgárosodottabb nép, míg a szlovák elég mucsai népség hozzájuk képest.

2018. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ország vezetésének a kivételével nagyjából senki sem akarta Csehszlovákiát.

A cseheknek az első VH után csak azért kellettek a szlovák területek, mert ha ezt nem kapják meg, akkor a függetlenedő Csehországban fele-fele arányban lettek volna a németek és a csehek. Ezt pedig az akkori cseh vezetés semmiképp sem engedhette meg, hisz nagyon könnyen többségbe kerülhettek volna a németek, és ma lehet, hogy Csehország Németország része lenne egy 30%-os cseh kisebbséggel.

Jugoszláviában egy időben megjelentek a "jugoszláv" nemzetiségű emberek, akik vegyes házasságból születtek és nem kötelezték el magukat egyik nép mellett sem. Ilyen Csehszlovákiában soha nem volt. A csehek azért nem erőltették az egységet, mert ők egy prosperáló, fejlettebb államot akartak, a jóval elmaradottabb szlovák területek (főleg Kelet-Szlovákia ami még ma is rosszabb BAZ megyénél pl) csak lehúzzák az egész országot. A szlovákokkal meg elhitették, hogy ők tartják el Csehországot, és hogy a csehek azt hiszik, hogy a szlovákok képtelenek lennének egyedül megmaradni.

Így mivel senki sem támogatta már az ország egyben maradását, szét is váltak 1993 január 1.-jén.

2018. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 librikus ***** válasza:
100%

Az első világháborút lezáró béke főembere Clemenceau, mindent megtett ami hatalmában állott Franciaország jövőbeni biztonsága érdekében. Először is a jobb sorsra érdemes, restaurált Lengyelországgal, a frissen kreált Csehszlovákiával és Jugoszláviával, végül a majd háromszorosára felduzzasztott Romániával, csatlósokat állított Németország hátába.

A párizsi béke folytatása lett a második világháború, melynek győztesei két téridegen hatalom: Szovjet-Oroszország és az Amerikai Egyesült Államok lettek. Megosztoztak Európán, majd saját hatalmi körükben a megszállt népekre kényszerítették saját rendszerüket. Miután Franciák és németek konstatálták, hogy kevés beleszólásuk van a nagyok politikájába, kibékültek. Így már Clemenceau unokáinak nincs szüksége Csehszlovákiára.

A második világháború után Csehszlovákia -rettenetes attrocitások között- kiűzte a hárommillió feletti német kisebbséget az országból. A magyar őslakosok kitelepítését csak részben engedélyezték patrónusaik. Ezért a Szovjet Birodalom kivonulása után már nem volt szükség a szlovákokra, a szláv többség biztosítására. Talán maguk a prágai politikusok is felismerték a Cseh-medence kedvező geopolitikai fekvését, hogy kevés potenciális háborúnak áll útjában. Viszont Szlovákiával összekötve -a Kárpát medence majdnem minden európai konfliktus útjában áll- minden háborúba belesodródik! Az 1989 es csehszlovákiai változásokkal párhuzamosan a szlovákok újra kezdték függetlenségüket és a föderáció feloszlatását követelni. Így mindkét nemzet népszavazással a különállás mellett döntött és 1993. január 1-el két szuverén állam keletkezett; a Cseh Köztársaság és a Szlovák Köztársaság.

Szlovákiának joga volt kilépni Csehszlovákiából. Szlovákia déli határa több százezer magyart választ el anyaországától. Nekik nincs joguk anyaországukhoz csatlakozni? Vagy legalább autonómiára szülőföldjükön. Tán a magyarokra máig sem vonatkoznak az emberi jogok? Az osztrák kormány az Európai Bíróság elé vitte Dél Tirol ügyét. Azóta Dél Tirol autonómiát kapott! Mert ahogy a szlovákokat, a magyarokat sem kérdezték meg, akarnak e csehszlovákok lenni? Azon kívül mind Szlovákia, mind Magyarország mindkét világháborúban egyazon oldalon álltak!

Csak remélni lehet, hogy szlovákok, ruszinok, magyarok és Erdély népei modus vivendit találnak; vagy szuverén államokként saját parlamenttel, vagy svájci modellre a kantonok-vármegyék államszövetségeként saját érdekükben kiegyeznek egy védelmi közösségben. Az idő sürget! Rövid történelmi időn belül új veszedelem tornyosul az eurázsiai puszta felől: a feltámadt török népek, délről az arabok. E hatalmas fenyegetés ellen, a Kárpát-medence népei csak közös összefogással védekezhetnek. Partikuláris kisállamok egyenként fognak elveszni!

2018. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!