Mi lett a végeredménye az óraátállítással kapcsolatos EU-s kérdőívnek?
Témáznak, hogy beszüntetnék az óraátállítást, és volt egy magánszemélyeket IS megkérdező kérdőív. Azt viszont nem hallottam, mi lett az eredménye?
Mire szavazott a többség, a nyári vagy a téli időszámítás véglegesítésére?
Én nem találkoztam a kérdőívvel, de ha engem kérdeznének, nekem megfelel a téli-nyári óraátállítás.
Nyáron korábban ébred a normális életet élő ember és jobb, hogy így hosszabbnak tűnik a nap.
Télen meg jólesik egy órával tovább aludni és délután 4-től már így is-úgy is sötétedik.
Úgy néz ki, megszűnik az átállítás. Az EU ez mellett van.
Én nagyon sajnálom a dolgot, mert minden szempontból jobb volt ez így.
Ha a normál (téli) időszámítás lenne most, akkor a mai napon 18:27-kor lenne a napnyugta. Vagyis, 7 körül már sötét lenne. Így viszont, a nyári időszámítással, munkaidő után még ki lehet szaladni a telekre, vagy a ház körül lehet ezt-azt csinálni.
Vagy ha folyamatosra a nyári időszámításra állunk rá, akkor télen fél 9-kor kel a nap, azaz, 8-kor kezd világosodni. Akinek mondjuk 6-kor kezdődik a munkaideje, és részben vagy egészben szabadban, az igencsak megszívja.
Az emberek többsége ezt nem volt képes átgondolni.
Az 1 órás ugrást napok, vagy maximum 1 hét alatt meg lehet szokni. Persze, aki egész évben álmatlanságtól szenved, az ősszel is és tavasszal is két hónapig az óraállításra fogja...
Aki el akarta töröltetni, az kb végig se gondolta, mivel jár. Én a magam részéről inkább sötétben megyek haza, mint reggel egy órát sötétben dolgozzak.
De azt se szeretném, ha nyáron négykor már világos lenne, cserébe nyolckor sötét.
4, tudjuk. Akkor szuper lesz januárban fel kilencig sötétben dolgozni, tanulni.
Cserébe hú de jó, hogy nem négykor lesz sötét, hanem ötkor... Mintha délután bármit számítana, mire a többség összeszedi a gyereket, bevásárol, öt is elmúlik...
#5 Te is egészen elfogultan látod a dolgokat. Az 5 órai sötétség nagyon rossz lehetőség, főleg azok számára akiknek nem adatott meg az autó, vagy nincs lehetősége megfelelő tömegközlekedésre. Főleg ahol a közbiztonság se a legjobb. Vége a sulinak, kint van a sok suttyó feszült kamasz, meg az egyéb remek alakok, akik a sötét miatt nem tudnak kimenni a földekre, hanem a kocsmában vagy rosszabbik esetben egy nekik tetsző placcon isznak, dühöngenek... Meg a sötétség vonzza a bajosabbnál bajosabb alakokat. Az az érv, hogy ilyenkor több járőr kocsi van kint, siralmas. Végig mennek a főbb utakon, tereken, és a másik irányba néznek, mintsem ahová kell. Reggel egy fokkal talán azért jobb a sötétség, mert ezek az alakok ilyenkor vagy másnaposan fetrengenek/alszanak/munkába vannak vagy suliban. Sőt, sötétebb árnyalatú barátainkkal kora reggeli órákba, aligha találkoztam. Meg alapból reggel általában azok vannak kint az utcán, akiknek dolguk akad, nem feleslegesen lófrálnak az utcán ilyenkor, amikor ágyban is lehetnének.
Vannak olyan helyek és olyan tömegközlekedési vonalak, ahová én személy szerint sötétedés után nem mennék/használnék. És szerintem jópáran vagyunk így. Inkább utazok kora reggeli sötétségben vonaton, mintsem délutániban, ha muszáj lenne választani.
Semelyik opció nem lenne jó. Értem én azt is amit írsz, hogy reggel dolgozni jobb meg tanulni fényben, bár ezt inkább egyes területekre szűkíteném (ami nem egyéni szocproblem lenne) ahol körülményes, vagy szinte kivitelezhetetlen lehetőség a mesterséges fény használatát (több hektárnyi földterület).
(Így zárójelesen oda súgom, hogy biztos legyen a lepontozásom, hogy az állatokkal is kicsesznénk, nem csak a háziakkal. Így is kiszorítjuk az élőhelyeikről, még ráadásul össze is zavarjuk Őket. Így is sok a tetem az útszéleknél, egy jó darabig még több lenne pl ha már 4 felé elkezd sötétedni, az állatok pont akkor fognak megindulni, mint az emberek többsége haza, és mivel sötét van és mindenki félti a bőrét [jogosan] + aki megteheti, inkább autóba ül. De, persze mit számít pár sün az útszélen, esetleg menyét, róka... Csak aztán ne jöjjön a siránkozás, hogy tele van minden egérrel meg rovarokkal...)
Télen a reggeli és du-i közlekedés valamelyike mindenképp sötétben lenne. Így volt ez eddig is és lesz ezután is, csak éppen megfordul a nyári állandósítása mellett.
Az összes műszak közül a leggyakoribb a 8-16. Aki max egy órát tölt ingázással (mármint oda-vissza 2-t, irányonként 1-et), az eddig télen ugyan világosban közlekedett, de már sötétben ment haza. Ny.i.sz. mellett reggel még sötétben tenné meg az odaútját télen, de hazáig világosban mehetne. Miért lehet ez jobb? 16-17 óra között az is ébren van, aki nem reggel megy be. Felmérték többször is a budapesti tömegközlekedés utasforgalmát, hányan utaztak 7-8 között és hányan 16-17 között, és bár az előbbi egyórás időintervallumban is a soknál is többet számoltak, utóbbiban voltak még többen. Tehát nemcsak az emberek véleménye az, hogy egyrészt eltörölnék, másrészt inkább a ny.i.sz. kéne mint a standard. A statisztikák szerint is a délutáni világosságot akarók a többség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!