Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gyk Miért álltítanak ilyen...

Gyk Miért álltítanak ilyen ridikúlumot?

Figyelt kérdés
[link]
2018. aug. 27. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Konkrétan?
2018. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mi ez
2018. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokan dicsekedtek az oldalon, hogy Ők mennyire okosak,meg,hogy mi mennyire buták és műveletlenek vagyunk,hogy nem ismerjük az idegen szavakat,azért írtam ki a magyar kiejtését szándékosan nem a leírását ennek a szónak, hogy itt megvillanthatják a tudásukat ezek az úgymond "művelt" emberek, de eddig még senki nem jelentkezett,kezdem azt hinni már,hogy mégsem olyan műveltek.
2018. aug. 30. 22:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy csak a netes szótárral tudnak Ők is boldogulni?
2018. aug. 30. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt robgros a legműveltebb, majdnem annyi angol szót ösmer, mint egy felnőtt.
2018. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsit is értelmes ember nem fogja ezzel pazarolni az idejét, hogy ilyen értelmetlen cikkeket és undorító oldalakat olvasson.
2018. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te most komolyan azért írtad ezt ki, hogy megtudd, ismeri - e valaki a "ridikulum" jelentését?


Bevallom, megfordult a fejemben, de azt hittem valami hülye szórakozik. Szerinted ezt nagy dolog tudni? Ez téged minősít.


Ridiculous, angol, de latin eredete lehet. "Ridere", nevetni, olaszul is.

2018. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt Hakapeszi!

Hát ez a név sem valami komoly.

Szerintem nem nagy dolog tudni,annak aki műveltnek mondja magát. De akkor eddig miért nem jelentkeztek itt ezek a.nagyon művelt "emberek "?


Majdnem eltaláltad,de Én nem az angolra értettem, hanem a latinra.


De segítek:

A szót így írják: ridiculum

2018. aug. 31. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:

8.


Az első látásra tudtam, hogy mit jelent. Csak azt nem tudtam, hogy a kérdés a szó eredetét firtatja. A linket megnéztem, láttam, valami hülyeség, mentem tovább.


Persze, hogy tudom, hogy latin. Írtam az olasz megfelelőjét is, ridere, onnan is rá lehet jönni. Angolban is elég gyakori. Nem nagy dolog tudni, aki az angolt vagy valami újlatin nyelvet ismer, az mind tudja.

2018. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!