Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kezdett el minden...

Miért kezdett el minden ország és jegybank aranyat gyűjteni? Meg fog szűnni a pénz? Milyen változások jönnek?

Figyelt kérdés

Különböző országokban a vezetők úgy nyilatkoznak, hogy változás jön és növelik az aranykészletüket. Nem tudom hova tegyem ezeket a híreket.

Ha valaki nem akarja ide nyilvánosan leírni, akkor esetleg leírná priviben, hogy még is mi várható.


tegnap 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Én csak annyit mondok, háborúk idején szokott az arany felértékelődni, tehát az spájzol be belőle, aki ettől tart, erre készül.
tegnap 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régen az arany adta a fedezetet.
tegnap 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Az arany nem azért kell, mert a pénz megszűnik, hanem éppen azért, hogy értékálló fedezete legyen, és ne inflálodjon el. Ahogy írták felmegy az értéke, ezért kevesebb pénzért idővel megnő a fedezet értéke, ez befektetés, gazdasági stabilitás.

Ha van fedezet, akkor a kiszámíthatóság is nagyobb, ennél fogva a vállalkozási hajlandóság is nagyobb így a gazdaság fellendül, vagy legalábbis kevésbé romlik, mintha nem lenne.


Természetesen emellett simán adhatnak ki állampapírokat, de mivel kevesebb a kockázat, és kevésbé romlik a valuta, kevesebbnek kell lennie a kamatnak.

Tehát simán lehet, hogy annak ellenére, hogy a pénzt aranyba fektetik, nem csökken, vagy épp nő az "elkölthető pénz". Csak mert ugye az is megvan, hogy a pénzt nem csak úgy annyit nyomnak, amennyit kedvük van, és a nyomdagép elbír...

tegnap 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki miért, nehéz megmondani, de én is gyűjtöm. Egy biztos, a legnagyobb nyomorban is lehetett érte élelmet szerezni. Na és mindig is értékálló volt. Amit először vettem, most kb 5-8 szoros áron tudom eladni. Gondolom, nagyban, országok szintjén sincs nagyon másként, már mint az értékállósága.
tegnap 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4.


"Egy biztos, a legnagyobb nyomorban is lehetett érte élelmet szerezni"


főleg amikor az állam betilthatja az arany birtoklását!

tegnap 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az arany háború idején szokott felértékelődni. Mivel mi a konfliktus zóna mellett vagyunk, és Oroszország egyébként minket is követek vissza magának, ezért bármennyire is nyugtatják a kedélyeket, azért arany fedezet kell az egyébként nagyon inflációra hajlamos forint mögé.
tegnap 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Nálunk nem lesz háború sose, hiszen Orbán Balázs elmondta, hogy nem vezetjük be az országot egy védekező háborúba. Szimplán beengedjük őket. Szóval nincs szükségünk, hogy aranyunk lehet. Egyből lehetne Moszkvába szállítani.
tegnap 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: "és Oroszország egyébként minket is követek vissza magának"


Tényleg?

Akkor Orbán Balázs pont jókor mondta, hogy '56-ban a szovjet csapatok ellen nem kellett volna harcolni.

tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 17:24

Értem én a szarkazmust, egyet is értek veled a kritikában. Azét azt fontos megjegyezni, hogy a gazdaság akkor is romlik, ha más országban van háború, és nincs valós veszélye annak, hogy átterjedjen. Ennek több oka van.

ma 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!