Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hergelik az embereket...

Miért hergelik az embereket az oroszok ellen?

Figyelt kérdés
Követek sok fb oldalt, napi rendszerességgel jelennek meg olyan cikkek, ahol az oroszokat elmarasztalják pontosan olyan dolgokért, amiket az USA is csinál. Ennek mi az oka? Miért tartják az USA-t demokratikusabb államnak, főleg azok után, amiket a latin-amerikai és karibi országokkal tett? Vagy csak erre van igény és azért jelennek meg folyton ilyen cikkek? 444, hvg stb., ezeket követem és viszonylag szeretem is, de ez a téma már nálam túllépte a jóízlés határait. A kommentektől meg a gyomrom is émelyegni kezdett.
2018. aug. 10. 19:03
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Német az ocsmány egy népség"


Miért? Szerintem csak Hitler volt ocsmány, de ő nem egyenlő a németekkel. Minden nép történelmében vannak ocsmány események és alakok, de nem érdemes általánosítgatni ilyen módon.


Pl. Hitler miatt utálhatnánk a németeket, Franco miatt a spanyolokat, Sztálin miatt az oroszokat/grúzokat... Nincs értelme

2018. aug. 10. 20:15
 22/33 Bratilla ***** válasza:
48%
Mert a nyugati médiát olvasod, ahogy kb. mindenki, és azt mélyen áthatja az USA-orosz ellentét.Putyin a bipoláris világrend "szószólója", míg az USA (elnöktől függetlenül) ragaszkodik az egypólusú világrendhez, ahol az ő hatalma a kizárólagos. Csakhogy ott van Oroszország, Kína stb, amik nem illenek ebbe a képbe, mert veszélyeztetik a pozícióját (valójában nem, de ez más kérdés). A kettő közül Putyin áldemokratikus rendszerét kihasználva az oroszok lettek az ellenségkép. Undorító a politika, ennyi a lényeg.
2018. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Nem Hitler volt egyedül ocsmány,nem ő egyszemélyben vívta a háborút ,hanem a népe is aki kritika nélkül követte.
2018. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
A magyarok is gyújtottak fel élve kisgyerekeket a háború alatt...
2018. aug. 10. 20:24
 25/33 A kérdező kommentje:
Amúgy az öregeket sem lehet egyik vagy másik oldalba betömöríteni. Nekem a két nagyapám is teljesen máshogy látja. Egyikük szidja a "komcsikat", mert elvitték a szép lovaikat, a másik viszont azt meséli, hogy a falujukban állomásozó katonák rendszeresen hoztak nekik szovjet csokikat, édességeket, meg labdáztak velük stb. Nagyon érdekes szerintem.
2018. aug. 10. 20:30
 26/33 anonim ***** válasza:

#21 mondom, ott az internet, kérdezd meg őket mielőtt okoskodsz a komcsi propagandát fújva!


#22 mint a forrásokból kiderült, a vezető katonai elvtársak még bíztatták is katonáikat, hogy az erőszakolással is büntessék a megszállt népeket, meg persze a civilek sima kivégzéseivel.

2018. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Bratilla ***** válasza:
#28, ha átküldöd ezeket a forrásokat, szívesen megnézem és átformálom a véleményemet. Sokat olvastam a témában (idegen nyelven ia), ilyennel nem találkoztam.
2018. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

'NYugat-Európa - Mátyás idején is a legkorszerűbb haditechnikát adták el az iszlámnak, akik írtottak minket. Többek közt a Mohácsi csata is emiatt lett vereség'


Korszerű haditechnika nálunk is volt, csak a töröknél nagyobb mennyiségben. Mohácsra meg azért került sor, mert a hódító Oszmán Birodalom terjeszkedési területére estünk és számbeli túlerőt élvező ellenféllel harcoltunk.

2018. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"NYugat-Európa - Mátyás idején is a legkorszerűbb haditechnikát adták el az iszlámnak, akik írtottak minket. Többek közt a Mohácsi csata is emiatt lett vereség"


Sorolnád azokat az államokat, akik ezt cselekedték?

2018. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Már semmiféle gazdasági, katonai fenyegetettséget nem jelent oroszország mégis ellenük uszítanak. Undorító !



Ez a liberalizmus !?"


Erre azt tudom javasolni, hogy menj ki Lengyelországban, ott még a kormányzó nem liberális párt is elsődleges fenyegetésnek tartja.

2018. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!