Női kvóta mitől nem diszkriminatív?
Igen lehetne, Dél Afrikában. Itt szükségtelen, mert nem merül fel ilyen eshetőség.
Ha megfigyeled, kvótákat ott és arra hoznak, ahol felborul egy arány, és másképp nem képesek visszaállítani.
Egyébként nem visz sehová, nem így kell kezelni ezt a problémát. De kell kezelni, csak akik a kvótát bevezetik, általában fogalmuk sincs, mit tehetnének még.
Természetesen diszkriminatív, de POZITÍVAN. A nők évszázados, évezredes hátrányban vannak, ami kizárólag női mivoltukból adódik.
Mivel a jogegyenlőség megvan, ezt a módszert találták ki, hogy a ki nem mondott, társadalomba kódolt hátrányok is megszűnjenek.
Lehet hogy nem ez a legjobb módszer, de sok helyen bevált és egyelőre nem tudunk jobbat, legalábbis énnem hallottam másról.
mondjuk teszt alapú kompetencia felmérés? az durva lenne
esetleg szavazás mondjuk az már kicsit túlzás
Nem támogatom az ilyen kvótákat, de bizonyos esetekben meg tudom érteni az alkalmazásukat - ahogy más már válaszolta is neked mi okból vannak.
A pozitív diszkriminációt jól is lehet csinálni, A női kvótánál pl. nem úgy, ahogy írtad, hogy csak azért ő jut be, mert nő - hanem ha egyformán jók vannak akik közül választani kell, akkor válasszanak úgy, hogy megfelelő számú nő is legyen közöttük.
Konkrétabban. Ha vezetői képességeket, hozzáértést, tudást, egyebet együtt pontoznának és a 10 jelöltnek egyformán 43 pontja van, akkor ne csak 3 férfit válasszanak be belőlük a vezetőségbe, hanem legyen benne nő is mindenképpen.
Ha egy 43 pontos férfi helyett egy 38 pontos nőt vennének be, csak mert kell a női kvóta miatt, az szerintem sem lenne helyes.
Semmin se javítana. Ami számít, az a minőség, csak hát ezzel nem lehet esszét írni a gender studies berkeiben.
Egy olyan ország van a világban, ahol "bevált" a női "kvóta": Ruanda. Ott ugye a népirtás miatt nem maradt férfi, úgyhogy bepakolták a nőket a parlamentbe. 61% a női képviselők aránya.
Ma az ország (afrikai szemszögből persze) egész jól teljesít, elégségesen korrupciómentes (2. legtisztább Afrikában).
Persze vannak más helyek a világban, mint pl. Kuba (53%), Bolívia (53%), Mexikó (42%), Dél-Afrika (41%). Ezek a helyek jobbak lettek a sok nőtől a parlamentben? :D
Igen most valaki rögtön mondaná Svédországot (43%). Olyan jó hely lett, a Svéd demokraták már fel is kúsztak a harmadik helyre a méréseken. Az a párt, ahol helyenként karlendítéssel köszönnek neked. Biztos nem azért állnak ilyen jól mert annyira utálják a virgácsokat, á dehogy.
Jó ott van Izland (38%) de ezek után ki lehet jelenteni, hogy egy országot az tesz jóvá ha sok nő van a parlamentben? Hát... nem.
"Természetesen diszkriminatív, de POZITÍVAN."
Azt tudod ugye hogy minden pozitív diszkrimináció egyben negatív diszkrimináció is más csoportokra nézve?
A parlamentbe meg azok üljenek akik mögött valódi teljesítmény van lényegtelenül mi van a lábuk közt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!