Miért szeretjük a Lengyeleket amikor ők is kaptak területet a Magyar Királyságból?
Mert a történelmi múlt összeköt minket. Mindig baráti ország volt, és még közös királyunk is volt.
Én dolgoztam Lengyelországban, és ott is él még a mondás, hogy "Lengyel,magyar - két jó barát"
Nagyon nagy szeretettel fogadott mindenki, etettek, itattak, nagyon kedvesek, barátságosak a magyarokkal. Bárhol megálltam a magyar rendszámos autóval, szinte minden nap odajött valaki hozzám. Volt aki még pár szót is beszélt magyarul, mert a 80-as években Dunaújvárosban dolgozott.
De nem utálom a szlovákokat sem, szerbeket sem, főleg nem 100-200 éves sérelmekért.
Én az embert nézem, és ha valaki normális, kedves, akkor nem érdekel, hogy milyen nemzetiségű.
Azok utálnak másokat, akik még nem jártak külföldön, de még a falujukat se nagyon hagyták el, csak a neten magukba szívtak valami beteges eszmét, ideológiát.
Válaszolandó az eredeti kérdésre: A tény az, hogy a lengyelek nem a Magyar Királyságtól kaptak területet, hanem olyan területeket is kaptak amelyek korábban a Magyar Királyság részét képezték.
Ez alatt azt értem, hogy a Trianoni békeszerződés a határokat illetően csak arról rendelkezett, hogy Magyarországnak melyik országgal pontosan merre vezet az új határa. Arról más szerződések rendelkeztek hogy az elcsatolt területeken pontosan hogyan osztozkodnak az utódállamok. Példa erre a Bánát, vagy mondjuk Máramaros kettéosztása.
Lengyelország tehát nem szerepel a békeszerződésben. A lengyelek úgy kaptak 580 km2 területet az egykori Árva és Szepes vármegyékből, hogy az azt birtokló csehszlovákokkal megegyeztek: ezen területekért cserébe lemondtak az ún. Techsen vidék keleti, de lengyelek lakta részéről, ami a cseheké lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!