Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit akarnak a tüntetők? Hol...

Mit akarnak a tüntetők? Hol voltak két hete, amikor választani kellett volna? Miért nem tartják be a demokrácia szabályait?

Figyelt kérdés
A demokrácia szabálya az, hogy ha leszavaztak, akkor fogadd el a sorsod és mosolyogj!

2018. ápr. 21. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

#4

Persze álomország tengerpartján meg a közmédiánál max. A brit választási rendszer esetében a mandátumok 57-58%-a lenne az övék. Az azért messze van a 68-tól és a magyar után még mindig a brit a toronymagasan legigazságtalanabb.

2018. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Molyember ***** válasza:
64%
Tévedsz, 10-es, a tüntetők pontosan tudják, mit akarnak. :)
2018. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Arra való a győztesnek kedvező választási rendszer h ne legyen olyan koalíciókényszer ami megakadályozza a kormányalakítást.
2018. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

"A demokrácia szabálya az, hogy ha leszavaztak, akkor fogadd el a sorsod és mosolyogj!"


Hát te valamit nagyon félreértesz. Nincsen ilyesmi szabály. A tüntetők egyszerűen szeretnék kifejezni, hogy nem áll az egész ország Orbán mellet, holott a 2/3-dal pedig bármit megtehetnek, mintha az egész országot képviselnék. Másrészt a tüntetők jelentős része valószínűleg az ellenzékben is csalódott. A tüntetés alkotmányos alapjog, nem vitathatod el senkitől.

2018. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
31%
Tüntessenek nyugodtan. Ugyanannyira érdekli Orbánékat mint egy zsák krumplit. Mi meg legalább jókat röhögünk ezen a csőcseléken.
2018. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

Itt már a demokrácia is erősen kérdőjeles, de menjünk sorban: hogy mit akarnak a tüntetók. A saját olvasatomban az első tüntetést részben a csalódottság, részben az értetlenség váltotta ki. Új választást akartak első körben. Hogy ez mennyire racionális, azt nem firtatnám, de arról ejtenék egy szót, hogy megbékélni csak legitim választás legitim eredményével lehet. Lehet-e legutim egy olyan választás, melynek feltételeit a kormány töjéletesen magára szabta? Lehet-e legitim úgy, hogy ukránok seregeit jelentkeztették be határmenti falvak házaiba, hogy szavazhassanak? Lehet-e legitim egy választás eredménye, ha már a szavazatok számlálása körül is furcsa dolgok történtek? Legitim-e egy olyan választás, ahol a kormányzati sajtó gyakorlatilag teljes cikluson keresztül felületet biztosított egy végtelen kampányhoz? Legitim-e egy olyan választás, ahol ezek a sajtótermékek karaktergyilkosságokkal, hazugságokkal, gyártott hírekkel egyoldalúan befolyásolták a közvéleményt kampányidőszakban és azon kívül is? További kérdést vet fel, hogy miért vonultak a készenléti rendőrök nagy erőkkel a fővárosba a választás délutánján? Tudtommal ez nem része az országgyűlési választásoknak. Sok megválaszolatlan kérdés maradt. Ezt pedig elég nehéz elfogadni.

Plusz érdekesség, hogy az említett sajtóorgánumokból nyolcadika után varázsütésre tűntek el a migránsokról gyártott hírek, miközben korábban csak a főoldalukon legalább 5-6 ilyen "hírt" közöltek minden egyes nap. Véletlen volna?


Úgy vélem tehát, hogy ilyen körülmények közt nem meglepő, ha nehéz elfogadni egy választási eredményt. A tüntetésnek a már említett célján túl egyéb -általam vélt- célja, hogy az ellenzék szerveződjön át, alakuljon ki egy egységws ellenzéki erő, amolyan amerikai mintájú kétpártrendszer. Célja, hogy új lendületet hozzanak új személyek, akik fel tudnak építeni egy egységes ellenzéket. Célja, hogy megmutassa a kormánynak: sokan vannak, akik elutasítjäk az orbáni kirekesztő politikát. Tulajdonképpen többen, mint ahányan támogatják. Célja, hogy küzdjön az autokrácia ellen. Célja, hogy a kormány lássa: egyáltalán nem olyan egységes az ő támogatottságuk, mint azt sugallni próbálja, s amit a fidesz szavazói el is hisznek. Egyúttal persze az is cél, hogy fenteik okán a kormány komolyan vegye az ellenzéket.

Tüntetni pedig egy demokráciában lehet. Olykor egyenesen szükséges.

2018. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Alkotmányos joguk. Egy ilyen pofátlanul elcsalt választás elfogadása menne szembe a demokrácia szabályaival.

2018. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!