Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az aki vett fel Devizahitelt...

Az aki vett fel Devizahitelt leíná hogy mennyit és mire vette fel, elméletileg mennyit kellett volna vissza fizetnie és gyakorlatban most mennyit kell?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 16. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
2007-8 ban vettem fel már nem emlékszem pontosan 3 milliót . Bővítettem a hézat és jóval többe volt mint gondoltam. Mennyit kellett volna visszafizetni? Nem tudom már gondolom a dupláját mint álltalában. 22 ezer volt a törlesztő kb egy évet fizettem így mikor bejött a válság. Nagyon gyorsan 180 körüli árfolyamon végtörlesztettem családi segítséggel. Szerencsém volt hogy volt rá lehetőségem. Ekkor már tudható volt hogy nagy bsj lesz. Olyan 38 ezer volt ekkor már a törlesztő. Kb másfél évig fizettem. Ehez képest szerintem sokat kaptam vissza olyan összeget amit a bank jogtalanul fizettetett velem mert kb olyan 240 ezret később vissza kaptam. Azért elég durvs másfél év alatt 240 ezer.
2018. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugye ez a 240 ezer nem árfolyam külömbözet azt ugye nem adtal vissza. Ez ilyen olyan kamu cimen beszedett pénzek. Azért másfél év alstt sz elég dok. 20 év alatt mennyivel nyltak volna le akkor? Több millával cak így
2018. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

19 700 000 Ft lakás ujjá építéshez.

A régi is jó lett volna. A statikus szerint egy tetőtér beépítést elbírt volna, de kedvezőnek tűnt a finanszírozás, ezért az építészünkkel egyeztettünk és úgy döntöttünk, hogy inkább lebontjuk és teljesen az alapoktól újjá építettük, hogy energetikai szempontból korszerűbb legyen a falazata és a fűtési rendszere, azaz a környezetet kevésbé terheljük, mindamellett, hogy 3 gyermekemnek is biztosítva legyen az egészséges fejlődésükhöz szükséges környezet.


6,2% volt a szerződés szerinti THM az árfolyamkockázat figyelmen kívül hagyásával.

Így elméletileg 34 420 000 Ft-ot kellett volna visszafizetni 20 év alatt.


A tisztességes elszámolást követően 8 év folyamatos törlesztés után a tőketartozás

27 478 078 Ft


Megjegyzem, hogy az ügyleti kamat a tisztességes elszámolás szerint sem követte a CHF LIBOR csökkenését.


Az elszámolás után kiszámoltam, hogy a THM 14% volt a devizahiteles időszakra. Ez tartalmazza az árfolyamkockázatot és az árfolyamgát által kapott kb. 700 eFt állami támogatást is. Árfolyamgát nélkül nyilván valamennyivel több lenne.

Ezzel a hiteldíjjal végigszámolva a futamidőt elméletileg 58 800 000 Ft lenne a teljes visszafizetendő összeg.

Alacsony inflációs környezetben 14% kamat nagyon sok.

A jövedelmünknek több mint a felét kell most a havi törlesztésre fordítani, ami rendkívül megterhelő és sok lemondással jár. Ez az arány a kölcsön felvételekor még csak kb. 30% volt.


A végtörlesztéssel nem tudtam a piaci árfolyam szintje alatt lezárni a kötelmet, mert baráti és rokoni segítséggel nem tudtam előteremteni a lezáráshoz szükséges összeget. A bankok kartellezve akadályozták meg a végtörlesztést. A forintkamat felárának duplájára emelésével drágították a forinthiteleket, azaz csöbörből vödörbe kerültem volna a végtörlesztéssel.


A forintosítással kapcsolatban vegyes érzéseim vannak, ugyanis jelenleg 258 Ft-on jegyzik a svájci frankot, ami alig több mint a forintosításkori 256.


Összességében nem vagyok hasra esve a devizahiteles törvényektől.

2018. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!