Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most, hogy ennyi elhatározás...

Libers Pertz kérdése:

Most, hogy ennyi elhatározás született, mikor látjuk végre az eredményét?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a választás lezajlott és sok fiatal fröcsög itt is GYK-n meg a facebookon is látom a fidesz posztjai alatt. A sok kis taknyos felnőtt embereket küldenek melegebb éghajlatra tini létükre. "elb*sztuk a jövőjüket" meg "én megyek külföldre". Mióta kenyere a gyerekeknek a politika? A fő kérdés pedig, hogy mikor húznak el innen ahogy azt ígérgetik? Előbb még befejezik az iskolájukat ebben a sz*r szétrabolt oktatási rendszerben? Meg még egy jó párszor el mennek a sz*r szétrabolt egészségügybe kamu bajokkal az orvosaikhoz? Gyerekek, ha olyan nagy az arcotok akkor miért a neten írjátok a rinya kommenteket? Miért nincs még mindenki nyugaton ahol mesébe illő az élet?? Mi fideszesek köszönjük, azért szavaztunk a fideszre, mert mi valahogy mégis megélünk/jól érezzük magunkat ebben a velejéig romlott országban ahol mindent leraboltak, de TI???? Miért nem külföldről osztjátok az észt?

2018. ápr. 10. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Mennek majd, ne aggódj. Itt hagyják majd a Csodálatos Nemzethy Királyságotokat.
2018. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Nekem már meg van a gépem, holnap hajnalban indulok. Németországban kaptam átmenetileg állást, sima betanított szakmunka minden előképzettség és érettségi nélkül is vállalható, havi 1200 euroért, ami 372eFt, itthon a felét nem kapnám meg!

Később pedig a saját szakmámban helyezkedek majd el vhol, amiből tuti megkapom a havi fél millát.

2018. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első kettő válaszoló kint van már, mert a válaszaitok alapján nektek is nagyon rossz a 'nemzethy királyság'? Az első válaszoló bónuszba még jelentve is lett. Én is márciusi ifjú vagyok, mert még fiatal vagyok (28) és még márciusban is születtem... Viccet félre téve én a 15-20 éves gyerekekre gondoltam, ezért is így szerepel a kérdésben.
2018. ápr. 10. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:

"érettségi nélkül is vállalható, havi 1200 euroért, ami 372eFt, itthon a felét nem kapnám meg! "


Plusz vond le az albit és a kaját.Máris többet keres nálad egy itthoni minimálbéres 3 műszakozó.Gondolkodásról ennyi.Lehet menni kifele.Ha meg 372.000 Ft-ért elmész dolgozni Németországba végkép hüŁye vagy...

2018. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát 1200 euro tényleg nem sok, se mérnökként meg lehet keresni kezdőként évi 40 ezer eurot. Nagybátyám él Ausztriában, szakmában dolgozik, tudja mit beszél. Azért az nagyon nem havi bruttó 300-350 amit itthon ajánlanak. Hiába a lakhatás stb., ha egy diplomás pár kimegy szakmába dolgozni a sokszorosát tehetik félre annak amit itthon. És ezt kár tagadni, tudjátok, hogy igaz.
2018. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tagadhatatlan, hogy a nyugat az gazdagabb, ezt senki nem vitatja. A kérdés az volt, hogy miért a neten megy a nyáladzás ahelyett, hogy már kint élnének boldogan? Itt mindenki buta, szemellenzős, ország tönkretevő, akkor miért nem bútorozott már el a sok rinyagép?
2018. ápr. 10. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ismerősöm van aki tervezi, hogy egyetem után elmegy és ők nem hisztiznek. De előbb megpróbálják itthon. Ha nem megy, akkor mennek. Nem csak a fizetés miatt egyébként, ez a megosztottság ami most aztán főleg kijött az emberek közt. Nekem sem tetszik ez a sárdobálás, inkább közösen kéne azon munkálkodni, hogy kihozzuk a maximumot -bármilyen kormány van - ez lenne az ideális. Persze kényelmesebb lelépni.
2018. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!