Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkoztatja a...

Miért nem foglalkoztatja a 15-17 éveseket a politika?

Figyelt kérdés
Én is ebben a korosztályban vagyok, és engem nagyon érdekel, de úgy vettem észre, hogy a kortársaimat egyáltalán nem foglalkoztatja. Mégcsak a választás sem. Komolyan ennyire lényegtelen?

2018. ápr. 8. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Amikor én voltam akkora mint te, én is egyedül voltam akit érdekelt a politika. A többiek ha hozzá is tudtak valamit szólni a témához, akkor is csak azt amit otthon hallottak.
2018. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ráérnek még erre.

Ne aggodj azok kozul akiket latsz hogy nem erdekel, tobb mint a fele a fel eletet politizalassal fogja tolteni. Es eleinte tobbsegeben a csaladi “eszmet” viszi tovabb. Ritka amikor egy gyermek szoges ellentetre szavaz mint a csalad tobbi resze.

2018. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Valakit az opera érdekel, valakit a bálnák szaporodása, mindenkit más. Valami után többen (pl.: sportok, művészetek) érdeklődnek, valami után kevesebben. Előbb-utóbb persze mindenkinek szükséges legalább minimális szinten foglalkozni a politikával, de mivel mindenki más teljesen érthető, ha valakit nem érdekel. Nem lesz ettől se több, se kevesebb.
2018. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Engem sem érdekelt. Miért érdekelne, mikor az foglalkoztat, hogy bejussak az egyetemre? ... Nem véletlen nincs még akkor se szavazati jogod. Engem 23 évesen kezdett el érdekelni.
2018. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon egyszerű. Az a korosztálya mintát egyelőre otthonról veszi. Tehát kérdésed azt jelenti, a családok döntő többségét nem érdekli a politika (és nem is ért hozzá). Akkor a gyerekek mitől érdeklődnének utána?
2018. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért érdekelné őket? A politika csak ellentéteket szül, felidegesít, és nyomorba taszít.
2018. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Talán, mert a jövőnk a tét.
2018. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak annak a pénznek a jövője a tét amit páran zsebre akarnak tenni.
2018. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Libers Pertz ***** válasza:
0%
15-17 évesen mitől lenne fogalma egy GYEREKNEK a politikáról? Soha nem kellett közterhet viselniük, nem dolgoztak jó eséllyel egy percet sem, az előző kormányzati időszakban javarészt még az újjukat szopták, miért kéne/lenne joguk beleszólni olyasmibe amihez konkrétan még semmi közük? Láttam a Fidesz facebookos posztja alatt egy csomó ilyen korosztályú kisgyereket fröcsögni, hogy ők mennek kifele külföldre meg felnőtt korú embereket szó szerint elküldtek a francba, hogy tönkretettük a jövőjüket. Közben anyuci szoknyája alatt bujkálnak. A szüleiket hibáztatom, hogy nem tanították meg őket a tiszteletre. Amit megengednek maguknak egyes gyerekek, mert POLITIZÁLNAK az messze több, mint amit egészséges körülmények között megengedhetnének maguknak. Egytől egyig mindet ki kéne vinni anyu meg apu nélkül külföldre, zokognának.
2018. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert még kis csírák, a mobiltelefon nyomkodásán kívül semmihez sem értenek. Lehet hogy egyik másikból ember lesz egyszer, de a többségük úgy marad.
2018. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!