Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baj szerintetek a magyar...

Mi a baj szerintetek a magyar felsőoktatással?

Figyelt kérdés

2018. márc. 24. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy a közoktatásból szart képzünk, abból meg nincs mit képezni.
2018. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a felsőoktatással van a baj. Mármint azzal is bajok vannak, főleg az, hogy nem gyakorlatias az oktatás, nem arra készít fel, ami vár ránk az életben. De az igazi gondok a középiskolával vannak.
2018. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Az, hogy van. Magyarországon nincs szükség felsőoktatásra, Magyarországon szakmunkásokra és közmunkásokra van szükség.
2018. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

*3


Aha, értem. Szóval nálunk nem kellenek pedagógusok, mérnökök, vegyészek, fizikusok, építészek stb. Menjünk csak vissza nyugodtan fejlettségben pár 100 évet...

2018. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
robgros, mostanában nehezen veszed észre az iróniát, mi történt veled?
2018. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, 5-ös, ha te is annyi ostoba kérdezővel és válaszolóval találkoznál, egy idő után nálad is tompítaná a valódi hülyeség és az irónia közti határvonalat.
2018. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Hök
2018. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy alulfizetettek az oktatók, máshol a sokszorosát kereshetik az egyetemi fizetéseknek. Így általában nem azok maradnak ott oktatni, akiknek kéne.
2018. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alulfizetettek ha csak az egyetemtől kapott fizetést nézzük, de annyit fusiznak mellette amennyit nem szégyelnek.

Plusz a legtöbb be sem jár szinte. Van heti 4*2 órája(és sokat mondtam), azt megtartja majd megy el(egyetemen dolgozok, tudom miről beszélek).

Páran maradnak még "kutatni", ami legtöbb esetben annyiból áll, hogy heti 1x konzultálnak 10 percig a szakdolgozatot író diákkal, belőlük meg vállalnak vagy kettőt(ez egy kicsit túlzás, mert el kell párszor olvasni a szakdogákat ami azért 40-50 oldal, kijavítani, segítséget adni, de akkor sem több mint heti 2 óra).

Ott vagyunk, hogy be van jelentve 40 órára és dolgozik 10et

2018. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

- Nem felvételi van, nem a kar dönti el, kit akar tanítani és kit nem. Esetleg műszaki szakra nagyon leesnek a ponthatárok, bejut az is, aki nem odavaló. Egy-két féléven belül ki fog esni, illetve az oktatók is rájátszanak arra, hogy kiessen.

- Máshol pedig nincs színvonal. Sajnos én is ilyet fogtam ki, így most adminisztrátori munka mellett végzem a tanfolyamokat, nyelvet tanulok stb, hogy ezt korrigáljam.

Konkrétan kevesebb tanulással voltak jobb jegyeim, mint gimiben. Szigorlat egy se, ráépülő tárgy alig. Konkrétan bárki elvégezte, pedig "műszaki" szak. Fizikából, kémiából, biológiából kevesebbet tanultunk, mint gimiben.

- Néhány karon szakok csak azért indulnak, hogy több hallgatójuk legyen. Oktatóknak szakértelem nincs, kutatások nincsenek, TDK-témát nem tudnak adni, de a szakdogák témáival is hadilábon állnak.

- Sok-sok büfészak, értelmetlen, mindenről tanulsz de semmihez se értesz.

Én pl a környezetmérnökit átalakítanám, környezet- tűz- és munkavédelmi mérnökivé. A környezetvédelemben nem tudunk elhelyezkedni, mert ahhoz kevesek vagyunk.

Az EHS területén el tudnánk helyezkedni, de ahhoz sokkal több munkavédelem kellene, a munkavédelem fajsúlyos a cégeknél.

2018. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!