Mi határozza meg, hogy egy ország a többihez képest hol áll fejlettségben, életszínvonalban, demokráciában, szabadságban, stb?
Szerintem a benne élő emberek többségének tudatossága, tanultsága, helyzetfelismerése, tenni akarása. Ha ez nincs meg, akkor a külső máz előbb-utóbb széttörik és ott marad a pőre valóság.
Szóval szerintem egy nép döntő többségében azt érdemli, amit kitermel magának, amit megenged, vagy éppen nem enged meg. Ezért nem is nagyon működnek a kívülről támogatott, létrehozott "demokráciák", vagy akár más államformák, mert belülről nem érettek rá az emberek és a vezetőik sem. Így lehet ez?
A demokráciának nincs lineáris mértéke. Nem lehet egymás mellé tenni őket, és azt mondani, hogy az egyik lejjebb van a mérce szerint, a másik pedig feljebb.
A demokrácia sok összetevője hálószerűen kapcsolódik egymáshoz - a demokrácia egy bonyolult rendszer, az elemei közötti rengeteg kölcsönhatással.
A demokrácia önfejlődéssel érhető el, a demokrácia nem exportálható, nem importálható, nem kényszeríthető - igen, a kívülről támogatott, létrehozott "demokráciák" nem működnek. Sőt, a külső kényszerek a kényszerített társadalmak olyan torzulását hozzzák létre, amely a demokráciának a kiteljesedés felé vezető fejlődését félreviszi. Ezért a demokrácia nevében más országok mindenféle kényszerítését, mindenféle külső beavatkozást emberiség elleni bűntettnek tekintek.
A társadalmakat hagyni kell önnön maguktól fejlődni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!