Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy lehetséges választási...

Egy lehetséges választási törvény módosítás? Aki nem szavaz, az az aktuális kormánypártra szavaz..

Figyelt kérdés
Ha valaki ezt a módosítást megtenné, szerintetek elmennének végre rendesen szavazni az emberek? Nem csupán utána elégedetlenkednének? (Csak szigorúan elméleti síkon, mert tudom, hogy ez határozottan jogsértő lenne.)

2018. jan. 12. 11:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Legtöbb ember azért nem megy el szavazni, mivel nem talál olyan pártot, akivel szimpatizálna. Sokan az ismerőseim közül is megmondták, hogy nem mennek el szavazni, mert az ő szemükben nincs olyan párt, amelyik jobb lenne a Fidesztől.
2018. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
21%

Valószínűleg többen elmennének, ugyanakkor még mindig elegen nem, ahhoz, hogy lehetetlen legyen kormányt váltani...


Egyébként én is bevezetném a "kvázi kötelező" szavazást, büntetni nem büntetnék azért, mert nem megy el, de mindenki, aki megjelent, és felvette a szavazólapot kapna 5000 forintot, helyszínen, kp-ben. Függetlenül attól, hogy érvénytelenül szavazott, vagy ne adj'Isten be sem dobta az urnába(Persze azért kivinni a szavazólapot továbbra is tilos lenne, ahogy tudtommal most is az.), a lényeg az, hogy megjelenjen. Aki mindet utálja, szavazhat érvénytelenül, de jelenjen meg. Aki nem megy el, azt nem kell büntetni, neki az lesz a büntetés, hogy NEM KAP 5000 forintot. Szerintem ezzel a módszerrel fel lehetne tornászni a részvételi arányt 80-90% körülire, azért Magyarországon kevés olyan tehetős ember van, akinek nem érti meg egy kb. 15-20 perces elfoglaltság(A legtöbb szavazókör nincs a lakóhelytől gyalog sem ennél messzebb.)5000 forintért.

2018. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló:


Eddigiekkel egyetértek, de 5000 FT/fő? x3 millióval=15 000 000 000 Ft kiosztása egy szavazás alatt (Kb). :-) érdekes takarékoskodási forma.....


1-es válaszoló:

Amennyiben elmegy, de érvénytelen a szavazása, semmi gond. De menjen el, hogy a neve a megérkezettek között legyen, nem a nem érdekel (nem jelent meg) kategóriában. Minél többen elmennek szavazni, annál jobb szerintem.

2018. jan. 12. 12:00
 4/29 A kérdező kommentje:

Kis pótlás 1-es válaszoló


A pénzfizetéssel az is probléma, hogy elismervény kell róla(aláírás...) innen nézve plusz papírmunka.... készpénzkezelési és tárolási problémák a szavazóhelyiségben, biztonsági őr/széf fizetése.. A nyilvános, könnyen hozzáférhető hely miatt a közbiztonság jobban leromlana a mindenki által tudott pénzösszegek miatt..... Plusz lefizetésnek is magyarázhatnák egyesek....


A kérdésem szerint ha valaki nem szavaz, az az aktuális kormányra adna volksot automatikusan..... Arra vagyok kíváncsi, hogy ez ösztönözné-e az embereket, hogy komolyan vegyék a szavazást?

2018. jan. 12. 12:10
 5/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem 15, hanem kb. 30-35 milliárd lenne, hisz épp az lenne a cél, hogy többen menjenek el, mint 3 millió. Igen, soknak tűnik, de a teljes költségvetéshez képest szerintem ez igenis vállalható, ráadásul az emberek elköltenék, tehát a gazdaságot is élénkítené, illetve egy része áfaként is visszajönne.
2018. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%
Azért szavazóhelyiségenként ezek nem lennének csillagászati összegek, bármelyik SPAR vagy Lidl kasszájában van ennyi egyszerre. A tisztességtelen szavazatvásárlásnak meg éppen hogy csökkentené az értelmét, hisz ha MINDENKI "le van fizetve", és minden jelölt választói ugyanúgy, akkor máris kevesebb értelme van azzal próbálkozni, hogy felesért vigyenek szavazni tömegével nyolc általánost sem végzett alkoholistákat a putriban.
2018. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

5,6-os válaszoló:


egyetértünk, a 3 milliót irányszámnak használtam. Csak azért érdekes takarékokodási forma, mert állítólag költséghatékonyságból lett a választás egyfordulós :-)


A lefizetés szó erősnek tűnhet, ezzel csak a érzékeltetni szerettem volna, hogy milyen kifogásokat támaszthatnának egyesek a pénzösszeg ellen...de igen, sok manipulálási lehetőséget megoldana...

2018. jan. 12. 12:31
 8/29 anonim ***** válasza:
Akkor egy másik lehetőség, ha a "lefizetés" nem tetszik: aki nem ment el szavazni, annak küldik ki az 5000 Ft-ot csekket.
2018. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Amennyiben elmegy és érvénytelen a szavazása ugyanott tartunk, mintha el se ment volna szavazni.
2018. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló:


Büntetési tétel meg nem jelenésért... Ez jó, és ösztönző is lehet.



Lehetséges levél a közigazgatástól:


" 2021 szeptember 3.: Tisztelt Uram!


Kérem, hogy a "ptk" ((csak példa)).....törvény alapján, a kötelező választásokon meg nem jelenés miatt a fennmaradó 5000Ft tartozását, és annak a mai nappal bezárólag felhalmozódott kamatait 8 napon belül, a mellékelt csekken szíveskedjen befizetni, vagy 3 nap közmunkára ítéljük."


Te befizetnéd?


Viccet félretéve: ha nem akar szavazni, ne tegye.

Akkor viszont szerintem ne panaszkodjon az aktuális/következö kormányra. Ha ráfázik, legközelebb talán komolyan veszi az országának és a saját érdekeit...


Más vélemény lehetőség esetleg?

2018. jan. 12. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!