Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Póstán csekket fizethetek...

Póstán csekket fizethetek JOGILAG asztalra borított apróval?

Figyelt kérdés
Eléggé felhúztam magam a póstán. Nem kis munkával leszámoltam az összes aprómat, ami már másfél éve gyülemlett. Szépen le is írtam, miből mennyi van, külön szedtem a tételeket, és a végösszeget is kiszámoltam. Vittem le a póstára, ahol viszont visszautasították a pénzváltást, mert hogy be kellett volna rolliznom az aprót, ami azt se tudom mit jelent pontosan, ráadásul még AZON FELÜL is levonnak valami 7%-ot a végösszegből, ami a váltási költség... Na, nekem ez már sok volt. Nem elég hogy rollizgassak itt, még le is vonnak egy jó nagy részt a pénzből, holott nekik van valami pénzszámoló gépük is, ami pillanatok alatt megszámolná. NA én ezt nem fogom hagyni. Ugyebár kiszámoltam, mennyi apróm van pontosan, úgyhogy ha legközelebb csekket kell befizetnem, akkor kiborítom majd a kassza asztalára, és számolják csak meg. Kérdés, hogy ezt megtehetem e? Nem erkölcsi kérdés, mert az nem érdekel. Jogi kérdés. Tehát legális e ilymódon törvényes magyar fizetőezkösszel fizetni?

2017. dec. 6. 14:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A te problémáddal a bank foglalkozik.
2017. dec. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Megbaxhatadod, nem a postán fogják behajtani a tartozást kamatostul, hanem rajtad.
2017. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
"Megbaxhatod"
2017. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Szépen külön szedtem a 10, 20, és 5 forintosokat, de erősen gondolkozom, hogy összeöntöm nekik. Amúgy van érmeszámláló gépük is, direkt figyeltem. Nem értem, miért nem raknak ilyenből minden postába? A legputrisabb italautómata is képes leszámolni az aprópénzeket (tudom, kicsit már mechanizmussal, de gondolom nem lehet sokkal bonyolultabb egy postai verzió se) ahelyett hogy itt pepecselni kelljen, meg váltási százalékokat felszámolni... Mondom, nekem kifejetezzen az a bajom, hogy KÉTSZERESEN szivatnak. Egyrészt tekercseljem be nekik szépen az aprót, másrészt még AZON FELÜL le is vonnak 7%-ot. Legyen csak az egyik. Vagy leszámolják ők, és övék lehet a 7%, vagy leszámolom én, betekercselem nekik, és ők meg váltsák be ingyen. De a kettő egyszerre már mérhetetlen pofátlanság. És hol máshol válthatnék, mint a postán?
2017. dec. 11. 13:44
 15/17 anonim ***** válasza:
Csekket fizethetsz apróval, akkor nem vonnak le semennyit. Kötelesek elfogadni bármennyit, nem csak 50 db-ot.
2023. júl. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 Így van, vagy változott a helyzet azóta, vagy akkor is így volt csak rosszul tudták. Rolnizni se kötelező. Legalábbis nálam nem szóltak semmit, hogy csak zacskóban voltak, érmefajtánként, megszámolva, ráírva hány db, és milyen értékű.
2023. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A helyi kis postán elég kötekedőek voltak. Majdnem nekem ugrottak a banyák. Rolnizni kell, és azt mondta hol a nyilatkozat? Nyilván lusták voltak számolni. Mert másutt elfogadták. Ja és nem igaz, hogy 40 ezret nem tudnak kiadni egy nyamvadt érmeszámlálóra? ( néztem, ennyibe kerül) Mindenki kínlódjon az aprójával, vagy hagyja otthon a perselybe, mintha már nem is lenne pénz? Pedig igen sok elvész, illetve gyűlik így össze.
2023. nov. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!