Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Póstán csekket fizethetek...

Póstán csekket fizethetek JOGILAG asztalra borított apróval?

Figyelt kérdés
Eléggé felhúztam magam a póstán. Nem kis munkával leszámoltam az összes aprómat, ami már másfél éve gyülemlett. Szépen le is írtam, miből mennyi van, külön szedtem a tételeket, és a végösszeget is kiszámoltam. Vittem le a póstára, ahol viszont visszautasították a pénzváltást, mert hogy be kellett volna rolliznom az aprót, ami azt se tudom mit jelent pontosan, ráadásul még AZON FELÜL is levonnak valami 7%-ot a végösszegből, ami a váltási költség... Na, nekem ez már sok volt. Nem elég hogy rollizgassak itt, még le is vonnak egy jó nagy részt a pénzből, holott nekik van valami pénzszámoló gépük is, ami pillanatok alatt megszámolná. NA én ezt nem fogom hagyni. Ugyebár kiszámoltam, mennyi apróm van pontosan, úgyhogy ha legközelebb csekket kell befizetnem, akkor kiborítom majd a kassza asztalára, és számolják csak meg. Kérdés, hogy ezt megtehetem e? Nem erkölcsi kérdés, mert az nem érdekel. Jogi kérdés. Tehát legális e ilymódon törvényes magyar fizetőezkösszel fizetni?

2017. dec. 6. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Csak 50 darabig köteles elfogadni egy kereskedő az érméket és bankjegyeket, ezen felül saját feltételeket szabhat, a Postáét lásd itt:


[link]

2017. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
2017. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha okos postast fogsz ki, akkor szepen megszamolja neked 3-4 ora alatt, te meg allsz ott, mint a fäsz es nezed....
2017. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Próbálom itt felfogni az olvasottakat, de elég zavaros nekem, olyan furcsa sorrendben vannak a pontok. Mindegy, én elmegyek a póstára és kiszórom nekik az aprót, aztán meglátjuk, mi lesz. Ha nem fogják engedni, hogy így fizessem be a csekket, akkor sehogy se fogom. Ha majd küldik a felszólításokat, majd megmondom nekik, hogy a pósta nem akarta elfogadni a törvényes magyar fizetőeszközömet, én megpróbáltam.
2017. dec. 6. 15:51
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Te a tipikus kötekedő gyökerek egyike vagy, aki még a posta szót se tudja leírni, de fel van háborodva a saját tudatlanságán... a posta címletenként 50 darabig ingyenesen vált, utána díjat számol fel. címletenként az alábbiak szerint kell becsomagolni: 40 db 200 ft, 20 db 100 ft, a többi 50 db. csekket fizethetsz be vele, mivel fizetőeszköz. csak arra készülj fel, hogy előre be kell jelenteni és ott fogsz állni már csak szivatásból is vagy 1 órát, miközben a hátad mögött örülni fognak a többiek :-D
2017. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
#4 És? Nem tudsz magyarul, gondot okoz az értő olvasás, vagy mi bajod van? A tudatlanság meg nem kifogás, és a végrehajtót sem fogja érdekelni, amikor a hülyeséged miatt többszörösére hízott tartozásod iránt érdeklődik.
2017. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
no igen, biztos érdekelni fogja, hogy a posta nem fogadta el...:-D
2017. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most már nem az a kérdés, hogy hogy kell beváltani. Most már az, hogy asztalra borított apró érvényes fizető ezköz e csekkeknél. És nem érdekel, ha 1 órát kell ott várnom. Én elleszek, ők meg majd számolgatnak szépen. És igen, nyilván ÉN vagyok a kötekedő, amikor nekik ott van a pénzszámláló gép, (láttam) és 1 perc alatt végeznének az egésszel. Érdekes módon a munkatársnőmnek sose számolnak fel 7%-os váltási díjat, és nem követelőznek rollizásokkal, hanem készségesen megcsinálják neki. Ha csak engem szivatnak ezzel, akkor majd visszakapják tőlem.
2017. dec. 6. 17:39
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Te vagy az, Cartman?
2017. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sörpocak ***** válasza:
100%

Ami pénzszámlálóra te gondolhatsz az kifejezetten a papírpénzre van.


Érmeszámláló nem mindenütt van, nem igazán elterjedt Mo.-on, ezért is kérik rollizva.


Pontosan mekkora összegről van szó?

Ha egy 20 ezer forint összegű aprópénzről, tele 5-10-20-50 forintosokkal, ráadásul egyazon zacsiban összekeverve, akkor ne lepődj meg azon, hogy elküldtek.

2017. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!