Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az első és második bécsi...

Az első és második bécsi döntés érvényben maradt volna, ha Horthynak sikerül a kiugrás a háborúból?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg nem. A fegyverszüneti megállapodás tartalmazta, hogy a magyar hadsereg visszavonul az 1937-es határok mögé.
2017. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyik sem maradt volna érvényben, de ha sikerül a kiugrás, Romániával szemben talán sikerülhetett volna elérni a háború utáni párizsi béketárgyalásokon is a trianoni határok revízióját. A kelet-európai határokat elsősorban a Szovjetunió döntötte el és ha sikerült volna Magyarországnak is az átállás, mint Romániának, lett volna esély arra, hogy Moszkva támogasson magyar igényeket Romániával szemben. Észak-Erdélyt nem tudtuk volna megtartani, de talán a határ menti magyar területek, Nagykároly, Szatmárnémeti, Nagyvárad megmaradt volna Magyarországnak a háború után is. Egyébként ezt az Amerikai Egyesült Államok is támogatta.
2017. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem. A nyugati országok mindig is gyűlöltek minket, magyarokat, így tőlük nem várhattunk semmit. Ezért is állt Horthy Németország oldalára a háború kezdetén.
2017. dec. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknak van igaza: Romániával szemben valószínűleg lett volna határkiigazítás a javunkra, ha Horthy október 15-ei kiugrási kísérlete sikerrel jár. Észak-Erdély akkor is elúszott volna, de a Partium (Arad-Nagyvárad-Szatmárnémeti sáv) valószínűleg visszakerült volna hozzánk.


A Szovjetuniónak Romániával kötött fegyverszüneti egyezménye is nyitva hagyta ezt a kérdést, mivel úgy rendelkezett, hogy Erdély VAGY ANNAK NAGYOBB RÉSZE visszakerül Romániához. Itt még volt egy kiskapu a magyarok számára Sztálin részéről is nyitva hagyva.

2017. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
3-as, hány lityó pálinka kellett ahhoz, hogy ezt kitaláld?
2017. dec. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már nagyjából leírták ahogy látom

Még azt hozzátenném, hogy Sztálin 1942-ben egész Erdélyt Magyarországnak ígérte, amennyiben nem üzenünk nekik hadat

Annyi volt ezzel a bökkenő, hogy ezzel valószínűleg egy német megszállást kaptunk volna a nyakunkba (ami így is bekövetkezett 2 évvel később)

2018. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A bécsi döntések valószínűleg nem maradtak volna érvényben,


ad1: második bécsi döntés esete (Erdély és Partium):


mivel a második bécsi döntéssel visszakerült Székelyföldet elvesztettük volna, viszont a Szilágyság (Szilágy megye), a határ menti Partium (Arad-Nagyvárad-Szatmárnémeti), esetleg még Máramaros megye, Ugocsa megye déli része, Szatmár megye, Bihar megye nagy része, és Arad megye kb fele visszakerült volna. (Ez a Gömbös Gyula-féle tervezettel esett volna egybe nagyjából, mivel ő a határ menti területek visszatérésével számolt csak, Székelyföldével nem)


ad2: az első bécsi döntés (Felvidék és Kárpátalja és Csallóköz):

Az első bécsi döntéssel meghúzott határ etnikai volt főként, ezért azt igazságosabb lett volna Magyarországnak ítélni a háború után. Az első bécsi döntés Kárpátalját is érintette, ahol ha az első bécsi döntést fenntartják hatályában a háború után, akkor Beregszász, Munkács, Ungvár újra Magyarországé lettek volna. Kárpátalja sorsa_ Csehszlovákia lemondott egész Kárpátaljáról a Szovjetunió javára. Az oroszoknak egyébként is kellett egy bejárat a Kárpát-medencébe, de ha az első bécsi döntéssel visszacsatolt kárpátaljai városokat és magyar területeket meghagyták volna Magyarországnak, ez a bejáratuk, akkor is meglett volna.

Az első bécsi döntéssel visszacsatolt teljes Csallóközt is szintén Magyarországnál kellett volna hagyni a felvidéki magyar többségű városokkal együtt.


ad3: a délvidék:

A délvidékből a határ menti legalább 75%_os magyar nemzetiségű területeket kellett volna Magyarországnak visszaadni: Szabadka, Zombor, Zenta stb..


Ezek után Magyarország mai határai kb 30 vagy 100 kilométerrel lennének kívül: tehát: Szabadka - Zombor - Zenta - Arad - Nagykároly - Nagyszalonta-Nagyvárad - Szatmárnémeti - Nagyszőlős - Zilah - Nagybánya - Beregszász - Ungvár - Munkács - Kassa- Rozsnyó - Rimaszombat - Losoncz - Léva - Érsekújvár - Dunaszerdahely ma magyar lenne. A pozsonyi hídfőt is meghagyatták volna, mivel színmagyar falvak voltak.


Székelyföldet valószínűleg elveszítettük volna, bár egy népszavazással lehetett volna ezt a kérdést is rendezni. Romániának Dél-Erdély maradt volna. A Szovjetúnió pedig megkapja Bukovinát.


rövidem kb ennyi lett volna, ha a nagyhatalmak (USA, Anglia, Franciaország, Szovjetunió...) rugalmasabban kezelték volna a kérdést.

2018. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!