Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi az az iszlám?

Tulajdonképpen mi az az iszlám?

Figyelt kérdés
Vallás, vagy politika? Olyan mint a romák? És akkor a musylimok most mindannyian gonoszak, és óvakodni kell tőlük??

2017. nov. 29. 08:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Vallás, de az arab országokban államvallás. Nálunk nincs szétválasztva a vallás és az állam, ahogy Európában.


"És akkor a musylimok most mindannyian gonoszak, és óvakodni kell tőlük??"

Hát, bajban lennénk, hogy ha mind az egymilliárd gonosz lenne....

2017. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*bocs nem nálunk, hanem náluk :))
2017. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Kb úgy kell elképzelni, mint a kereszténységet régen. Akkor még itt sem volt teljesen szétválasztva az állam és a vallás, legalábbis nem ilyen formában , mint most.

Régen voltak keresztes hadjáratok. Most az muszlimok robbangatásokkak terjesztik az igét.

2017. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Az Iszlám alávetést jelent. Vallás és politikai is, mivel az iszlám tanításában ez a kettő nem szétválasztható.


A muszlimok is emberek, mint mi, csak sajnos az iszlám ideológia rabjai. Vannak közöttük is őszinte, jóindulatú emberek, és gonoszok is. Az biztos, hogy, ha komolyan veszi valaki a Koránt, szó szerint, azzal én óvatos lennék...

2017. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

Az iszlám egy vallás. A követői bármilyen etnikumúak lehetnek.


A gonoszság relatív fogalom, deaz iszlámban nem szerepel semmi olyan, ami a mi fogalmaink szerint gonosz.

2017. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

5, Hát amilyen eszközökkel térít az iszlám, ahogy s nőkkel meg más vallásúakkal bánik az szerintem pont minősíthető gonosznak... Koránt is kéne olvasni nem csak a 444-et

(Gyengébbek kedvéért: Ez nem azt jelenti hogy minden egyes iszlám ember gonosz, csak azt, hogy maga az ideológia olyan etikai mércével mér mint pl a marxizmus vagy a nácizmus)

2017. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 hájaaa ***** válasza:
52%

"Koránt is kéne olvasni nem csak a 444-et "

A 444 pont egy rossz példa, mert ateista felfogásban írnak mindig. Inkább 888, ott bár nem az iszlámot tolják, hanem a keresztény sablont, de jobb példa lehetne.

2017. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
7, Olvasd már el a kontextust! Írta valaki, hogy az iszlám ideológiájával semmi baj. Én meg írtam, hogy dehogynem. Azért írtam a 444-et mert ők szoktak iszlámot mosdatni
2017. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 hájaaa ***** válasza:
48%
Nem szoktak! Ők embereket mosdatnak
2017. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

"Koránt is kéne olvasni nem csak a 444-et"


Muszlim vagyok, szerintem elég sokat olvasgattam már a Koránt :)

2017. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!