Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb Demokrácia vagy a Császárság?

Figyelt kérdés
Indokoljátok meg hogy miért lenne jobb az egyik a másiknál!

#Demokrácia vs Császárság
2017. okt. 23. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez kultúra függő. Ha veszel egy csapat elnyomott népet, hiába adsz nekik demokráciát, nem tudnak mit kezdeni vele. Alapvetően a demokrácia jobb,mert papíron igazságosabb. Csak ehhez megfelelő fékek és ellensúlyok kellenek, amik a hatalmon levőket kordában tartják, ellenőrző szervekkel, akik nem sógor,koma,jó barát. A császársággal az a gond mint a diktatúrával, egy kézben van az irányítás, idővel kipukkad, nem fenntartható rendszer, és nem szakmai, hanem haveri/ hűbéres alapon működik. Mondjuk Augustus is császár volt, meg Napóleon is annak tartotta magát, de más világ. Tökéletes rendszer nincs, mindegyiket a korrupció, és a széthúzás gyengíti. A császár szeret terjeszkedni, a demokrácia megvan a maga helyén is max, beleszól más országok életébe. A terjeszkedés gondja a római birodalom veszte is volt, mert akkorára hízott, hogy tarthatatlanná vált, és szétesett, miközben a leigázott országok polgárai is követelték a jogaikat. Akkoriban meg nem úgy működött, ha valahol lázonganak, odaküldök egy csapat repülőt bombázni
2017. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az előző gondolathoz, a legjobb rendszer nem létezik, mert az emberi gyarlóság mérgezi, a gépezetben mindig ott van valami homokszem. A tökéletes rendszer egyfajta utópia, aminél mindenki csinálja a dolgát, nem korrupt, szakmai alapon működik, és kutatásokkal foglalkozik háború helyett. Az ilyen társadalom kolonizálással foglalkozna, az űrprogram kerülne előtérbe, mert hamar kinőné a bolygót,ha nem irtják egymást,meg rakéták helyett kukoricát vetnek. Más különben születésszabályzás lenne bevezetve. A demokrácia abból a szempontból is jobb,hogy nem születés elve szerint van a hatalmon lévő, akkor is ha alkalmatlan az irányításra, hanem a nép válassza.
2017. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem miért merül fel egyesekben hogy autoriter rendszerek kihívói lehetnek egyáltalán a demokráciának.


Egy csásárságban ezért a kérdését karóba húzathatnának. Szerinted melyik a jobb?

2017. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már maga a kérdés is értelmetlen, hiszen a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.
2017. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő egyszerre. Lásd: Japán.
2017. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Japánban a császár diplomácia téren tevékenykedik, úgymond Japánt képviseli, a hatalma behatárolt, állam ügyeit érintő kérdésben kell neki a kormány jóváhagyása. 1947ben váltottak demokráciára.
2017. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A hagyományos császárság mára letűnt, egyszerűen túl sok felelősség összpontosulna egy vékony réteg kezében.

Nem hiába többszintűsítenek és tagolnak szét ma minden felelősséget. Ugyan a belső kommunikáció hatékonysága romlik, de az egyes feladatokat jobban, biztonságosabban el tudják végezni így.


A történelem beárazta a császárságot. A fejlett országokban vagy 100 éve nem létezik ilyen államforma.

2017. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel a kettő nem ugyanoda tartozik, a kérdés értelmetlen.


Melyik a jobb, az Audi vagy a Boci csoki?

2017. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút monarchiára és többpártrendszerű parlamentáris köztársaságra gondolt a kérdező...

Ha így kérdezed, akkor egyik se, de inkább a "császárság", ha normális a császár.

2017. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek 9-essel. A monarchia ellentéte a köztársaság, a demokráciáé pedig a diktatúra. Egy monarchia is lehet demokratikus, ahol a császár vagy király, vagy sah, vagy szultán, vagy akárminek nevezik az uralkodót, normális. Ellátja az államfői teendőket, ha kell, kegyelmet gyakorol,akár javaslatot is tehet az ország irányítására, de a valódi hatalom a nép kezében van. Ettől demokrácia. Egyébként Spanyolország jó érv a monarchia mellett: János Károly jó fej uralkodó volt. Egyszer egy terrorista betört a parlamentjükbe, fegyverrel fenyegetődzött, mire János Károly, a nagydarab, fekete öves karatés odament, és egyszerűen elkérte tőle a fegyvert. Franco se tudott belőle fasisztát fargni, nem volt híve a náci eszméknek. Ha egy olyan uralkodónk lenne, mint János Károly, az nem lenne bólintójános, mimnt Áder Jankó.

Észak-Koreát meg hogy hívják? Koreai Népi Demokratikus Köztársaság? És mi van ott? A világ egyik legsötétebb diktatúrája. Ugyan Kim Dzsong-Un elnök úrnak szólíttatja magát, valójában nem a törvény az úr, hanem ő diktál.

2021. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!