Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért románozzák le a Magyaror...

Főzős Laci kérdése:

Miért románozzák le a Magyarországon munkát vállaló Erdélyi Magyar Édes Testvéreinket?

Figyelt kérdés
Én nem értem ezt az országot,hogy miért sok buta,rossz indulatú ember.És ők hol voltak történelem órán?
2010. máj. 24. 01:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, de engem is rettenetesen idegesít. Sajnos sokan nem is tudják, hogy mi a helyzet. A kommunizmusban nem tanították. Egyszer pl. egy idősebb ember kifakadt: "ha olyan rossz a magyaroknak Romániában, akkor minek költöztek oda?"
2010. máj. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó megállapítás,és jön-jön a Változás!!!
2010. máj. 24. 02:19
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

soha nem románoznám le a székely és Erdéyli magyar testvéreinket



volt úgy hogy munkahelyre ahol dolgozom jöttek Erdéyli magyarok


akiket (főleg szoci) állítottságú munkások nemes egyszerűséggel románoztak le


na több se kellett olyan fejmosást kaptak hogy bocsánatot kértek



ne hagyjuk lerománozni a testvéreinket

2010. máj. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

A kérdező bizonyára fiatal, és még nem dolgozott a kilencvenes évek elején, közepén.


Akkor történt, hogy ezek az édes testvérek elözönlötték az országot és főleg az építőiparban minden munkát elvállaltak fele annyiért mint addig az itthoni magyarok.


Ezzel rengeteg családapát túrtak ki a munkahelyéről. Közben pedig még rossz minőségben is dolgoztak, de ami még fontosabb feketén.


Az építőiparban azóta a román munkás szitokszó és lássuk be nem alaptalanul.

2010. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ennek semmi köze a történelem órához. Akinek rossz tapasztalatai vannak a Romániából jöttekkel,az mindenkit ezekhez hasonlít! Az emberek szeretnek általánosítani.Nem veszik tudomásul,hogy nem minden ember egyforma!

Vidéken sok onnan jött link,ember dolgozik. Igaz,hogy Erdélyből jött cigány a legtöbb,de a környékbeliek szemében ilyenek az Erdélyiek.

De érhető az ellenérzése annak a pedagógusnak,aki nem kap állást az iskolában,mert létszámstopp van.De a pár hét múlva ideköltözött székely asszonyt azonnal felveszik.

A másik dolog: a székelyek mentalitása erősen eltér az itthon megszokottól. Egymással összetartanak,kiharcolják önmaguknak az előnyöket stb. A székelyek mindig is ilyenek voltak, és a történelemük rá is kényszerítette erre őket. A magyarok tanulhatnának tőlük összetartást,egymás segítését! Nekem voltak székely munkatársaim,lakótársam,és ez a tapasztalatom.Igaz,hogy soha nem jutott eszembe lerománozni őket.

2010. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Milyen összetartozást kéne tanulni tőlük?A népszavazáskor a magyar állampolgárságot kapott erdélyi ismerőseim el se mentek szavazni mondván,hogy ha ők megszenvedtek az állampolgárságért szenvedjen más is.Amúgy a kérdés a csupa nagybetűvel egy teátrális f@szság.
2010. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Azért románozza le valaki a székelyeket, mert agyi szinten erős problémákkal küzd. Ennyi.
2010. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ezt én sem értem.Én sem románoztam le egyet sem pedig dolgozik a kezem alatt egy pár Erdélyi.
2010. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik unokahúgom Magyarországon járt középiskolába is és főiskolára is. Ő is Timi és az egyik magyarországi szobatársa is az volt. Néhányan, megkülönböztetés gyanánt a mi Timinket szerb Timinek hívták. Uff.
2010. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Nekem egy édes testvérem van, aki nem román, hanem magyar. Se külföldön, se belföldön nincs több testvérem. Egyébként én nem románozom le a magyarokat, még ha a te testvéred is.
2010. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!