Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kit választottatok volna?...

Kit választottatok volna? Koppányt, vagy Istvánt?

Figyelt kérdés

Azt már tudjuk, hová jutott az ország István keze által.

De mi lett volna, ha Koppány a vezér?


Mi az, ami a korról tudható:

Akkoriban noha volt egy-két vereségünk a németektől, európa töketlen államokból állt, nem álltak volna meg a lábukon, ha valóban elindulunk hódítani.

A régi ősök tisztelete jelentette az erőnk java részét, szellemileg, fizikailag,lelkileg,( okkult módon, már aki ebben hisz), ezt pedig István eltörölte, mitöbb, már addig jutottunk, hogy a magyar név is a sárban tipratik.

A természeti vallás eltiprásával a környezetünk is hanyatlásnak indult..

A korona római papoktól való elnyerésével azt is elnyertük, hogy a vatikán is azon a véleményen van mindmáig, hogy az orszégnak király kell, másként a korona irányít önmaga, ami viszont könnyen lehet hogy csupán egy béklyó, amit a vatikán tett a népre, hogy féken tartsanak minket, ha esetleg újra hódítók lennénk.


2010. máj. 20. 09:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Koppány keresztény volt, csak Bizáncból keresztelkedett, bár ugye akkor még a két egyház egy volt.
2010. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Koppányt, mivel neki kellett volna amúgyis irányítania!


http://www.youtube.com/watch?v=9yFMUUiYJ1s

2010. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nem felesleges mi lett volna ha kérdéseket taglalgatni, sokat lehet tanulni abból, hogy értékelik mások az adott helyzetet, és ilyenkor előtűnik az, hogy kinek mennyivel tanítottak többet, illetve mást. Nem változtat semmin, az igaz, de épp úgy, ahogy a kreszben célszerű értékelni utólag a dolgokat, a történelemben is épp úgy meg lehet tenni.


Érettségin egyébként, kellően magyaros témát kaptam, Széchenyit, Deákot. És azt se felejtsük el, hogy a tanított történelmet befolyásolják a különféle érdeke, és bizony lehet hogy fele sem igaz annak, amit tanultunk..


Igen, egy hónapja István a királyt néztem, és elgondolkoztatott a dolog. :) Kellene még jóéhány ilyen opera nekünk.


Nos.. mi is volt az augsburgi és merseburgi taktika alapja? Ássuk be magunkat a várainkban, nehéz páncélzatban, hátha nem tudnak bejönni. Nem megoldhatatlan feladat, bár valóban más, mint amit általában könnyűlovassággal leküzdenének. Node csel és furfang akad mindig a tarsolyban, ezért őseinknek nem kellett messzire lovagolniuk.


Az meg hogy töketlen nemzetekből állt akkor európa, gyorsan kiderül, ha átpillantasz az adott kor világtörténelmére.


Végigrabolni igen, más, mint megtartani, ezt elismerem. nem olyan egyszerű, és ha az actio radius sem ér el elég messzire, hát látjuk a török példákon, meddig tart a hódítás, de adóztatni is más, mint ott ülni a nép nyakán, márpedig sokan adóztak akkor az ősöknek.


Érdekesnek látom, hogy amellett hogy Koppány valóban a bizánci kereszténységhez húzott, mégis az ősi vallást

tisztelte. Bizánc úgy tűnik nyíltabb, befogadóbb, elfogadóbb volt. Talán pont ez volt a veszte, mert egy zárt rendszert könnyebb fenntartani, ráerőltetni másokra, és a támadások ellen megvédeni.


Ha nem helytálló a pápától kapott korona mítosza, akkor megkérdezhetem, mikor került hozzánk, esetleg van arra vonatkozó, mitikus írás, ki készítette el, és pontosan mire való? Érdekelne minden kis morzsa, ami több, mint amit általánosságban hitelesnek fogadnak el, de nem teljesen humbug.

2010. máj. 20. 21:28
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

Nos... Nem is tudom, hol kezdjem.

Aki látta az "István, a király" című rockoperát - mindenkinek illene ismerni, aki magyarnak vallja magát - és megfigyelte a dalok mondanivalóit, annak tisztában kell lennie azzal, hogyan is történt az államalapítás, s mik voltak az előzményei.

Én Koppányt "választottam" volna. Hogy miért?

Az első érvem az, hogy eleve ő volt a trónörökös, tehát neki kellett volna irányítani. A második indokom pedig az lenne, hogy Koppány nem akart behódolni a kereszténységnek és az egyháznak, hanem meg akarta őrizni a magyarok régi/ősi, megszokott életformáját.

Mitől vagyok olyan holtbiztosak abban, hogy a magyarok kipusztultak volna? Ha valóban töketlenek voltak a "szomszédok", akkor mi lettünk volna előnyben...

2010. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%

Én csak az István a királyból szeretnék idézni, ami mindent elmond:

"Koppány ha István legyőzöd nem pusztulnak a hősök hatalmas nagy lesz itt a nép. Rómától, görög Bizáncig, Rajnától Levédiáig,félik majd utódaid nevét."

2010. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

És ahhoz mit szólsz, hogy:


"Koppány vigyázz! Esküdt tettél jó atyámnak, elfogadtad akkor a helyed. Ősi jogról lemondtál az én javamra, gyávaságból tettél volna így?"


Hát ennyit Koppányról...

2010. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
És te arra mit mondasz, hogy "Nincs visszaút, hisz István már a harcra készül, idegeneket hív magyarok ellen segítségül"? Gondolom, az előbb idézett sorokkal azt akartad kifejezni, hogy Koppány nem volt becsületes, de növelni a hadsereg létszámát olyan származású katonákkal, akiknek gyakorlatilag semmi köze nem volt a belviszályhoz, mivel tisztességesebb cselekedet?
2010. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Koppányt

Rómától-Görög Bizáncig

Rajnától- Levédiáig félték volna utódaink nevét

2011. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Aki látta az "István, a király" című rockoperát - mindenkinek illene ismerni, aki magyarnak vallja magát - és megfigyelte a dalok mondanivalóit, annak tisztában kell lennie azzal, hogyan is történt az államalapítás, s mik voltak az előzményei."


Óriási butaság egy ezer évvel később íródott rockoperára vagy bármilyen más műre alapozni bármit is. Egyrészt úgy lehet módosítani, színezni a történetet, ahogy csak akarja az ember/pártvezetés, másrészt vannak sokkal régebbi források. A Képes Krónika például régebbi krónikákra hivatkozik.


Merseburg és Augsburg: előbbi csata igazából meg sem történt, ugyan találkozott a két fél a helyszínen, de a bajor had olyan zárt alakzatot vett fel, hogy semmi értelme nem lett volna kockáztatni a magyaroknak az életüket, pazarolni a nyilaikat, hogy inkább elvonultak, utóbbinál pedig árulás történt.


Bizánc: Bizánc akkora veszélyt jelentett ránk abban a korban, hogy az adófizetőnk volt...

2011. febr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 zozo86 válasza:
egyértelmű koppányt mert esküt tettek hogy a legidősebb és arra méltó kapja. koppány őrizte a népünk tudását, istvánka meg szaladt sírva talpat nyalni bizánchoz, máshogy nem is vettük volna fel a hüyle keresztény vallásukat ha nincs népírtás és erőszak...
2011. szept. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!