Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 1920. Június 4.97 évvel...

1920. Június 4.97 évvel később, ma hogyan gondolnak a határon kívüliek Trianonra?

Figyelt kérdés

Ezt igazáncsak azok értékelhetik és élhették át,akik akkor éltek nem igaz? Akik 1920 után születtek esetleg manapság,azok milyen papirok alapjánvannak anyakönyvezve, magyar vagy románként pl? Ha most eltörölnék ezt a " rendszert" az ott születettek bele mennének abba,hogy ehhez a jelenlegi Magyarországhoz tartozzanak?vagy esetleg ugy fogadnák,mint annak idején amikor " külföldiek" lettek?

Mint írtam akik 1920 után születtek jóval,azokat nem érintheti úgy,mint akik akkor ebbe beleestek.

Ez kb olyan,mint 1956. Én pl aki és még sokan mások..a 90-es években született,nem tudja úgy megélni,mint az ,aki mondjuk 56-ban 20 éves volt. Szóval azt gondolom,hogy egy szintén 90-es években határon túl született nem lovagol ezen és számára az a megszokott,hogy oda tartozik!


2017. jún. 4. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Felvidéki vagyok, csupán egy Dunányira elválasztva az anyaországtól. Szlovákként vagyok anyakönyveztetve, mivel Szlovákiában nem engedélyezett a kettős állampolgárság. Ha felvenném a magyart, elvennék a szlovákot, márpedig amíg itt élek, addig szükségem van rá.


A jövőmet viszont Magyarországon képzelem el, ugyanis 100%-ig magyar vagyok, Magyarországon tanulok jelenleg is. Ha nem sikerülne a jövőben elhelyezkednem Mo-ban, akkor sem maradnék Szlovákiában, mert itt sem jobb a helyzet, mint nálatok, de elsődleges célom Mo-ra költözni.


Gondolom így egyértelmű, hogy beleegyeznék a régi határok visszaállításába, de sajnos ez nem rajtam múlik. :D Azt senki sem vitathatja, hogy Magyarországot súlyosan megkárosították Versailles-ban és aránytalan büntetést szabtak ki ránk.


Egyébként abban teljesen igazad van, hogy az itteniek túlnyomó része nem lovagol ezen, nagyon erőteljesen szlovákosodik a térség. Nem csodálkoznék, ha úgy 40-50 év múlva már csak egy maréknyi magyar maradna Felvidéken, de úgy tudom hasonló a helyzet Délvidéken is.

2017. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Dw gondolom aki ott szlovákként születik vagy románnak vagy bárminek az nyilván nem örülne a vissza csatolásnak,mert akkor azt fosztják meg a hazájától,amit annak tekint,hiába a 97 évvel ezelőtti dolgok..

Nekem is vannak rokonok szlovákiába.. Nem tudom milyen rokon,de a férfi itt lakott ahol mi is lakunk,mindig itt laktunk Magyarországon aztán oda házasodott szlovák nőhöz vagy lehet,hogy ő elcsatolt területes nem tudom. A gyerekek beszélnek magyarul,de az egyiknek a barátnője az nem.

2017. jún. 4. 20:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is felvidéki vagyok.Már évek óta Mo.-on dolgozom és nem úgy vettem észre mintha az anyaországi magyarok különösebben szeretnének minket.Sokan a határon túliakat közönséges árulóként kezelik ennélfogva az ő reakciójukat sem nehéz kitalálni...

A másik dolog pedig hogy TALÁN nem úgy kellene tekinteni a Határontúliakra mint a Gazemberekre.Akár szlovák,román,ukrán,szlovén,szerb,osztrák.Mindeggyikre talál a Magyar megbélyegző jelzőt.És a Magyarok saját magukra hogyan tekintenek? Ők Feddhetetlen János vitézek lennének a Magyar nők pedig Juliskák?

2018. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!