Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit adott nekünk a nacionalizmus?

Mit adott nekünk a nacionalizmus?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 10:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek veled ötödik lovas, DE:


"Amúgy pedig, megsúgom neked, hogy az emberiség alig 1%-a használja az internetet. És a többi 99%-kal mi lesz?"


Ez nagyon kamu. 1%?

Legalább 10-20%, de bevallom, nem kerestem még ezirányú adatokat.

2010. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ez után a nehéz 500 év után, még mindig létezünk magyarként, saját országgal.


Egyébként te melyik világpolgár 37-53%-os vagy?

------------

"A családkérdés annyira nem érdekel, mert nem tervezem, hogy családom lesz"


Hála Istennek :D

2010. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8%
gyűlöletet
2010. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 15:42-es!

Én 1%-ot hallottam, de a kérdés szempontjából még a 10-20% is édeskevés.


"Azt, hogy ez után a nehéz 500 év után, még mindig létezünk magyarként, saját országgal."

Amen.

Viszont azt nem veszed figyelembe, hogy ez őt nem érdekli. Ő ugyanolyan jól érezné magát románként vagy szlovákként is.


Amúgy annyiban egyet értek, hogy egy korlátozott nacionalizmus, egy olyan fajta patriotizmus, mint ami az egyes német szövetségi államokban van, sokkal jobb lenne.

Ők büszkék arra, hogy ők bajorok, poroszok, hesseniek, szászok, badeniek vagy akármik, de ugyanakkor németek is. Szerintem az lenne az egészséges, ha nem az lenne az elsődleges, hogy valaki magyar, román, szlovák, szerb, francia, angol, lengyel, vagy akármi, hanem hogy európai, vagy még inkább ember. Az pedig hogy magyar, szlovák, román stb. csak egyfajta lokálpatriotizmus lenne, mint pl. az hogy csángó, székely, palóc vagy hasonló. Egy külön kultúra, hagyomány, de nem különítik el annyira magukat, mint így.

Mi a véleményetek?


Az ötödik lovas

2010. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!