Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit adott nekünk a nacionalizmus?

Mit adott nekünk a nacionalizmus?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mi az hogy mit adott? értelmetlen a kérdés, ez nem egy államforma...
2010. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
hát a nekünk elég értelmezhetetlen.. azt tudom, hogy nekem maximum némi kesergést, amíg rá nem jöttem, hogy semmi értelme mondjuk trianon-on sírni.. szal kicsit kifejthetnéd
2010. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 titak ***** válasza:
2010. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Hazaszeretetet, a múltunk megbecsülését, őseink tiszteletét.

A politikai nacionalizmus szélsőséges megnyilvánulásait én is elítélem. De azt fontosnak tartom, hogy ápoljuk a nemzeti hagyományainkat, ismerjük a múltunkat és fejlesszük a nyelvünket, kultúránkat. Legyünk egyediek! Ez a nacionalizmus. Nem az, hogy egy csapat bunkó kivonul az utcára és a románokat meg a szlovákokat szidja, meg a politikai vezetést, hogy nem lép fel akár fegyverrel is Trianon revíziója érdekében. Az nem nacionalizmus, hanem sovinizmus.


Az ötödik lovas

2010. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Semmit nem adott! Elavult eszme, amiért olyan pártok nyúlnak, akik a válság miatt félnek a jövőtől, és azt hiszik, hogy a múlthoz való görcsös ragaszkodás a válasz a problémára. Pedig az csak mégnagyobb problémákat szül.
2010. máj. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Tudod, hogy ha az emberekben nem lenne egy egészséges nacionalizmus, akkor minket magyarokat már rég leigáztak és asszimiláltak volna a szlovákok vagy a románok.

Szükség van rá, mert egy nemzet fennmaradásának a kulcsa legtöbbször a nacionalizmus volt.

Hiszen ez egy olyan eszme amely az embereknek egy összetartó erőt biztosít.

2010. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%

" Tudod, hogy ha az emberekben nem lenne egy egészséges nacionalizmus, akkor minket magyarokat már rég leigáztak és asszimiláltak volna a szlovákok vagy a románok.

Szükség van rá, mert egy nemzet fennmaradásának a kulcsa legtöbbször a nacionalizmus volt.

Hiszen ez egy olyan eszme amely az embereknek egy összetartó erőt biztosít."


És attól, hogy más nép asszimilálna minket, még nem tudnánk megélni, nem lennénk emberek? A nemzeti hovatartozás csak egy kitalált dolog, amit egy ember magára vállal.

2010. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez így nem igaz.

Csak annyira mesterséges, mint mondjuk a család.

Akkor egyáltalán mi értelme a családnak?

Miért nem nevelik a gyerekeket együtt képzett pedagógusok, a szülők pedig dolgozzanak inkább. Az több hasznot termel és a gyerekekből is egészségesebb felnőttek lennének.

A te logikád szerint ez is helyes lenne.

Amúgy szerintem te sem örülnél annak, hogyha az iskolában Árpádot úgy tanítanák, mint kegyetlen hódítót. A magyar honfoglalást meg úgy, mint ma Trianont. Mert román vagy szlovák "megszállás" esetén ez lenne.

Már ne is haragudj, de hülyeség amit beszélsz.

Az ember közösségi lény. Kell egy családnál nagyobb közösség, de az egész emberiségnél kisebb, ami elég nagy, hogy alakítsa a világot, de elég kicsi ahhoz, hogy az ember azonosulni tudjon vele. Ez a nemzet. Az ország nem jó, mert az túl képlékeny. Túl sűrűn változik. A nemzet viszont állandó.

Természetesen a nemzeti alapú determinációt, a xenofóbiát, a rasszizmust meg hasonlókat én is elítélem, de a nemzetre, mint közösségteremtő erőre igenis szükség van.


Az ötödik lovas

2010. máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor egyáltalán mi értelme a családnak?

Miért nem nevelik a gyerekeket együtt képzett pedagógusok, a szülők pedig dolgozzanak inkább. "


A családkérdés annyira nem érdekel, mert nem tervezem, hogy családom lesz, de szerintem inkább az állam nevelje a gyerekeket, mint a család.


"A te logikád szerint ez is helyes lenne. "


Úgy van, az én logikám szerint ez a helyes.


"Amúgy szerintem te sem örülnél annak, hogyha az iskolában Árpádot úgy tanítanák, mint kegyetlen hódítót."


Semmilyen ember által kitalált dologban nem hiszek, csak a tudományban, szóval nem érdekel mit tanítanak, úgyis a saját fejem után megyek.


"de az egész emberiségnél kisebb"


Miért is? A modern technika és az internet lehetővé teszi, hogy az egész emberiség kapcsolatban legyen egymással.

2010. máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

"A családkérdés annyira nem érdekel, mert nem tervezem, hogy családom lesz, de szerintem inkább az állam nevelje a gyerekeket, mint a család."

És ha te nem vagy érintett, akkor már annak legyen rossz, akit viszont igen? Ezt hívják önzésnek.


"Semmilyen ember által kitalált dologban nem hiszek, csak a tudományban, szóval nem érdekel mit tanítanak, úgyis a saját fejem után megyek."

Ne haragudj, de ezt azért nem hiszem el.


"Miért is? A modern technika és az internet lehetővé teszi, hogy az egész emberiség kapcsolatban legyen egymással."

Igen, de az egyén akkor sem tud azonosulni egy hatmilliárdos közösséggel.

Amúgy pedig, megsúgom neked, hogy az emberiség alig 1%-a használja az internetet. És a többi 99%-kal mi lesz?


Az ötödik lovas

2010. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!