Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elveszítik az országok a...

Elveszítik az országok a nemzeti identitásukat az EU-n belül?

Figyelt kérdés

Igen vagy nem, miért?

Hogyan viszonyulnak az emberek a csatlakozáshoz? (Negatív, pozitív, miért?)

Milyen a kilátás a jövőre nézve?

Kultúrával kapcsolatban mi változott?



2017. jan. 11. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Az egész csak az embereken múlik. Ha elveszítik azt csak az emberek veszíthetik el.
2017. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszítik, amíg saját anyanyelvük van addig nem.
2017. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy fogalmazást kell írnom erről, ezért érdekelne minél több ember véleménye, ha lehet hosszan kifejtve. Sajnos én ehhez a témához nem sokat tudok hozzászólni.
2017. jan. 11. 16:46
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Éppen most indult meg egy elég komoly hullám az EU-n belül a nemzeti értelmű pártok köreiben. Egyre aktívabban szerveznek demonstrációkat, egyre több civil mozgalom szerveződik, persze mindezt a média úgy hozza le, hogy A NÁCZIK MÁR FORGOLÓDNAK JÖN AZ ÚJ HOLOKAUSZT HURR DURR NÁCZIVESZÉÉÉÉÉÉLY!!!!, holott semmi más nem történik, mint az őslakos népesség identitásának az újraélesztése. Ennek semmi köze a fasizmushoz, csupán több millió ember úgy érzi, hogy az általa megszokott életvitel rohamosan változik és nem épp a jó irányba, pláne nem az ő számukra, ezért bizonyos vonalak mentén elkezdtek megszerveződni különféle csoportok, amik távolról sem szélsőjobboldaliak, sőt ezeken a csoportokon belül a legtöbb ember világnézete különböző és az egyetlen közös pont bennük a hazaszeretet, az EDL pl. ilyen, abban vannak rasztafari jamaicaia és hindu indiai britek, akik annak ellenére, hogy az életvitelüket tekintve nem igazán hasonlítanak egymásra, abban egyetértenek, hogy van egy nagyon problémás kisebbség az EU-n belül, akiket jobb távol tartani a hatalomtól, mert eldegradálják az európai országok társadalmának kohézióját. Még az szuper cuck svédeknél is megkezdődött az ilyen csoportok szerveződése, bár őket úgy üldözik, mint az inkvizíció az eretnekeket, de ettől függetlenül nem oszlanak fel és egyre több tagot számlálnak, ez pedig azt jelenti, hogy hiába a sok regresszív balos agymosás, egyesek nem nyelték be a multikulturális paradicsom baromságot és rendelkeznek annyi realitásérzékkel, hogy lássák ez bizony így nem jó.
2017. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Én nem gondolom.

Az irodalom, mint a nemzeti kultúra egyik bástyája, virágzik manapság, rengeteg könyv íródik, és ami nagyon fontos: rengeteg könyvet fordítanak. Az EU országai tagjai egy közösségnek, így több összefüggés van pl Magyarország és Franciaország között, mint az EU előtt. Így sokkal egyszerűbb terjeszteni például a magyar irodalmat. A külföldire fordított mű pedig a hazai kultúrát terjeszti, tanúskodik a létéről.


Az EUval, és a nyitott határokkal, fellendült a turizmus. Ezáltal a célországok meg tudják mutatni magukat, meg tudják mutatni a saját kultúrájukat. Például itthon lehet építeni a hungarikumokra, mert ugyan a magyar embert kevéssé érdekli (hiszen hétköznapi) de a külföldinek be lehet mutatni, hogy ez biza' magyar dolog. Vagyis műveljük a kultúránkat. Amit művelnek, az meg nem hal ki.

Mondjuk számomra pl érzékeny pont a gulyásleves, a cigányzene és a puszta-ötös (amikor egy lovas két ló hátán áll és három lovat vezet). A magyarok többsége nem hallgat cigányzenét, sokan nem kedvelik a gulyáslevest, a puszta-ötösnek pedig soha semmilyen létjogosultsága nem volt:D Egyszerűen értelmetlen öt lovat hajtani egyetlen embernek, soha nem csináltak ilyen a parasztok maguktól, csak turista-vakításra lett kitalálva:D

Szóval a népi kultúrát, örökséget (karikásostor, juhászkultúra, néptánc, népzene stb..) a turizmus fellendülése abszolút konzerválja, így megmarad a magyarok öztudatában is.


Szintén jó példa még a pálinka vagy a túrórudi, vagy a lángos. Magyar cuccok amikre külföldön büszkék vagyunk, és az EU által egyre elterjedtebb dolgok ezek.


Ha a semmi közepén vagy egy szigeten elzárva, nem vagy büszke a szigetedre: nincs ki előtt büszkének lenni rá.

Az EU viszont egy nagy közösség, ahol rengeteg nemzetközi kapcsolat alakul ki, így mások előtt felmutatható, hogy igen, én ebbe a népbe tartozom. Ez is táplálja a nemzeti identitást.



Hogyan viszonyulnak az emberek a csatlakozáshoz?

Hát, krízishelyzetben negatívan. Migrációs válság, politika stb... ezek ahtása negatív.

Másrészről akiknek a faluját EUs pénzekből újították fel, azok örülnek neki.

Szóval ha az elveket nézik, gyakran negatív a megítélése, de az eredményei pozitívak inkább.


Kilátás a jövőre nézve?

Az EU még egy jó darabig marad. A kérdés az, hogy mi milyen szerepet akarunk ott betölteni. Jelenleg a politika miatt kicsit külön utakra tévedt, de ha eltekintünk a politikától, akkor mindenképp fejlődésről beszélhetünk. Kulturálisan mindenképpen.


Mi változott?

Amit kb az elején leírtam. Kinyílt a világ, meg tudjuk mutatni a saját kultúránkat, a saját nemzetünket, és ez erősít minket, illetve ismertté tesz a világban.



Az EU egy közösség, szóval megjelent egy globális szemlélet is. Kérdés az, hogy az emberek tudnak-e magyarok lenni egy közösségben, vagy döntéshelyzet elé állítják saját magukat: Vagy magyar vagy, vagy közösséghez tartozol.

Jelenleg sajnos ez a döntéshelyzet van az emberek fejében, pedig a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.


Az, hogy feloldódik e az egyén személyisége a csoportban, az csak az egyénen múlik. Hosszú távon azonban nincs olyan, hogy személyiség nélküli csoporttag legyen valaki.


Összegezve: véleményem szerint más kultúrák jelenléte erősíti a mi kultúránkat. A veszélye az, hogy a saját kultúránkat ellenkultúraként fogalmazzuk meg. Ezt nem szabad, hiszen nem jobb egyik kultúra sem a másiknál. Csak más. És sok újat mutathatnak egymásnak.

2017. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem hogy elvesznének, hiszen a nemzeti kincseink nagy része nem Magyarországhoz, hanem gyakran konkrét városokhoz kötődik és ezek a városi hagyományok annak ellenére léteznek hogy az országvezetés sokkal inkább befolyásolja a városiak életét mint az önkormányzat.

Összegezve a müncheni Oktoberfest eltűnését épp olyan elképzelhetetlennek tartom, mint a mohácsi busójárásét.

2017. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi kommenteket, hasznosak.
2017. jan. 11. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!