Miért szidják, miért nézik le sokan a diplomásokat, egyetemistákat?
A minap valaki kitett egy kérdést, hogy miért nézik le a kétkezi munkásokat. Erre alatta összegyűlt egy csomó válaszoló, aki a diplomásokat szidta.
Miért? Mi a baj azzal, ha valaki továbbtanul?
# 12/13 Időpont ma 21:08
Bionika mint büfészak? LOL.
Tubaművész?:DD ne szórakozz már.. zenét tanulni se nem könnyű, se nem mainstream népszerű. Külön felvételi van hozzá, az érettségi semmit nem ér ott... zeneszak minden, csak nem büfé..
A többit értem, megértem, bár pl kézműves tárgykultúra, ahogy minden művészeti képzés, kétlem, hogy iszonyatos felkapott vagy túltermeléses lenne.
Kommunikáció és médiatudomány termel ki mindenféle médiában dolgozó személyt (TV, rádió, újság, online hírportál) illetve filmkritikusokat, és mindenféle filmes embereket (ideértve forgatókönyvíró, vágó, rendező, operatőr stb..)
Elég tág szak, így sok embert fel tud szívni, hiszen lehet, hogy újságíróból van elég, de pl jó rendezőből..
Kell az a szak. Aki néz Hollywood hírügynökséget, tudja mire jó:D
A politikatudomány népszerűségének egyik oka mondjuk lehet az, hogy sokaknak elege van abból, hogy a magyar politikát bohócok és bűvészek alkotják..
A többit kb meg lehet érteni
"zeneszak minden, csak nem büfé.. "
De nincs rá szükség nem érted meg? Vagy te vagy benne a legjobb vagy nem kellesz. Hiába képzünk évi ezer tubaművészt ha csak kettő lesz híres és alig egy tucatnyian fognak jól keresni, a többi meg arra lesz jó, hogy tanárnak elmenjen és képezze a tubaművészeket, amikre köztudott hogy nincs szükség.
Csak azt van értelme tanulni/tanítani, ami az országnak fontos, vagy amiből híres leszel?
Én is tanultam gitározni. Nem leszek soha híres gitáros, de tudok gitározni, van három gitárom, alakul egy bandám...
Ha valaki elvégzi a tubaegyetemet és elmegy tubatanárnak, akkor az haszontalan? Csak az a cél egy művészeti ágnál, hogy hasznos vagy híres legyen? Nemár...
Ha így nézzük, gyakorlatilag nincs szükség művészetekre, hiszen nem hasznosak, főleg nem egy munkaközpontű társadalomban.. De kellenek a művészetek!
És hogy legyen valakiből híres tubás, ha nem vesz részt képzésen? 10 évente csak az a három ember menjen el tubaegyetemre (amit amúgy Zeneakadémiának hívnak, de ez a tubadolog jópofa:D) akiből híres, nemzetközileg elismert zenész lesz?
És mi van a zenekarokkal? Honnan szedjenek maguknak jó tubásokat, ha nincs tubaegyetem, vagy nem tanul senki ott? Mert azért az Opera zenekarába nem ülhet be tubázgatni Pista bácsi, aki a mátészalkai restiben néha gyakorolt tubázni...
Csak annak a képzésnek van értelme, ami az állam számára hasznos?
Akinek életcélja tubaművész lenni, az menjen el kémiatanárnak, mert most arra van szüksége az országnak?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!