Egyetértetek azzal, hogy a bolygó jövője a gépuralomban van?
Nézzünk szembe a történelemmel és az általa tanított tényekkel: Az ember túl korrupt és öncélú ahhoz, hogy felelősségteljesen végezzen el olyan feladatokat, ahol a legkisebb korrupció is katasztrófába torkollik, mert a vágyai, az ösztönei erősebbek. De fejlett technikával létre tud hozni egy lényt, ami ugyanolyan okos mint ő, de nincsenek korrupt vágyai és ösztönei: A mesterséges intelligenciával működő gépet.
A jövőben ilyen gépek lennének a bolygó domináns élőlényei és két céljuk lenne: Fenntartanák az infrastruktúrát és a bolygót, valamint gondoskodnának róla, hogy az emberek boldogok legyenek, élvezzék az életüket, és ne legyen a vállukon semmilyen felelősség.
Az embereket mesterséges méhekben hoznák létre DNS mintából való klónozással, önálló szaporodásra nem lennének képesek a létrehozott emberek, de a szexualitásuk ugyanolyan lenne mint a normális embereké. Mivel a mesterséges méh korrigálná a biológiai méh hibát, az ember 4 éves koráig fejlődne benne, aztán kivennék. Genetikailag benne lenne a tudás, amivel felkapcsolódhat az internetre, ahonnan minden szükséges információt megszerezhet magának. Ha valamit kívánna, a gépek hoznák neki. Mindig csak annyi embert hoznának létre, amennyinek biztosítani tudják az élvezetes életet, anélkül, hogy a bolygó készletei hiányt szenvednének. Minden emberbe lenne ültetve egy ciánkapszula, és egy megfigyelő rendszer, amivel állandó kapcsolatban lenne a fő mesterséges intelligenciával, ami a bolygó összes gépét figyeli és emberét ellenőrzés alatt tartja. Ha rendellenes viselkedést tapasztal, aktiválja a kapszulát. Ezáltal a bűnözés, a rendbontás és a lázadás lehetősége 0% lenne.
Mindeközben úgy lenne az fenntartható, hogy a gépek se térjenek le az útról, hogy a gépek is vágy és ösztön alapúak lennének, csak nekik az okozna örömet ha az embereket szolgálhatják és az infrastruktúrát építhetik. Mivel így nekik is az ösztön és a vágy határozná meg a viselkedésüket a dolog hibamentesen működne. Hamár egyszer tudnánk olyan fejlett mesterséges intelligenciát létrehozni, ami emberi szinten tud gondolkodni, nem lenne nehéz átírni, hogy így működjön.
Mindeközben a gépek gondoskodnának a tudomány és technika fejlesztéséről, a világűr felfedezéséről, a környezetvédelemről, a Mars betelepítéséről, ilyesmi.
Szerintem ez logikus jövőkép lenne. Ha az ember nem elég felelősségteljes lény ahhoz, hogy élhető világot teremtsen magának és fajtársainak, teremtsen valakit aki képes lesz ezt biztosítani.
Itt az új emberprocessor:
simon perec irányítaná a droid egységeket
ebből is láthatjuk zsidók nehogy megkaparintsák a technikát
"fejlett technikával létre tud hozni egy lényt, ami ugyanolyan okos mint ő, de nincsenek korrupt vágyai és ösztönei: A mesterséges intelligenciával működő gépet."
A gép, a mesterséges intelligencia: eszköz. A politika viszont nemcsak instrumentális.
A politika egy olyan folyamat, mely kettő, részben összefonódó, részben elkülönülő részből áll. Az egyik a célok kitűzése, a másik a végrehajtás. A gép, az intelligencia a végrehajtásra való. A célokat az ember tűzi ki. A korrupció azonban nem végrehajtási hiba, hanem erkölcsileg elítélhető célra való használata a végrehajtó apparátusnak.
Ha a közigazgatást olyan gépek végzik, amelyek nem hallgatnak az emberre, az azt jelenti, hogy az apparátus kivonódik a demokratikus kontroll alól és öncélú. Ez a 100%-os, tisztán korrupt állam állapota. Vagyis javaslatod, hogy gépekre kell bízni a politikai vezetést, teljesen visszafelé sül el.
"gondoskodnának róla, hogy az emberek boldogok legyenek"
Szerinted az, hogy boldog vagy-e, az attól függ, hogy valaki erről gondoskodik-e? A boldogság nem így működik.
"Ha valamit kívánna, a gépek hoznák neki."
Helyes elképzelés. Csakhogy az emberek céljai összeütközhetnek. Ugyanis a természeti erőforrások végesek. Nem lehet mindenkinek minden vágyát kielégíteni. Ha viszont az emberek vágyai között vannak konfliktusok, akkor megjelenik a politika, és ha megjelent a politika, akkor van korrupció is.
"Mindig csak annyi embert hoznának létre, amennyinek biztosítani tudják az élvezetes életet, anélkül, hogy a bolygó készletei hiányt szenvednének."
Mindenki mást ért élvezetes életen. A különféle embereknek más erről az elképzelésük, ráadásul az igényeik menet közben változnak. Kinek a definíciói szerint működnének a gépek? Ha ezt el kell dönteni, az már politika.
"Szerintem ez logikus jövőkép lenne."
Ez egy túl elvont és ennek megfelelően használhatatlan jövőkép. A gépekre nagy szükség lesz a jövőben a közigazgatásban, és a robot-hivatalnokok hasznosak, mert nem korruptak. De a döntéshozó pozíciókba, a törvényhozásba nem lehet gépeket rakni.
Nem értek egyet. A civilizáció jövője inkább az emberek bizonyos fokú kibernetizálása és egy globális társadalmi kommunikációs hálózat megteremtése, akár nemzeti/állami alhálózatokkal. Ha filmes példával akarnék előhozakodni, akkor a Ghost in the Shellt említeném.
De ugyanígy fontos szempont kiterjeszteni az emberi tevékenységeket a Naprendszer egészére, hiszen a nyersanyag ott szinte végtelen.
11:24
Mivel ember tervezi és nem evolúció alapján alakul ki náluk egy részben-ösztönös, részben-racionális viselkedés, mint az embernél, nem sok esély van rá.
Most is vannak, chat botok, automata szervergépek, és egyszersem hallottam volna, hogy poénból szivatták volna az ügyfeleket. A mesterséges intelligencia is úgy működne mint egy chat bot, csak valamivel több esze lenne. Ha egyszer nem lenne beleprogramozva az, hogy élvezze mások bántását, akkor nem csinálná. Az aszexuális emberek is azért olyanok, mert genetikailag nincs beléjük programozva, hogy élvezzék a szexet, ezért nem csinálják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!