Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez? Ez lehetséges?

Mit szóltok ehhez? Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Karsai László és Perge Ottó vitája a holokausztról.

[link]

Valahogy az az érzésem, hogy minden megdőlni látszik, amit erről a témáról tanultam az iskolában. Leszögezem, hogy nem vagyok sem antiszemita, sem neonáci! Érdekel a történelem, a cikket egy barátom küldte át tegnap, aztán a vita elejétől az egészet végigolvastam én rendesen ledöbbentem. Érdekelne a véleményetek, és köszönöm, ha válaszoltok!


2010. ápr. 28. 01:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
csak kuruc infot neeeeeee
2010. ápr. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

"csak kuruc infot neeeeee"


mit neeeee?


ha neked nem tetszik ne olvasd akit meg érdekli az érem másik oldala is azt meg hagyd békén



ugye mint az rtl kubb vitánál "el lehet kapcsolni"

hát neked is

2010. ápr. 28. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
a lehető leghitelesebb forrás :D:D amit ott írnak az mind szentírás, érdemes kívülről megtanulni!!! :p
2010. ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Én éltem már abban az időben. A Kurucz-infó soha nem hiteles adatokat közöl,hanem nagyon csúsztat,vagy éppen hazudik.

Azon lehet vitatkozni,hogy hány gázkamra volt,és abban hányan haltak meg.Azon nem,hogy léteztek. Voltak ismerőseim,akik visszajöttek a háború után,és amit elbeszéltek ( már aki képes volt erről beszélni),az elborzasztó dolgokat mondott.

Városunkból sok zsidót vittek el,de kb. egytizedük jött vissza,azok sem a családjukkal együtt. A csalátagjaik ott haltak meg a táborokban.

Csak egy a fenti cikk csúsztatásaiból : azt írja,hogy sok zsidó tért át keresztényhitre.

Először is kevesen tértek át, és nem a háború után,hanem az üldözések idején. Ettől függetlenül még azokat is elvitték,akiknek már a szülei áttértek. Igazolni kellett ugyanis a nagyszülőkig az "árja" származást.

Hitler pdig egy elmebeteg,hatalommániás ember volt.

Ezek a "tudósok" a szakmájukban nem lettek sikeresek,és ilyen elméletekkel akartak hírnévre szert tenni.

Olvasd el a többi történész írásait, és a kettőt összevetve a józan ész alapján dönts arról,hogy mit hiszel el belőle.

2010. ápr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

"Leszögezem, hogy nem vagyok sem antiszemita, sem neonáci! Érdekel a történelem..."


- Ha ez igaz, akkor lehetnél igényesebb a forrásokat illetően...

2010. ápr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

"Voltak ismerőseim,akik visszajöttek a háború után,és amit elbeszéltek ( már aki képes volt erről beszélni),az elborzasztó dolgokat mondott. "


Akkor azt is tudod, hogy soha senki sem látott gázkamrás kivégzést.

2010. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

No és ha kuruc.infot ne akkor tessék a Metapedia. :)


[link]

2010. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

"Akkor azt is tudod, hogy soha senki sem látott gázkamrás kivégzést."


Bár nem nekem írtad, azért feltennék egy kérdést: És akkor mégis hova lettek azok az emberek szerinted?!

2010. ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

senki sem vitatta, hogy meghaltak e ott emberek, hanem pár dolgot kérdőjeleztünk meg.


normális esetben erre az a reakciója a másik félnak ,hogy "gyökerek vagytok, higgyetek amit akartok!"


de nem. elkezdtek óbégatni, az egész világot behálózták és elterjesztették, hogy aki nem ért vleük egyet az entiszemita, az rasszista. És ha ez nem lett volna elég, hogy megosztják az embereket, keltik a gyűlöletet, még egy gyűlölettörvényt is ráerőszakoltak az országokra a holokauszt törvényt.


Szerinted ezek az intézkedések növelik vagy csökkentik az úgynevezett antiszemitizmust? Hisz állítólag az az értelme,hogy csökkenti majd, ez benne van a törvényjavaslatban is asszem. Amikor valamit elkezdenek tiltani magyarázat nélkül, akkor az csak erősíteni fogja a kétejeket a gyűlöletet.

Főleg, hogy az átlagpolgárok egy része elfogadta a törvényt a másik része kevésbé, a harmadik része tiltakozik erősen. Ebből kapásból 3 törésvonalat generáltak köztünk. Ez "csak" 3 csoport aki most gyűlölködhet egymásra ezen téma miatt.



A másik, hogy mint írtam, jogosan kételkedhet az ember, ha egyszer törvényekkel szólásszabadság korlátozásával, címkézéssel(antiszemita, rasszista) akarják beszabályozni az embereket, rájuk erőltetni a dolgokat.



És még egy gondolat, ha elolvasod idáig:

a kuruc.info -s cuccban nem cikk, írás van a kurucosoktól, hanem a vita leírása, a vitáról írnak. Arról van szó, hogy a holokausztot védő emberek általában nem tudnak komoly érveket felsorakoztatni, illetve kezdetektől fogva átmennek gyűlölködőbe, személyeskedőbe.

2010. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyakori olvasója a kurucnak. Mint mondtam: tegnap küldték át a cikket, azelőtt azt sem tudtam, hogy létezik ilyen oldal, mert nem foglalkoztam politikával. A történelem érdekel. Régebben rengeteg könyvet olvastam a témával kapcsolatban. A teljesség igénye nélkül: Náci orvosok, Náci háborús bűnök, Végső megoldás, Mengele, Hitler halálgyárai stb. Én akkor több tucat ellentmondásos visszaemlékezéssel találkoztam, amire nem tudtam magyarázatot adni. De el sem tudtam képzelni, hogy valami sandít, valaki ferdít, hazudik. Teljesen elfogadott dolog, hogy holokauszt volt és kész. Ez a vitasorozat elgondolkodtatott és nagyon sok mindenre magyarázatot adott. Megvárom a vita végét és nagyon érdekel, mi lesz a végeredmény!
2010. ápr. 28. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!