Mit szóltok ehhez az összeesküvéshez?
Szia! Ez sajnos nem összeesküvéselmélet, hanem maga a valóság.
Egyszer egy technikus mesélte, hogy amikor bejöttek a marha drága plazma tv-k még eleivel, ott is volt olyan, hogy van egy chip, ami figyeli az üzemórát és egy bizonyos értéknél kiégeti direkt magát. Onnantól a tv kuka, vagy többe kerül a javítás, mint egy új. Holott a többi része még hosszú évekig elmenne.
Igen, a csipek megjelenésével ezt nagyon egyszerű megjátszani. Nem tudja az ember, hogy valójában mit csinál a chip, vagy pl a programozható chipek kódjára beállítható olvasásvédelem.
Az elektroncsöves/tranzisztoros korban ezt nem lehetett megcsinálni.
Szerintem akkor dobd el a számítógépedet, mond le az internetet, kukába a TV-vel, és élj barlangban.
Baromság az egész.
Óh igen, naná. Minden cég hasznot akar. Óh, minő borzalom! Nahát! Pénzt akarnak! De érdekes...
És úgy akarnak sok pénzt, hogy a terméküket újra és újra megvegyék.
És mikor vesznek az emberek új terméket? Ha a régit le kell cserélni.
Ez aztán a fene nagy összeesküvés. Hű de nagyon érdekes.
Az persze senkit sem zavar, ha tegyük fel egy mobiltelefon 10-15 évig hiba nélkül működne, jóval kevesebb telefont adnának el, ami miatt jóval kevesebbet gyártanának, ami miatt jóval kevesebb embernek lenne munkája...
Ilyen a világ basszus. Akinek tetszik, költözzön el egy tanyára, és legyen önellátó.
Természetesen igaz a jelenség. Igen, a "fogyasztói" társadalom működését ez a fajta hozzá állás (is) segíti.
Na most, ha eltekintünk - a technika mai fejlettsége által megtehető - ízléstelen, gátlástalan szélsőségektől, azt kell mondanunk, hogy a "nagy cégek" által gyártott árúk eladhatósága, használati ideje,(!) nagymértékben összefügg.
A "használd és dobd el" elv alapvetővé kezd válni a "fejlett" világban.
Tehát: Gyártsunk olyan terméket, amelyik jó, vagy nagyon jó, azaz csak olyan mintha az lenne... viszonylag rövid ideig. Azután lehetetlen legyen megjavítani. (Vagy legalább is értelmetlenül nagy erőfeszítést kívánjon.)
A termék csillogjon-villogjon, hirdesse magáról: mindent tudok. (Közben bóvli) Tudjon olyasmit is (egyébként alig-alig) amire a használójának semmi, de semmi szüksége.
Legyen divatos. A célzott, ügyesen hülyítő reklámkampányok úgy is megteszik a hatásukat. (Most nem mondom milyen rétegek számára, nem akarok senkit sem megsérteni) De: Gondoljunk csak a "mobil telefonra"! (Végül is az már nem is az!)
Azután meg: Igen, megfelelő "fejlettség" mellett egyszerű a "számítástechnológiai" kütyükbe beépíteni egy "végállapotot", egy, hogy ne mondjam "önmegsemmisítő" opciót. A mikroprocesszorok, mikrokontrollerek, milliófajta félvezető adattárolók korában ezt megoldani semmi.
A megfelelő hozzáállást már Henry Ford a múlt század elején kezdte elterjeszteni. Ismeritek az anekdotát? Lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem. De nagyon is reális.
Arról szól, hogy ne gyártsunk olyan terméket, amelyben el nem romló alkatrészek is vannak... Az "is" a fontos! :)
dellfil
A 30 évvel ezelőtti gépek nagy része még ma is működik.
Akkor még tartósnak tervezték a tárgyainkat. És rendkívül érdekes, hogy nem volt több munkanélküli.
30 évvel ezelőtt nálunk szocializmust meg kommunizmust építettek...az emberek , és az ország gazdasági helyzete azt tette lehetővé ,hogy egész életükben egy TV-t vesznek, egy autót vesznek, egy mosógépet vesznek, egy gáztűzhelyet vesznek stb, stb.
A 30 évvel ezelőtti világot ne hasonlítsuk ide.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!