Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hamarosan eléri...

Szerintetek hamarosan eléri az 1 milliót, a külföldre menekült magyarok száma?

Figyelt kérdés
sose lesz vége ennek? mikor kezdenek visszaköltözni az emberek Magyarországra?
2016. nov. 5. 01:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%

9-es,megértem az álláspontodat,viszont sokan erre máshogy tekintenek.

Én és sok más fiatal is úgy gondoljuk,hogy nekünk a saját életünk van,meg a tudásunk,képességeink és ebből kell olyan életet létrehozni magunknak,amire ha öregkorunkban visszatekintünk,akkor azt mondhatjuk,hogy megérte.

Mi nem ragaszkodunk egy országhoz vagy nemzethez,ahol nem érezzük magunk jól,ahol nem tudjuk teljesíteni az álmainkat,ahol nem becsülik meg a munkánkat.

Ilyen szempontból mi önzőbbek vagyunk,mert a mi szüleink inkább föláldozták az életüket,hogy majd a gyereknek jó legyen,mi viszont nem akarjuk ilyen nevetséges indokok miatt feláldozni a sajátunkat(főleg,hogy értelme sincs,mert a gyerekünknek se lesz jobb,csak ez egy jó kifogás)



Hogy válaszoljak is kérdező.Valószínűleg meg fogja haladni,nem is kevéssel.

2016. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%

Menekültek. Jó vicc.


Egyébként a volt szoci országok közül még hazánkban az egyik legkisebb - népességarányosan - az elvándorlás mértéke.

2016. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

#12


Ha olyan jó nyelvoktatásunk lenne, mint a többi szoci országnak, akkor lennének többen is.

2016. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#11 igen, igaz, életem is van, nem csak hazám és tudásom


"amire ha öregkorunkban visszatekintünk,akkor azt mondhatjuk,hogy megérte."

Nem hiszem, hogy úgy kell élni, hogy öregkorban mondhassam

"megérte", nem üzlet ez.

Úgy kell dolgozni, alkotni, ahogy épp abban a pillanatban legjobbat adom a tudásom szerint.


"nem ragaszkodunk egy országhoz"

Nekem honvágyam van, nem ragaszkodás ez, hanem hazaszeretet. Szeretem, amint van. Főleg a nyelv miatt, mert anyanyelvében él a hazám, a nemzetem. Teljesen mindegy, ki van a hatalmon - én mindig lent vagyok, és anyagilag nem ismernek el.


Viszont a megismerést, a gnózist nekem kell megvalósítani, az alkotásaimmal, a tevékenységeimmel, innen tudom a szellemi emelkedést megvalósítani - ez független a politikától.


"a mi szüleink inkább föláldozták az életüket,hogy majd a gyereknek jó legyen,mi viszont nem akarjuk ilyen nevetséges indokok miatt feláldozni a sajátunkat"


A munka, az élet, az alkotás áldozathozatallal jár, fáradsággal. Magától -ahogy a fizikai világban is-, csak leesni tud minden, magától nem megy semmi. Nem találom itt a "nevetséges indokot".


"a gyerekünknek se lesz jobb"

Nevelés, pedagógia kérdése, mennyire érzi majd a gyerek, hogy mit kell tennie, ha felnő, és hogy mi az, ami rajta múlik.

Nincs itt háború, nincs üldözés, menekülni nem kell innen. Aki a fentiekben nem látja a saját útját, akinek fontosabb a pénz - sajnos ismétlem, az kevés, és nem ismerik el- az elmegy.

De nem menekül. És ha menekül viszi magával ezt az érzést, és nem szabadul tőle. Szembejön vele naponta, idegen menekült lesz mindig.

2016. nov. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Dógozó népemet szógálom!!!
2016. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is megfogja haladni. A mai fiataloknak nagyobbak az igényeik..már nem az va mint 30 éve hogy elég volt étel az asztalon meg vm munka..az emberek már többet akarnak...nem csak enni inni aludni, de élni is. Addig pedig ameddig hó végén nem marad semmi pénzük lazítani, egyre többen fognak kimenni. Ismeretségi koromben egyre többen mennek ki...és szerintem egyre többen is fognak, ahogy megjelennek a nemet-angol nyelvtudással rendelkező fiatalok. De a cégek addig nem is fognak többet fizetni amíg van aki ennyiért is elvállalja. Erről tettem fel tegnap egy kérdést. Lehet h jo is ez így...előbb utóbb elfogy a Mo-i munkaerő azt a cegek meg a kormány gondolkodhat hogy most mi legyen...kénytelenek lesznek fizetést emelni ha már semmi munkaerő nincsen.
2016. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A tervezett 40%-os fizetésemelés után, amit valószínűleg legalább 39%-os infláció követ majd? Ugyan, ne viccelj már, ki az aki ezek után menekülne innen (irónia...)?
2016. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Miért kell ezt kihegyezni Magyarországra...

a lengyelek 1/3-a külföldön él, a 23 milliós Romániából 19 milliós lett. Amúgy ez nem menekülés hanem külföldi munkavállalás, egy részük ha megszedte magát akkor visszajön, más részük meg ott marad.

A tényleg "menekülők" pedig identitászavaros baloldaliak akik azért mennek mert nem a nekik tetsző baloldali kormány van, némelyik képes olyan kijelentést tenni h mivel nem baloldali kormány van ezért ő ezután nem tartja magát etnikailag magyarnak.

De ezt így szó szerint.

2016. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Honnét tudjam? Nem számoltam meg őket.
2016. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én itthon maradok.

Kalandvágyból.

2016. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!