Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akinek ismerőse kiment külföld...

Akinek ismerőse kiment külföldre dolgozni jut valamire? Úgy értem megpróbál féretenni a jó keresetből vagy feléli mind amit keres?

Figyelt kérdés
2016. okt. 23. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Betanított munkával egyedüliként vagy heti 30 órás munkánál alig van megtakarítás . Társsal már könnyebb , de a melós ott se király . Aki speciális képzéssel pl CNC végzettséggel talál melót cégnél nem hazai megbízókon keresztül az jut valamire . Érdemes félretenni , de sokan elverik a pénzt mert vesznek használt gépet vagy haza küldik törleszteni .
2016. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Aki diplomás az jól járt.

Aki csomagolni ment ki meg takarítani az kint se él valami jól, a havi félreerakott 50-100 ezrekkel meg kint kitörölheti a seggét.

2016. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Több ismerősöm kiment de kevés aki megtakarít belőle. Legtöbbjük felél minden. Bár lehet ez csak az én ismerőseim között jellemző.
2016. okt. 23. 20:50
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen, jutottak valamire. Autóra, házra pár év után. Diplomás mérnökként persze, nem a Mari mama ment ki Svájcba kosarat fonni.
2016. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 LazyJones ***** válasza:
90%
Volt kollegám mosogatni ment ki izlandra, fél év után több százezer Ft-nyi megtakarítással jött haza. Most elvégez abból egy tanfolyamot, és megy vissza megint, egy másik betanított CNC-sként (végzettség nélkül) dolgozik valahol angliában. Degeszre keresi magát, de ő csak feléli. Családból vannak kint egy páran, nem diplomásak, de jól meg tudnak élni, nem is tervezi egyik sem, hogy hazajöjjön.
2016. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minek kuporgassak? Élni jöttem, nem nyomorogni idegenekkel egy lakásban, meg olcsó sz*t enni. Azt otthon is lehet.
2016. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Apám még a kilencvenes években dolgozott, szakmunkásként Németországba összes kb. 3 évet. Akkor megalapoztak egy házat és egy autót is két gyerek mellé. Persze azért ment ki, hogy hazahozza pénzt. Volt olyan kollégája aki mindent elköltött.

Nagynéném teljes családjával kint élnek ma már, nincs diplomájuk, mégis kb. 500-1000 euró között mozog az az összeg, ami a rezsi és mindennapi élethez szükséges dolgok után marad. Legkisebb gyerekük már kint fejezte be a középiskolát és tervezi az egyetemet.


Szerintem a legfontosabb, hogy mi a cél. Spórolsz és haza akarsz jönni, jól élni vagy kint tervezed a további életedet.

2016. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Apám még a kilencvenes években dolgozo"


Ne keverd össze, mert akkor még nem volt ennyi vendégmunkás.

Nekem Apósom szintén ezt játszotta el, ház, autó, vállalkozás, félretett milliók pár év alatt.

Most gondolta, hogy kiintézi az unokaöccsét, jó, ha a ház összejön ennyi idő alatt.

2016. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én egyiknek sem kutakodok a pénztárcájában így nem tudom pontosan! :D


Van akinek valamennyire bejött, meg olyan is akinek nem annyira.

2016. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudnak félretenni, évi 2-3-szor mennek nyaralni egy hétre valami egzotikus helyre.

Ez most nem vicc volt. Halál komoly.

2016. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!