Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Európai Unió minden országn...

Az Európai Unió minden országnak ad pénzt? Honnan van ennyi pénze? Miért éri meg neki az, ha támogatást ad nekünk?

Figyelt kérdés
Lehet egyértelmű a válasz, de tényleg nem tudom, még sulis vagyok!
2010. ápr. 24. 22:41
1 2
 11/14 BlackSword ***** válasza:
Ez is nagyjából azon az elven működik (csak jóval bonyolultabban), mint anno a Marshall-terv... Annak az volt a lényege és menete, hogy amerika beruházott a német (NSZK) gazdaságába, azok a termelésből keletkezett hasznonból fizették a háborús jóvátételt a franciáknak és az angoloknak, akik aztán abból a pénzből törlesztették amerika felé a tartozásaikat... Ergo addig pörgették a pénz, amíg mindenki jól nem járt...
2010. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!! Szóval így mindenki jól jár. Igaz, sokszor hallom, hogy mi nem, ki vagyunk használva, de ez gondolom megint más téma. Majd legközelebb rákérdezek erre is :-)
2010. ápr. 24. 23:12
 13/14 anonim ***** válasza:

amit befizetünk az megy a kohéziós alapba


de ne hogy azt hidd hű de sokat kapunk vissza..


Németo. amennyit befizet azt kitermeli a mellény zsebéből


mi nekünk viszont tetemes összeget kell bele adni ha arányosan nézzük


Németo megengedheti magának pl nagyobb hiányt vagy bár mit de nekünk már anyáznának


nem éri meg ez az egész...

2010. ápr. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Jó, akkot 500ftból kapsz vissza 25öt. Így már talán reálisabb. :)
2010. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!