Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért imádják sokszor azok is...

Miért imádják sokszor azok is a kapitalizmust akik egyértelműen a vesztesei ennek a rendszernek?

Figyelt kérdés

egy csomó gyári munkás valósággal imádja a kapitalizmust, hogy vehet drágább telefont mint 1 havi fizetése és szép ruhákat meg kocsit hitelre.


Ez ilyen Stockholm szindróma lehet hogy sokszor ezek az emberek is szeretik a gazdagok társasájátékát, a kapitalizmust?


Én kizsákmányolt munkás vagyok és utálom a kapitalizmust.


Pontosan tudom hogy a tőkések milyen sok pénzt keresnek rajtam és gyűlölöm hogy számlákra és kis élelmiszerre kell dolgozni.


2016. szept. 29. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
A szocializmusban sem élnél jobban, a többi melósnak talán van annyi esze, hogy ezt felfogja. Attól, hogy másnak is rosszabb lenne, neked nem lenne jobb. Ebben a rendszerben rajtad múlik, hogy nyertes legyél, a szocializmusban mindenképpen vesztes lennél.
2016. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Én is Stockholm szindrómára gondolok, esetleg van bennük egy jó adag mazochizmus. Vagy pedig kárörvendőek amiért a kapitalizmus másokkal is kicseszik.

Akkor szoktam ledöbbenni amikor egy gyár legjobban megalázott dolgozói közül állítják azt hogy nagyon jó ez a kapitalizmus. Például napi 10-12 órában minimálbérért csirkehúst aprított egy feldolgozóban, fröcsögött a zsír és vér rá, majd munka után hallottam tőle hogy jó a kapitalizmus. Miközben a gyár fő tulajdonosa egy egyedi gyártású pazar luxuskocsival hajtott ki mellette a gyárból, ezt a dolgozót meg a nyekergő biciklije várta a gyár előtt ha el nem lopták neki még azt is. És nem zavarta hogy a munkájából mindenki milliárdos lett csak ő és a többi dolgozó nem. Az úribb munkát végzők általában nem mondják azt hogy jó ez a magyar kapitalizmus.

2016. szept. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert meg vannak vezetve.
2016. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Meg úgynevezett intézményfüggőségről is szó lehet. Ezt a fogalmat a sokáig börtönben lévő rabokra szokták mondani, akik annyira megszokták hogy miután szabadulnak, odakinn jól sem érzik magukat és ösztönösen újra elkövetnek valamit hogy ismét haza mehessenek a megszokott börtönbe. A kapitalizmust istenítő munkások is intézményfüggők lehetnek és szabad emberként fel sem találnák magukat. Néhány ismerősömön ezt tapasztaltam is, szabad emberként képtelen volt élni, csak úgy ha egy főnök megmondta neki hogy mit csináljon, vagy pedig főnökként ő szívhatta valakinek az energiáját.
2016. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Többszörös csúsztatás. Nem imádják, hanem élnek vele.

A kapitalizmus nem önmagában rossz, de lehet rosszul csinálni. Hogy valójában mi is az, azt előbb meg kéne érteni.

Egyébként mindig azok utálnak, és mindig azt, amit sem megérteni, sem élni vele nem tudnak. Egy gazdasági módszert nem utálunk, vagy imádunk, hanem megnézzük, hasznos-e. Ami igen, azt megtartjuk belőle, ami nem, ahelyett mást alkotunk. Utálni és imádni a gyerek szokott, nála ez még természetes.

2016. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4:

Mert aztán a szockóban nagyon szabadok lennének...

2016. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki már a kapitalizmust is képes imádni az nagyon, de nagyon beteg ember.
2016. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7:

Nem különösen imádom, de jobbat még nem találtak ki, ugyanakkor miért lenne betegebb az, aki a kapitalizmust imádja, mint mondjuk aki a szocializmust, akár a kádárit, akár az orbánit.

2016. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amelyik rendszer haszonállatoknak nézi az embereket az mind rossz. A szocialista az kötelező munkával és vasfüggönnyel, a kapitalista meg adóztatással és más kötelező elvonásokkal. Eddigi tapasztalatom szerint lehetséges olyan rendszer amiben senki sem haszonállat és mindenki boldog és elégedett. Például régen a falusi közösségekben (ma ökofalvakban) is normális rendszer szokott működni ha az állam vagy bármi más erőszakszervezet nem pofázik bele az életükbe.
2016. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9:

A tiszta kapitalizmusban pont hogy az adózás minimális, és nem szolgálja az újraelosztást, csak a rendfenntartást, közinfrastruktúra fenntartást, stb.


A falusi közösség ahogy elképzeled, egy utólagos idealizálás, és ilyen formában sosem létezett. Én egyébként sem élnék olyan világban, mert semmi döntése az egyénnek, hogy milyen életutat akar.

2016. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!