Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikorra jöhet létre az Európai...

Mikorra jöhet létre az Európai Egyesült Államok és mi tagjai lehetünk-e már első körben?

Figyelt kérdés
A németek és franciák nyilvánvalóan felgyorsítják az euro zóna államainak integrációját. Most a brexit után ez könnyebben menni fog, és ennek egy része a lisszaboni szerződés módosítása nélkül is végrehajtható. A kérdés, hogy milyen gyorsan megy ez és mi képesek leszünk-e lépést tartani, vagy kimaradunk és lemaradunk?

2016. szept. 6. 16:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Én kizártnak tartom hogy az elkövetkezendő időben ilyenre sor kerüljön.


Ez nem olyan mint az USA,vagy Németország vagy hasonló szövetségi államok.

Ott legalább közös a nemzet,a történelem,a nyelv,a szokások és a többi.

Európában max annyi a közös hogy a nagyja fehér ember,keresztények de ebben sem egységesek teljesen,és maximum a kultúrák hasonlóak,de messze nem azonosak.


Erősebbnél erősebb gazdasági kapcsolatokat,és ezzel közvetett hatalmat és központi irányítást/befolyásolást el lehet érni,de hogy legyen egy európai elnök,a mai országoknak meg max kormányzóik,az teljesen kizárt szerintem.

2016. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
2100 előtt esélytelen szerintem.
2016. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Az integráció biztosan fog szorosodni, de egyes pletykák szerint ez inkább majd a "belső" kört fogja érinteni. EEÁ jelenleg esélytelen még ebben a körben is, mivel úgy nem tud működni egy állam, ha minden nemzet széthúzza, márpedig jelenleg az EU nem egy túl összetartó valami sajnos.
2016. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
1 éve folyamatosan egyre távolabb kerülünk ettől.
2016. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Ha most mindenki egyetértene, hogy legyen így, akkor is olyan lassú a bürokrácia, hogy sok-sok évtizedbe kerülne. A dédunokáid esetleg megérnék, te biztos nem.
2016. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Hogy felgyorsítanák... ? A Brexit elindította a szétesést. Még csak vacilálnak a britek, de már több eu-s politikus célozgatott a saját országának kilépésére.

Ne felejtsük el, a hangoztatott integrációból az lett, hogy zárd be a jól menő cukorgyáraidat és ezentúl importáld tőlem... Majd kapsz egy kis pénzt, hogy ne szájalj sokat... Ez egy modern gyarmatosítás.

2016. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

A "több európai politikus" mit takar? Szélsőjobboldali, véletlenül sem hatalmon lévő politikusok? Meg 1-2 ország ezeken kívül?


Az EU meg nem modern gyarmatosítás, hanem piacgazdaság, ami nyilván egy volt kommunista államnak elsőre idegen volt, de most már jó lenne hozzászokni a gondolathoz.

2016. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

A kérdés nem időszerű. Egy ilyen típusú szövetségnek komoly feltételrendszere van. Ha az nem teljesül, rendkívül gyorsan formálissá, majd ellentétek forrásává válik.

Ma ilyen feltételrendszer még megközelítőleg sem áll fenn, és távolodunk tőle, mert alapvető problémákban sem képes a közösség, még csak hasonló álláspontra se jutni.

2016. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%
A közeljövőben ilyen állam nem fog létrejönni, ez nem az USA , hogy 13 állam összefog a függetlenségért és az egységét. Túl nagyok a különbségek az országok között, egysègesíteni kéne a gazdaságot, külügyet, a pénzt, esetleg a nyelvet is. Nagyon sok időbe és pénzbe kerülne, igazából majdnemhogy lehetetlen.
2016. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%
Az Első Orbán királyi rend megalakulása után 10-20 évvel lehet csak rá számítani, előbb sajnos nem.
2016. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!