A munkásőrségbe anno. Milyen emberek léptek be, és miért?
Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 22:16
11/13 anonim válasza:
Ahogyan a korabeli emlékeim szerint vissza tudom idézni a kisvárosombeli arcokat: sok zsidó volt köztük (!) elég komikusan nézett ki a Weisz Miska nevü tetves állat a pocakján a ronda színü munkásõrnadrággal, meg a másik, akit nem nevezek meg, mert az undorító kölkeik ma is élnek (de miért?) aztán volt egy budapesti ismerõs (Falus Tamás) ak Fischer volt azelõtt,...és a Beruházási bank zsidra osztályvezetõje volt...az is nevetséges volt elõttem, ahogy a 48 kilójával ott feszitett a fegyveres felvonulásokon. A gyerekei annak is élnek Budaörsön. Persze mindegyik valami munkát elkerülõ csalós retekségben zsezsegnek. Fajta-rajta!
12/13 anonim válasza:
Nekem más emlékeim is vannak. Sima kétkezi munkások mindenféle politikai meggyőződés nélkül. Időnként gyűlésre, lövészetre, őrségbe kellett menni. Ez munkaidőben volt, kényelmesebb volt, mint húzni az igát a munkahelyen.
A járásnál fel kellett tölteni a létszámot, nem volt nehéz rábeszélni őket.
13/13 anonim válasza:
Talán a #12 válaszadó közelít leginkább a valósághoz. Minden ilyen szervezetbe olyan emberek lépnek be elsősorban, akik valamilyen előnyt remélnek tőle. Leet, hogy az alapító atyák valóban valamilyen eszmeiséget is képviseltek, az azonban a későbbiekben már kiesett. Én olyat ismertem, aki orvosként belépett még ide is, mert szakmáját tekintve teljese középszerű volt, de minden külföldi szakmai kiküldetéshez és hasonlóhoz ez előnyt jelentett. Végül is ez tette lehetővé, hogy a rendszerváltáskor egy országos intézmény főgóréja lett. Igaz, hogy a későbbiekben nála is erőszakosabb lépett a helyébe, ő meg visszaszorult másodiknak. Nem is viselte el sokáig, belehalt 60 éves kora körül. De bármiféle ilyen kérdésre valóban az a válasz, hogy személyes érdekből. Volt, aki az MSZMP-be való belépéssel tudta elintézni, hogy a fia még a '80-as években állást kapjon valamelyik gazdag arab országban, aztán onnan Angliába váltott és azóta is ott éli világát. A pitiánerebbeknek elég volt az is, hogy a '60-as években vállalták, hogy szakszervezeti bizalmik lesznek, amit aztán arra használtak, hogy ne kelljen semmit dolgozniuk (a szó szoros értelmében), aminek én is tanúja voltam inasként egy neves híradástechnikai kutató intézményben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!