Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fiatalok! Miért léptek le az...

Fiatalok! Miért léptek le az országból?

Figyelt kérdés
Könyörgünk, maradjatok! Magyarországnak is szüksége van a munkás kezekre!
2015. dec. 27. 13:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
77%

A munkás kezekért más országban nem 80-120 ezret fizetnek.

Ezért mennek el.


Akinek nem gazdagok a szülei,annak itthon semmi esélye.

2015. dec. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
90%
A magannyugdijukat mar elloptak, a tisztesseges fizetes meg csak egy szep alom, akkor minek is maradjanak ???
2015. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
84%
Épp az a probléma, hogy munkás kezekre és nem szakemberekre van szükség! Így tényleg csak a melós meg a tróger marad, aki nem tud megtanulni egy idegen nyelven sem.
2015. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%

Írj okot, miért kéne itt maradnunk?


Én jelenleg 21/F vagyok, ha minden jól megy, 2 éven belül befejezem az egyetemet és mérnökinformatikus leszek. Emellett már most felsőfokon beszélek angolul és középfokon németül.


Miért maradjak, mi várna rám itt? Nem is a pénz a legnagyobb gond, mert Magyarországon is könnyedén meg lehet keresni 300-400 ezer forintot, hanem maga az ország. Úgy rossz az egész, ahogy van.


Az emberek ott tesznek keresztbe a másiknak, ahol tudnak, a közhangulat kritikán aluli, az egészségügy, a közbiztonság, az egész állam irányítás pocsék. Nyugdíjam nem hiszem, hogy lesz és még sorolhatnám.


Akkor miért is maradja? Ha például kimegyek Svájcba, ahol a képesítésemmel 70 ezer frankos éves jövedelemmel kezdhetnék, mint pályakezdő, ahol működik az állam és normális életem lehetne? Vagy Norvégia! Ugyanez a helyzet. Vagy Ausztrália! Minek válasszam magamnak a rosszat, ha van lehetőségem?

2015. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
Mert Londonban 8 pakisztánival egy lakásban boldogabb az életem a McDonalds-os krumplisütő pozíciómban, mint Magyarországon, ahol 3 másik sráccal éltem.
2015. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Mert CNC gépkezelőként 3 és félszer annyit keresek mint otthon. + Van német középfokú nyelvvizsgám úgyhogy a beszéddel sincs baj. Soha nem fogok visszaköltözni Magyarországra, élni akarok nem nyomorogni.
2015. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Ne aggódj lesz nektek munkás kéz, majd jönnek a kinaiak, törökök, románok dolgozni nektek 70ezerért :D
2015. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%
Bírom a legtöbb hozzászóló mit útálkozik itt hogy ,hogy el kell menni innen de mind itthonról ír. De ez a legtöbb ilyen kérdésnél így van hogy : majd lelépek, majd elhúzok, majd ennyit meg annyit fogok keresni, így meg úgy fogok élni. 4x5 ennyiért meg annyiért. Egy hozzászóló volt itt aki valóban kint dolgozik. Csak azt nem értem ilyenkor hogy ha ennyire jó minden kinn akkor miért vagytok még itthon? Most nem kötekedésképpen de tényleg érdekel?
2015. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Én is Nyugaton élő magyar fiatal vagyok de én tervezek hazaköltözni.


Egyszerűen csak azért mert hiányzik a hazám.


Na meg persze azért mert a magyar vidéken a megspórolt pénzemből egy lakást vehetek, itt meg egy kutyaólat se tudnék.

2015. dec. 27. 14:30
 10/41 anonim ***** válasza:

Ja,értem.

Neked lehet külföldön dolgozni.

Másnak nem.


Ha neked ennyi elég volt,költözz haza!

Senki nem tart vissza.

Csak tudod,ha még lakást veszel,azt fenn is kell tartani.

Az sem egyszerű ilyen keresetek mellett.

2015. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!