Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fiatalok! Miért léptek le az...

Fiatalok! Miért léptek le az országból?

Figyelt kérdés
Könyörgünk, maradjatok! Magyarországnak is szüksége van a munkás kezekre!
2015. dec. 27. 13:58
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

látszik hogy átlagmagyarok vagytok.


Egy garzonban rohadtul nem 40-50 a rezsi. Sok kis garzonban 20 ból is kijön.


De ti átlag magyarok vagytok, nektek az az átlag hogy valaki egyedül él 60 nmen tégla lakásban.

2015. dec. 27. 15:24
 22/41 anonim ***** válasza:

A közmunka arra jó,hogy ha alkoholista vagy,és van egy jól kereső élettársad,aki eltart és elnézi,hogy te csak egy közmunkás vagy.

De ki ilyen hülye?

Ki lakna,élne olyan emberrel?

Akinek bármiféle igénye is van.


Ismerek nem egy ilyet.

Isznak a kocsmában,amíg a 200 ezret kereső feleségük valódi munkát végez.

Így egyszerű megélni.

2015. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

4-es vagyok! Valaki írta hogy miért nem kint vagyunk már?


Talán azért, mert mielőtt kimennék külföldre, szeretnék egy piacképes diplomát, mert normális munkára vágyom, nem felszolgálásra meg eladóskodásra.

2015. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Az embernek egy normális ünnepe sem lehet, mert elszorul a szívem, mikor karácsony napjaiban megyek végig az utcán és kéregetők kérnek ételre.És azt kell látni, hogy százezrek ácsorognak meleg ételért, mert még arra sem telik! Hol élünk?! Legutóbb talán a háborús időkben volt ilyen.Gondolom, Amerikában, Svájcban,Ausztriában, Hollandiában (csak pár példa) nem kell ennyi embernek koldulnia önhibáján kívül.

És akkor én szomorkodjak, nekem legyen lelkiismeret problémám, aki adnék szívesen, csak hát nekem sincs miből, akinek meg módjában állna, hatalmában állna, sőt, kötelessége lenne (állambácsi például), az szarik az egészre!És még van pofájuk azzal a szöveggel jönni, hogy 47000-ből meg lehet élni.Kívánom, hogy szülessenek újjá még százszor és mindegyik életüket havi 47000 Ft-ból éljék le, egy fillérrel sem többől!

2015. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Annyira jól tudod, akkor miért nem jössz haza és egy évig élnél itt, közben blogon írhatnád vagy könyvet adhatnál ki arról, hogyan is élsz meg. Amúgy, ha mi vagyunk az átlag magyarok, akkor te mi vagy? Valami felsőbb rendű magyar, aki mindent jobban tud, de azért kimegyek dolgozni külföldre, hogy spóroljon pénzt. Itthon bezzeg már nem menne, de azért mi éljünk meg 100 ezer forintból.
2015. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Igen én tudom hogy az átlagmagyar mihez van szokva.


Az átlagmagyar azt is nyomornak érzi ha bőségesen eszik gyümölcsöket, zöldségeket, húst, de mondjuk nem telik étteremre.


Egy német ezen röhög és nem mondja azt hogy ő nyomorog.


De egy átlagmagyarnak az is nyomorgás ha tömegközlekedni kell.

2015. dec. 27. 15:35
 27/41 anonim ***** válasza:
Mesélnél magadról egy kicsit, mióta vagy kint, miért vagy kint és mikor tervezel hazajönni?
2015. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

3,5 éve élek kint.


Miért? Véletlenül így alakult, aztán itt ragadtam.


Hazamenni meg minél hamarabb szeretnék.


Amint megalapozom a magyar életemet (mondjuk egy 30 nmes garzonnal, ahová ti a lábatokat se tennétek be kb) szerintem haza is megyek.


Ez lett a mottóm : Szegény otthon is lehetek.


És hidd el itt se sokkal jobb szegénynek lenni.


Én pl azért tudtam csak spórolni pénzt eddig mert a családtagjaimmal éltem.


Így Magyarországon is lehet spórolgatni, legfeljebb kevesebbet.


Én a nagy jövőt pont itt nem látom. Dolgoztatnak minimálbérért, előrelépésre kb semmi esély, megfizethetetlen ingatlanárak, kirekesztő osztrákok.


Bérlakásban el lehet tengődni persze, vidéken 30 nmen, de én pl egy autót se tudnék fenntartani.

2015. dec. 27. 15:45
 29/41 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 11-es: " Otthon is jol keresnenk, azzal nem lenne gond, havi 1-masfel milla nettot szerintem otthon is megkeresnenk, talan meg tobbet is erne otthon az mint amit itthon keresunk."


Azért avass már be légy szíves, hogy mi az a szakma, amivel Magyarországon 1 - 1.5 millió nettót keresnél? Nagyon érdekelne, mert soha sincs késő a váltáshoz, nyilván rossz szakmában dolgozom, mert én 7-800 nettónál többet nem nagyon láttam még, az is lényegében külföldre dolgozik szerény kis hazánkból.

2015. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem nagynéném családjával költözött ki Bajorországba és csak azért tűnnek szegénynek, mert nem bírnak gazdálkodni a pénzzel, pedig egyiküknek sincs diplomája mégis több, mint 500 eurónak kéne maradnia havonta csak elszórják. Nővérem pasija most kezdett dolgozni Londonba, a fizetéssel neki sincs baja és nem érzi magát szegénynek, bár neki elég más története van.


Az a baj, hogy te is azt mondod, hogy megalapozod a jövődet, tehát elismered, hogy anélkül nehéz lenne neked is nehéz lenne. Ismerősöm tanár és 32 évesen sikerült annyit összespórolni, hogy vegyen egy kis garzont és elköltözhessen a szüleitől. Persze, mondogathatod itt, hogy ennyiből meg annyiból meg lehet élni, ha van saját lakásod, csak addig el is kell jutni, hogy vehess bármit is, akár egy kis garzont.

2015. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!