Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fiatalok! Miért léptek le az...

Fiatalok! Miért léptek le az országból?

Figyelt kérdés
Könyörgünk, maradjatok! Magyarországnak is szüksége van a munkás kezekre!
2015. dec. 27. 13:58
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Nemetorszagban elek tiz eve, 40 eves vagyok.


Azert jottem ki mert kaptam egy jo allast, olyan helyen dolgozhatok, ami szamomra szakmailag a vilag elvonala.


Otthon is jol kerestunk, nem a penz volt a donto.


Viszont az elmult 10 evben megtapasztaltuk az itteni egeszsegugyi rendszert, az oktatasi rendszert, az allami hivatalok mukodeset, es meg sorolhatnam.


Ezert nem megyunk valoszinuleg mar soha vissza. Otthon is jol keresnenk, azzal nem lenne gond, havi 1-masfel milla nettot szerintem otthon is megkeresnenk, talan meg tobbet is erne otthon az mint amit itthon keresunk.


De azok a dolgok amiket fentebb irtam megfizethetetlenek.

2015. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Nem az mondtam hogy nem lehet senkinek külföldön dolgoznia.


De épelméjű ember szerintem vágyódik a hazájába vissza.


Egyébként ha van lakásod Magyarországon akkor gyakorlatilag közmunkából is fenn tudod tartani.


Csak az igényeket kell reálisan belőni.


Az átlagmagyarnak az átlaglakás egy főre is 70 nmes panel.


Nyugaton 30 nmen élnek az egyedülállóak, mert tudják hol a helyük.


Magyarországon ez nincs így, a proli is családi házakban fetreng és csudálkozik hogy sok a rezsi.

2015. dec. 27. 14:45
 13/41 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem vagy épelméjű,ha szerinted 50 ezer Ftból meglehet élni,ha lakásod van.


Ha van egy lakásod,akkor MINIMÁLIS életszínvonalon úgy 100 ezer Ft-ból meglehet élni.


De én fiatal vagyok élni akarok,nem túlélni.

Erről szól az élet,hogy van egy lakásod és kuporogsz,és veszed a parizert?


És még csak nem is a 30nm2-rel van a baj.

Én abban is elélnék,de azt sem tudom megfizetni,mert Pesten egy garzon is 50-60 ezer Ft.


Mint láttad,felettem írta valaki azokat a dolgokat,amikért érdemes élni ezen a Földön.


Visszavágyni?Hová,a nyomorgásba?

Tudod,ha gazdag lennék sem érezném jól magam itthon,mert amint kilépek az utcára látom,hogy milyen emberek között élek.

Elkeseredett,megkeseredett,kiégett,életunt embereket látok.

Illetve olyanokat,akiknek kilóg a kapa a szájából,és annyira elégedett az életével,a szalagmunkájával,meg a tesco gazdaságossal,mert értelem nem szorult a fejébe.

2015. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
87%

Pont ilyen emberek között nem szeretnék élni,akik "belövik az igényt",ahogy te mondtad.


Nem akarok igénytelen emberek között élni,akik semmi minőségi életre nincs még csak vágyuk sem.

Milyen ész szorult az olyan emberbe,akinek jó mindenből a rossz?

Rossz minőségű élelmiszerek,turkálóban öltözködni.Hobbid ne legyen.

Csak dolgozz a semmiért.

Az ilyen embereket messzire jobb elkerülni.

2015. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

"


Szerintem te nem vagy épelméjű,ha szerinted 50 ezer Ftból meglehet élni,ha lakásod van.


Ha van egy lakásod,akkor MINIMÁLIS életszínvonalon úgy 100 ezer Ft-ból meglehet élni. "



Aha persze. Szóval te nyugati életszínvonal felett szeretnél élni. Világos.


Egy jó életszínvonal az kb annyit jelent hogy a lakhatásra elmegy a fizetésed harmada, a maradékból meg lehet élni.


Saját lakással 100 ezres fizetésből erre kb elmegy a harmad, de inkább kevesebb ha pl garzonod van.


Aki szerint meg 70 ezerből csak nyomororgni lehet az bolond.


40-50 ezerből már nagyon szépen lehet étkezni, drága dolgokat is lehet enni néha.


A maradékot meg szórhatod hobbira, spórolhatsz belőle stb.

2015. dec. 27. 15:01
 16/41 anonim ***** válasza:

Minek maradjanak? Hogy éhen haljanak? Esetleg beállítsák őket közmunkásnak?

Még hogy munkáskézre van szükség, egy frászt! Ingyen munkára!Azért harapódzott el annyira ez a nyomorult közmunka! És mit gondoltok, miért nem fogadják el, ha a segélyezett versenyszférában dolgozza le azt a bizonyos 30 napot? Csak önkéntes munkát, közmunkát, vagy háztartási munkát fogadnak el! Nesze csóró, dolgozz ingyen, sőt még fizess 1000 Ft-ot az élősködő NAV-nak, hogy megtartsd a segélyt.Ha érettségit akarsz, akkor is menj önkénteskedni.Lassan már minden munka ingyen lesz, még te fizetsz hogy dolgozhatsz.Itt minden csak anyúzásról szól.

Olyan szánalmasan kicsinyes, szarrágó ország ez, hogy az már gusztustalan. Meg is értem, aki menekül!

2015. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért maga a kérdés, is képmutatás, hogy "A családban élő szeretet mindig túláradó erőt is jelent.", nekem olyan ne könyörögjön, aki már elhagyta. Normális ember nem haza vágyik, hanem oda ahol a családja van, ha családot külföldön alapítok, akkor már az lesz otthonom. Egyedül állóként nagyon jól hangzik a közmunka, de mihelyt lesz gyerek minden megváltozik. Én is fiatal vagyok és tervezek kimenni lehet, hogy később haza jönnék, de előbb látni akarom a világot. Amúgy lehet, hogy én bennem van a hiba, hiszen én látom, mekkora különbség van a Németországban élő és dolgozó nagynénémék családja és a saját családom között. Szerintem képmutatás amit csinálsz, hogy itt osztod az észt külföldről, hogy itthon hogyan kellene élnünk.
2015. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

"Egyébként ha van lakásod Magyarországon akkor gyakorlatilag közmunkából is fenn tudod tartani. "


Te milliomos vagy, vagy bolond? Esetleg egy matematikai analfabétához van szerencsénk?


A legtöbb közmunkás örül, ha esetleg a havi 50 000 Ft-ot megkapja.Ha szerencsés és kicsi rezsijű lakásban lakik, akkor kb 40000 rezsivel megússza (kivéve télen, mert akkor lehet 70 is a fűtés miatt).És még ennie is kellene, arra a maradék 10000 csak úgy elég, ha csak vizet és száraz kenyeret fogyaszt.Ha családot is fenn kell tartania, akkor közmunkából lehetetlenség.De javaslom, próbáld ki, utána nem fogsz hülyeségeket beszélni.

2015. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

És a rezsit miből fizeted ki?

Az is vagy 30-50 ezer Ft/hó,ha egyedül élsz,akkor is.

2015. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

"Nem akarok igénytelen emberek között élni,akik semmi minőségi életre nincs még csak vágyuk sem. "


Sajnos ilyenekkel vagyunk tele! Épp ezért nem várható változás, ezek nem fognak egy jobb életért kiállni!

2015. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!