Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor Lengyelországot lerohant...

Mikor Lengyelországot lerohanta Németország és Oroszország, akkor miért fogadtuk be a Lengyel migránsokat? Mi célból engedtük hogy idejöjjenek?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 18:04
1 2
 1/15 anonim válasza:
Mert akkor még függetlenséget akartunk és trianon miatt is
2016. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert lengyel magyar két jó barát, izé....?
2016. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2: Ez nem ok a történtekre. Amúgy sem mindenki szerint "két jó barát" ez csak szóbeszéd és egyesek gondolják ezt csak.
2016. júl. 5. 18:18
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

#3


Hát 1939-ben még sokkal többen gondolták.

Ezért nem értem, hogy miért én vagyok a hibás, hogy így lecsesztél érte?

2016. júl. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Először is nem migránsok voltak, hanem menekültek.

És ahogy valaki fentebb írta, a régi Lengyel-Magyar barátság miatt.

Mellesleg jól meg is sértődött Hitler.

---és még talán annyit, hogy a Szovjetúnió nem lerohanta Lengyelországot, hanem egyszerűen ellenállás nélkül bevonult, szerencsétlen lengyelek, még reménykedtek, hogy segítenek

2016. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, úgy érted , hogy jobb lett volna ha nem engedjük be őket és hagyjuk ,hogy éhen haljanak vagy a nácik és a kommunisták megöljék őket?

Az oka az volt , hogy a két nép mindig jó viszonyban volt egymással és talán kicsit függetlenségünket is akartuk bizonyítani.Én még egyszer sem hallottam

,hogy a lengyel menekültek ártottak is valamit az országnak, 1-2 ember kivételével amúgy is visszamentek később. Nem azért jöttek , hogy élősködjenek rajtunk hanem azért mert máshova nem tudtak menni.

2016. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mostanában azt szokták mondani a menekültek = migránsok. Szóval ők nem voltak migránsok?
2016. júl. 5. 19:31
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Migránsok=eljönnek valahonnan-letelepnek valahol máshol

Menekültek= háborúk , rossz életkörülmények miatt el kell hagynia azt a területet ahol addig élt.

2016. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tehát a menekülnek rákényszerülnek a "költözéshez" , a migránsok nem feltétlenül.
2016. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*menekültek
2016. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!