Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gondolkodásmód vajon összefü...

A gondolkodásmód vajon összefügg az egyéni szellemi beállítottsággal? H Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok és gépészmérnöknek tanulok és elég sok ismerősöm van más szakokról és egyetemekről. Mielőtt még belevágnék leszögezném, hogy ez csak egyéni tapasztalat és ezért szeretném kikérni mások véleményét is. Személyeskedés nem érdekel. Ja és egyik pártot sem preferálom.


Szóval azt vettem észre, hogy a humán tárgyakból erős ismerőseim túlnyomó többsége - főleg a bölcsészek, jogi szakokon tanulók annyira nem - liberális beállítottságúak (liberális ebben a kontextusban = menekültpárti, nagy "jogvédő" Stb. Stb. Igen azt is tudom, hogy mást jelent eredetileg) Míg itt a műszaki szakokon tanuló ismerőseim nagy része az előbb említett típus szerint "náci". Ezzel szerintem mindent elmondtam. Igazából az összefüggés érdekel a kettő között. Én arra jutottam, hogy ők voltak azok, akik mindent beseggeltek a suliban és amit a szájukba adtak azt el is hitték. A reálosok ezzel ellentétben mindig a logikát és az összefüggéseket keresik, rájönnek bizonyos dolgokra.


Ez az én véleményem. Várom másokét is.


2016. máj. 23. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A bölcsészek humánusabbak és érzékenyebbek, a gépészek pedig inkább logikusabbak és hidegfejűbbek.


Ez valóban így van.

2016. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Bölcsész vagyok és hát....azzal egyetértek, hogy a bölcsészek inkább bal, a műszaki meg jobb, de pont hogy nem azért jobboldaliak, mert ezt ők logikusan kikövetkeztetik, szemben a bölcsészekkel, akik pedig csak böfögik vissza a liberális maszlagot. De köszönjük a minősítést.


A bölcsészeknek az a dolguk, hogy kiterjedt tudásuk legyen a történelemről, irodalomról, művelődésről, az emberiség kultúrájáról. Ők úgymond az ember többezer éves hagyatékát viszik a vállukon. Ebben a helyzetben nem is olyan egyszerű fekete-fehérben látni a világot. Ellenben a mérnökök, orvosok a humán műveltség hiányában könnyebben radikalizálódnak.

2016. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Jól írják.

A bölcsészek nagyrésze csak azért megy oda, mert jól hangzik.

Önálló gondolata nem lesz majd, kitalálja magának ezt a liberális szart, aztán kész.

Aztán hétvégén hazamegy Borsodba és rájön, hogy azért a víz az Úr.

2016. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bölcsészek általában idealisták, a műszakiak pedig realisták, ezért fognak az előbbiek a mekiben kikötni.

Viccet félretéve, akiket én ismerek hallgatók se nem "jogvédők", se nem "nácik", inkább középen helyezkednek el szétszórtan. Meg hogy csak humán szakosok seggelnek, az egyszerűen nem igaz.

Én informatikai részlegben vagyok, és én már voltam jogvédőtől náciig minden. Szóval körülbelül ennyire lehet komolyan venni azt, hogy a közvélemény kit minek tart.

2016. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megerősítem a tapasztalataidat, Kérdező.

Én reálfejű vagyok, vagyis "náci". Egyik fiamra - mellettem élve - ragadhatott némi gondolkodási és kritikai képesség, de ő szerencsétlenségére humán érdeklődésű. Történelem szakos egyetemistaként most szenved, mert látja és szenvedi a történész tanárok többségének tragikusan beteg gondolkodásmódját. Kénytelen Janus arcúként viselkedni, és mint a boldog szocializmusban, mást mondani az iskolában, és mást otthon, mást gondolni, és másnak mondani a tanárnak vizsgán.

2016. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*mást mondani a tanárnak vizsgán
2016. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozzátenném az előbbihez, hogy a hallgatótársai zömétől szintén szenved.
2016. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is gépészhallgató vagyok és megtudom erősíteni, amit a kérdésben állítasz.


Habár, itt senki sem "náci", csupán,nem liberális.

A liberális nézetek általában nevetség tárgyai,csoporttársak szoktak rajta viccelődni, affektálva utánozni például, hogy "jogom van ahhoz, hogy semleges nemű nemű WC-t, követeljen, az egyetem transzofób,kérem a kártérítést"


De, van egyetemi tanárunk, aki a "felvilágosodást" elsötétedésnek hívja, a 68-as forradalomról pedig nagyon negatív véleménye van.


Ezen a karon, nagyon liberális hallgatót nem is ismerek.

A gazdasági karon vannak ilyenek.


Egy műszaki ember realista, abban hisz, amit lát, amit tapasztal,nem filozofálgat.

2016. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!