Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság milyen szellemi...

Manapság milyen szellemi áramlatok keringenek a világban?

Figyelt kérdés
Annó suliban tanultuk ezt a kifejezést irodalom órán, hogy a költőket, írókat, művészeket megérintették ilyen-olyan szellemi áramlatok. De kérdem én: manapság milyen szellemi áramlatok keringenek a világban? Például itt Magyarországon, vagy általában az egész világban?

2014. dec. 7. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Szellemi ártalmak...
2014. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nemrég még azt tanították, hogy még mindig posztmodern posványban vergődünk.
2014. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az ilyesmit szerintem utólag, objektív szemmel szokták megállapítani.
2014. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na de csak van valami ötleted/ötletetek?
2014. dec. 17. 00:47
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát szerintem az uralkodó hangulat az értelmiség körében egyfajta dekadens kiábrándultság, cinizmus és nihilizmus, míg a kétségbeesett, szellemileg manipulálhatóbb rétegeket a fanatizmusba hajlóan szélsőséges irányzatok szívják be, aminek a fásult mérsékelt réteg nem igazán látja értelmét gátat vetni. Várunk valamire, csodára, vagy apokalipszisre, a lényeg, hogy elindítson minket valamerre.
2014. dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Tudtátok, hogy idén már olyan gyors ütemben használjuk a Föld erőforrásait, hogy már augusztusig felhasználtuk az egy év alatti megújulú képességet, és most már a tartalékokat éljük fel? Ez nem lesz így fenntartható hosszú távon. Lehet ezt érzékeli a világ, és ez okozza az általános kilátástalan hangulatot?
2014. dec. 17. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem manapság a fő irányvonal ilyen szempontból a természeti értékek felismerése, a Föld sérülékenysége és kihasználása, és ezeknek a kérdéseknek a tudományos megközelítése. Egyre több mű foglalkozik az emberiség lehetséges fejlődésével, a környezetünk pusztításával, a globalizáció, túlnépesedés problémájával. Korábban ezek nem tudatosultak az emberekben, ill. maga a probléma is szinte ismeretlen volt.
2014. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!