Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország Ausztriához,...

Magyarország Ausztriához, vagy Ukrajnához hasonlít jobban?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 29. 15:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

"9# Aha oké még lehet menni Németországba élősködni, csak ha így megy tovább 50 év múlva nem lesz olyan hogy Németország. Már most a lakosság 10%-a iszlám vallású, A népszaporulatuk sokkal jobb mint az őshonos lakosságé"


1. Nem élősködünk a férjemmel, hanem aktívan dolgozunk, keresünk, idén házat építtetünk pl. a kerestünkből...

2. 90% még mindig német...

3. A törökök 80%-a nyugdíjas korában visszaköltözik Törökországba, ahol kiskirályként él a német nyugdíjából.Magyarán ez a népesség 60 éves kor felett jelentősen fogy ami előny,

a) mivel nem a német egészségügyi szolgáltatásokat veszik igénybe (ami ugye idős korban elsősorban kiadás lenne az állam számára)

b) mivel újra kiegyenlítődik a nemzetiségek aránya


4. veled ellentétben sem rasszista, sem szélsőjobbos nem vagyok, így nem igazán zavar az iszlám vallásúak aránya, pont annyira leszarom ateistaként mint a keresztényeket vagy a buddhistákat.

2016. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%
Persze te lesz*rod mert nem vagy német. És nem fog vissza költözni senki már most rengeteg a többgenerációs muszlim.
2016. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
39%
Erika Berger nevű felhasználó válaszait olvasva vált egyértelművé számomra: Ukrajnához!
2016. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%

"És nem fog vissza költözni senki már most rengeteg a többgenerációs muszlim."


Én élek itt, vagy te? A többgenerációs muszlimok nagyrésze is visszaköltözik, mert ez a trend.


Gondolom nem leplek meg, ha azt mondom, hogy itt nem sokra elég a nyugdíjuk, mert a nagyrészük nem értelmiségi munkát végez (nem megítélés, statisztika). Törökországban kacsalábon forgó palotát vehetnek az itt keresett nyugdíjukból. Emellett a szüleiktől is ezt a példát látják.


De mindegy, akármit mondok úgy sem hiszed el, annak ellenére hogy te Mo.-n csücsülsz és ontod a hülyeséget egy olyan országról, ahol talán még sosem jártál.


Egyébként biztos ez is meglep, de a németek nagyrésze is toleráns. Különben nem is lenne lehetséges, hogy ennyi magyart, románt, lengyelt, egyebet befogadjanak a halom muszlim mellett. itt mi is bevándorlók vagyunk... És eddig semmiféle rasszizmus nem ért még.

2016. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen mindkettőben jártam, és messze Ausztriához állunk közelebb.
2016. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
23%

"Egyébként biztos ez is meglep, de a németek nagyrésze is toleráns."


Aha és szerinted miért toleráns kisbogár? Csak nem azért mert a 2. Világháború után a Nyugat németektől való félelmében kimosta az agyukat? Ez a tolerancia, liberalizmus, mesterséges bűntudat keltése a németekben ezt mind kívülről erőltették rá az országra. Ilyen alapvető történelmi ismereteket azért illene tudni...

2016. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%

Erika te tényleg ennyire primitív vagy, vagy csak trollkodsz? :) Kérlek mondd, hogy az utóbbi :)


A tolerancia egy erény, pozitív tulajdonság. Gyakorolhatnád te is, nem ártana ennek a megkeseredett életszemléletnek, amit sugárzol.

2016. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
21%

Hagyd, egyértelmű hogy fogyatékosok.


Akinek a tolerancia egy negatív dolog, az nézzen tükörbe és szégyellje el magát, de sürgősen!

2016. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
35%
És mi a tolerancia? Az hogy milliószám fogadunk be más kultúrájú idegeneket akik nem is tartják tiszteletben az országot? Hogy önmagunkat feladjuk? Szerinted az átlag muszlim toleráns? Van fogalmad róla mi lesz itt 50 év múlva? Érdekel téged egyáltalán az unokáid jövője? Az országod, a kultúrád? Vagy csak "ahol a pénz ott a haza" mentalitásban tudsz gondolkodni lökve ezeket az álszent liberális hülyeségeket?
2016. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
40%

"És mi a tolerancia?"


Származásra, vallásra, szexuális beállítottságra való tekintet nélküli, egyenlő megítélése az embereknek a TETTEIK és nem az örökségük alapján.


"Az hogy milliószám fogadunk be más kultúrájú idegeneket"

1. Magyarország pár tízezret fogadott be, nem milliókat

2. Németország lakosságának a 2%-át teszik ki a jelenleg befogadott menekültek.

3. Igen, többek között ezt is tartalmazza a tolerancia fogalma, hogy a rászorulókat - amíg nem tesznek olyasmit, ami a tolerancia visszavonását indokolná -segítjük. Ahogy másoktól cserében azt is elvárjuk, hogy minket segítsenek meg, ha rászorulunk.


"akik nem is tartják tiszteletben az országot?"

Ezt most honnan vetted, és miért?

MINDIG van olyan kissebbség, aki nem tartja tiszteletben az adott országot. Magyarból is rengeteg van, aki a saját országát nem tartja tiszteletben. De ettől még ez nem mondható el az összesről.

Miért akarod egy elenyésző kisebbség viselkedését ráhúzni a többségre?


"Hogy önmagunkat feladjuk?"

Neked fel kell adnod önmagadat, ha rászorulókon segítesz? :(


"Szerinted az átlag muszlim toleráns?"

Egyértelműen igen. Az egyik legjobb barátnőm török, én mint említettem ateista fehér vagyok. A munkám során több muszlimmal is érintkezem, mivel nem csak a lakosságban, de a munkahelyen is kb. 10%-al képviseltetik magukat.

Lehet, hogy az életvitelükben (vallás, étkezés, házasság) tradicionálisak (ami nem az intoleráns szinonímája), de másokkal szemben nem intoleránsak, legalábbis a nagytöbbség nem az.

Mint említettem, egyéni eltérések, extrémizmus, beszűkölt szélsőjobbos gondolkodás vagy vallási fanatizmus MINDEN népcsoportnál létezik, de ez a kisebbség. És ezt nyugodtan elhiheted nekem mert ÉN ÉLEK ITT, ÉN ÉRINTKEZEM VELÜK NAPONTA!


"Van fogalmad róla mi lesz itt 50 év múlva? Érdekel téged egyáltalán az unokáid jövője? Az országod, a kultúrád?"


Igen, érdekel az unokáim jövője, ezért élek egy olyan dinamikusan fejlődő,életszínvonal tekintetében a világ top10-ben lévő, toleráns és liberális országban, mint Németország.


Mivel élnek családtagjaim Magyarországon is, érdekel az ország jövője, természetesen. Ezért eljárok szavazni, akkor is, ha a nagykövetségre kell érte mennem, gondoskodom az otthoni rokonaimról, segítem őket, és szívből remélem, hogy orbán agybajos, félelemkeltő uralmának lassan vége szakad, mielőtt az ország visszafordíthatatlanul hátat fordít a demokráciának és a felvilágosult gondolkodásnak.


"Vagy csak "ahol a pénz ott a haza" mentalitásban tudsz gondolkodni lökve ezeket az álszent liberális hülyeségeket?"


Ahol a férjem, gyermekeim, ahol a házam áll, ahol megbecsülnek, az az otthonom. Németország. A hazám Magyarország, ezért is remélem minden nap, hogy lassan kihal a hozzád hasonló, gyűlölködő, posztkommunista, irigy, rosszindulatú generáció, és lassan a fejlődés útjára lépünk.


A továbbiakban nem fogok a trollkodásodra reagálni, mert leereszkedőnek tartom olyasvalakivel társalogni, aki az alapvető emberi értékek megbecsülésére képtelen, és bőrszíntől, vallástól teszi függővé az emberek megítélését. Kívánom, hogy egyszer te is rájöjj, hogy a gyűlölködés,félelem nem vezet sehova,és csak a saját életedet teszed tönkre vele. Valamint a gyermekeidét, ha őket is erre tanítod.

2016. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!