A soproniak már bánják, hogy annak idején nem csatlakoztak Ausztriához, igaz?
Valószínűleg igen.
Én mindenesetre bánnám.
Ma valószínűleg bánják, ismerve Ausztria mai fejlettségét.
Ugyanakkor azt is fontos figyelembe venni, hogy a két ország közötti jelentős különbségek az 1955 utáni történelemből adódnak, azt megelőzően egy periferiális határmenti település élete a határ két oldalán nem sokban különbözött.
"A soproni fiatalok már akkor is Ausztriához akartak tartozni. Csak a sok öreg a környező falvakból bejöttek szavazni"
Éppen fordítva történt. A környező falvak többsége Ausztriára szavazott, de Sopron városban 73-27 százalék arányban Magyarországra szavaztak.
Pár éve azt olvastam, hogy közvéleménykutatások szerint, ha ma tartanának népszavazást a településeken, most is hasonló eredmények születnének, mint száz éve.
2-es! Csak szólok,hogy abban az időben Ausztria életszínvonala egyáltalán nem volt jobb,mint Magyarországé,úgyhogy ezért biztosan nem akartak Ausztriához tartozni.
Az viszont tény,hogy Sopron lakosságának tekintélyes része német származású volt(mostanra a legtöbb németet kitelepítették,elűzték vagy beolvasztották)és mégis Magyarország mellett döntöttek. És biztos nem azért mert a környező falvakból bementek szavazni a magyarok és leszavazták őket.
Épp az volt a jelentősége az egésznek, hogy dacára, hogy nagy volt a német lakosság aránya Sopron környékén, mégis a Magyarországhoz való tartozásra szavaztak, sőt ez sem ment könnyedén, mert Ausztria és a nagyhatalmak nem akartak belemenni, előbb fegyveresen kellett ellenállni (Rongyosgárda), és kikényszeríteni a népszavazást.
Bánják? Aki el akar menni, uniós polgárként, mi tartja vissza?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!