Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Határon túli magyarok! Mit...

Határon túli magyarok! Mit gondoltok a ' (gúny) határon belüliekről'?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 18:22
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:

Kedves 20:25!

Elmondanád légyszives, hogy mégis, hogy gondolod, hogy majd Erdély egyszer ismét magyar kezekben lesz?

Értem én, hogy jól esik bizakodóan nézni a jövőt, na de ne épitsünk szavakból légvárat. A maximum amit elérhetünk az az autonómia, ami fele, véleményem szerint elég jó úton haladunk, hála, többek között az RMDSZ-nek, amit az a bizonyos radikális párt 'zsidó' jelzővel illet. Ez az, amiért nagyon meg tudok haragudni az anyaországban élő tudatlanokra, hogy szlogeneket kiabálnak velünk kapcsolatban, anélkül, hogy értenék, hogy tulajdonképpen miről is van itt szó.

2010. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Én Vajdaságból származom. A családom ottmaradt fele (és azok a barátaik, akiket ismerek) egy viccnek tartja, ami az országban történik, és azt sem értik, hogyhogy ennyi ember szimpatizál/szavaz az mszp-re és jobbikra.

Ők ott tényleg kapnak hideget és meleget, ismerik, milyen "jó" egy radikális párt, az mszpt meg elég látni, miket csináltak.


Amúgy sokkal rosszabbul élnek, mint mi itt. Havi 20-30 ezer forintért dolgoznak a diplomások...

2010. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:

Kedves 20:28!

Ugyan miből támogatná a jobbik a határon túliakat? A -7%-os gazdasági növekedésből?

Egyébként értékelendő a magyar állam részéről, hogy minden erdélyi diáknak évente valami 20 ezer ft-ot adományoz(nem tudom pontosan); ennél sokkal-sokkal többet nem várhatunk, és biztos vagyok benne hogy a jelen helyzetben nem is tudna ennél többel segiteni.

A Jobbik még nagyobb fokú megerősödése viszont biztos, hogy indulatokat gerjesztene a román-magyarok között a provokativ megnyilvánulások miatt. Jó lenne ez az erdélyieknek, most komolyan?

2010. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Elmondanád légyszives, hogy mégis, hogy gondolod, hogy majd Erdély egyszer ismét magyar kezekben lesz?"


Ezt kizárólag katonai úton lehet elérni és szigorúan mint távlati célt kell kitűzzük magunk elé.


"jó úton haladunk az autonómia felé"


Hát ettől leesett a pofám! RMDSZ-es kunyerálástól ne várj te autonómiát! A románok annál sokkal dörzsöltebbek, mintsemhogy "ajándékba" adjanak nekünk autonómiát, hiszen jól tudják ők, hogy az autonómia az első lépés az elszakadáshoz, majd bolondok lesznek önként megadni.

Autonómia meg revizió is csak akkor lesz ha az Anyaországban azok a "buta kurucok" kerülnek hatalomra és végre az asztalra csapnak, mert a románok csak az erőből értenek.

2010. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:

'Ezt kizárólag katonai úton lehet elérni'


Olvasd már vissza miket irogatsz!! Komolyan gondolod, hogy majd Magyarország majd csak úgy megtámad egy másik NATO tagállamot, s majd mindenki csak nézi ahogy szétlőjük az összes bocskorost:D nőj már fel könyörgöm, nem a középkorban élsz. Gondolom te már egy csomó románt lepuffantottál itt titokban:)

Itt arról van szó, hogy mindenkinek jólesik álmodozni, meg mindenki kiábrándult már a sok bunkó vezetőből, és ezt kitűnően használja a Jobbik. Ők se gondolják szerintem komolyan; nézd csak meg, legtöbb értelmiségi nevetségesnek találja a sok maszlagot, amivel a Jobbik eteti a népet.(persze, tudom: ők zsidók) csak sajnálni tudlak, hogy bevetted a maszlagot. Azt ajánlom, hogy nézz körül és tanulj még sokat, sokat:)

2010. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Látom, kérdeztétek, hogy hová valósi vagyok. Vajdasági. Én írtam a 200 eurós kersetet.
2010. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Hát ki van ez találva, ha megtámadnánk romániát ami nagy hülyeség lenne, akkor simán alkalmaznának katonai intervenciót a többi Nato tagállamok.Én is csak álomként szoktam rá gondolni, hogy bevonulunk Kolozsvárra, mint anno Horthy Miklós és csapatai.Jelen esetben örüljünk ha a maradék 93 ezer négyszetkilométert meg tudjuk tartani.Mert ha a földjeinket is eladják a "demokraták" a zsidóknak nem fog fájni a szivük, hogy a cipőjükből itassanak.Még nincs késő.Csak a Jobbik!!
2010. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

most elmondom az én álláspontomat.

szerintem a mai határokat (~'trianont'), a kisantant államok magyarok asszliminációjára való törekvését valamint a magyar baloldal(+fidesz mert nálam az is bal) ehhez való asszisztálását nem szabad hagyni. Ez a kötelességünk! Milyen szerencsétlen, életképtelen, puhány nép aki ezt hagyja? A spanyolok kiállnak az igazságos határért, a lengyelek pedig a lengyel kissebségekért. Mi miért nem állunk ki egyikért sem?!


„Igaz ügyért küzdeni még akkor is kötelesség, midőn már sikerhez nincsen remény.”

(Deák Ferenc)


A mi helyzetünk ennél sokkal rózsásabb, ugyanis még abszolút járhatunk teljes sikerrel.

Trianon valóban igazságtalan volt, és nekünk valóban változtatnunk kell a trianoni határokon. De igazából trianonon rágódni már felesleges, nem trianont kell megváltoztatni, hanem a HATÁROKAT. Ha azzal megyünk ki a nemzetközi fórumokra, hogy trianon igazságtalan volt, akkor kiröhögnek minket, hiszen annak már lassan 1 évszázada. Viszont ha azzal megyünk hogy (NEM TRIANON HANEM) A JELENLEGI HATÁROK IGAZSÁGTALANOK akkor legalább meghalgatnak!

A határokon nem úgy kell változtatni, hogy lerohanjuk kolozsvárt! Nem! Úgy kell változtatni, ahogyan azt ők tették. Szaporodnunk kell!

A románok 1. a folyamatos román bevándorlás, 2.a magas születésszám 3. nacionalizmusuk (mivel a magyarokat gyűlölték tüntetőleg nem tanultak meg magyarul, és vegyesházasságokat sem kötöttek. Íme egykis ízelítő;


,,Feljött az oláhok csillaga. A magyarok menjenek Scythiába, mert az oláhok régebbi lakosai e hazának"

[ez az állítás persze nem igaz])


miatt lehettek erdély többségi nemzete. leutánozzuk őket.


1. meg kell adni a kettős állampolgárságot.

2. a XX.század második felében volt magyarországon (=a magyar állampolgárságúak között) a legmagasabb népszaporulat. Ennek oka;

I.Drasztikus abortusztilalom (Ratkó-korszak)

II.gyermektelenségi adó fizetésére kötelezték a gyermektelen házaspárokat.

Ezeket újra bevezetjük. Ahhogyan a családi adózást is.

3.A határon túli, kárpátmedencében élő magyar állampolgárok számára gigantikus összegű anyagi juttatás. Persze ezért csak úgy fröcsögni fognak a magyar szocik, meg a nagyromán csőcselék, de majd csak valahogy eltapossuk őket.

4. Nacionalista szellemű, a valóságot bemutató (tehát semmi dákóromán elmélet vagy nagymorva birodalom!) tankönyvek kizárólagossá tétele határon innen és határon túl. Fejlett oktatás kiépítése, hogy a felvidéki magyar szülőknek ne kelljen a jobb boldogulás reményében szlovák nyelvű iskolába iratni gyermeküket.


Ennek az eredménye: A magyarok népszaporulata beindul. Romániában és ukrajnában cirka annyi az egy családra jutó gyermekszám,mint nálunk. Itthon 10millió főre évi kb 90-95ezer megszületett gyermek jut. 1948-ban ez a szám még 192.000 volt. me intézkedésekkel ezt újra elérhetjük. A magyarok kétszer olyan dinamikusan fognak szaporodni mint az erdélyi románok, kárpátaljai ukránok, vajdasági szerbek, stb. Hangsúlyoznom kell, ez csak akkor mehet, ha a határontúliak megkapják az állampolgárságot. Mert ha nem, akkor ezek a törvények rájuk nem vonatkoznak és ez így nem ér semmit.

A normális iskoláztatás következtében ha a magyarok legalább megközelítőleg olyan nacionalisták lesznek, mint annak idején az erdélyi románok, akkor ritkábban kötnek vegyesházasságokat, és nehezebben adják fel nemzeti identításukat. Arról nem is beszélve, hogy hogyha a magyar iskolák színvonala sokkal jobb, akkor a vegyesházasságból születendő gyermekek, de még a színromán szülők gyermekei is gyakraban iratják majd be gyerkőcüket magyar iskolákba ahol - legalább valamenyire - elmagyarosodnak.

Hangsúlyozom: ez úgy nem mehet, ha visszavesszük egész erdélyt! Ugyanis akkor a magyar állampolgárságot 5millió erdélyi románnak is meg kéne adni, és ekkor rájuk is vonatkozna az abortusztörvény, gyermektelenségi adó, családi adózás, nem is folytatom...

Így visszavehetjük a hazánkat, erdélyt, felvidéket, kárpátalját! 50-100 év, és megismételhetjük trianont - a románok rovására. Gondoljatok csak bele, a múlt évszázad elején izrael lakosságának 5%-a volt zsidó, és koszovó 80%-ban szerb volt. És igen! Erdélyben 300 éve román többség van! 300 év múlva masszív magyar többség lesz, úgy ahogy 300 éve koszovóban még csak 6400 albán élt!

2010. ápr. 9. 22:33
 29/31 A kérdező kommentje:

300 éve az amisok 200an voltak.

ma már 8millióan.

z még szeretném hozzátenni hogy az erdélyi románok manapság nagyon szeretnek elköltözni. Általában a rokon nyelvű, fejlettebb országokba szeretnek diszidálni. Eddig majdnem egymillió román hagyta el romániát. Spanyol olasz és franciaországban meár nem elhanyagolható nemzeti nyelvi etnikai kisseség. Spanyolban már majdnem annyi román van, mint amennyi baszk.sőt.


Ukrajnában ugyanez megy, csak sokkal durvábban. ott majdenm 10millióval fogyott a lakosság a rendszerváltás óta egyrészt a népességfogyás miatt, másrészt a gigantikus mértékű kivándorlás miatt.


ITT A TÖKÉLETES ALKALOM!!!!!

2010. ápr. 9. 22:48
 30/31 A kérdező kommentje:

fogy az ukrán, fogy a román, vagy kivándorol.

mi most szaporodhatnánk...

2010. ápr. 9. 22:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!